Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #319

Uncanny X-Men #319

Uncanny X-Men #319

"Untapped Potential"

Postacie
Cytat

Rogue do Icemana: "They are your parents, not Sentinels"

Streszczenie

Rogue z Icemanem stoją na plaży, spoglądając na właśnie ukończone dzieło Bobby'ego, jakim jest lodowy pałac. Iceman wyznaje, iż budowanie zamków na piasku przypomina mu zawsze ojca, który gdy był mały zawsze zabraniał mu tej zabawy, mówiąc iż jest to rzecz niepraktyczna, która nigdy nie przyda mu się do niczego w życiu. Rogue pyta, kiedy Robert zorientował się, że jego ojciec nie zawsze ma rację, lecz Bobby oznajmia ze smutkiem iż dopiero gdy Emma Frost przejęła jego ciało i pokazała na co naprawdę go stać, uświadomił sobie jak wielkim był do tej pory nieudacznikiem. Odkryła przed nim możliwości jego mutacyjnych mocy o jakich nie miał pojęcia.


W Salem Center Xavier śni. We śnie znajduje się na pustynii w Izraelu, kraju w którym dawno temu poznał Erica Lensherra. Rozmawia z jego duchem, spoglądając na piaski Negev. Kiedyś byli przyjaciółmi, których drogi rozeszły się gdy jeden z nich został Magneto, zaś drugi Profesorem X. Eric spogląda na Charlesa pytając z dziwnym wyrazem twarzy, czy zastanawiał się jaki byłby świat i jego marzenie, gdyby nigdy nie było na nim Magneto, który mógłby przeszkodzić Xavierowi w realizacji jego planów.


Rogue i Iceman jadą samochodem w stronę domu Drake'ów. Gdy Rogue wspomina o swych problemach z Gambitem, Bobby stwierdza iż jego zdaniem Lebau jest palantem, bowiem przez cały czas manipuluje jej uczuciami. Rogue jest obrzona, twierdząc że to nieprawda, na co Iceman przypomina jej iż Gambit "zapomniał" jej powiedzieć o wielu rzeczach z przeszłości, takich jak choćby Belladonna. Oburzonej mutantce mówi, iż rozumie jak bardzo czeka aby przekonać się czy Lebau ją kocha. Gdy kładzie jej dłoń na ramieniu, pojawia się jego ojciec, mylnie odczytując całą sytuację. Złośliwie wytyka, iż z powodu miłości najawyraźniej jego syn zapomniał, iż miał być u niego 3 godziny wcześniej, zaś teraz chyba ma ochotę ściskać się z partnerką w swym pokoju. Matka Icemana interweniuje, łagodząc sytuację i zapraszając wszystkich do środka.


W Nowym Jorku Betsy kończy właśnie śpiew do fortepianu, a zebrani w restauracji ludzie biją brawo. Psylocke udaje się do Warrena, który spełnił jej marzenie. Obydwoje stają przy oknie, a Warren decyduje się wreszcie wyznać jej iż uczynił to dla niej. Oboje zaskoczeni są uczuciami, jakie narodziły się pomiędzy nimi. Gdy po chwili przychodzi kelner wzdycha ciężko wiedząc, że nie zapłacono rachunku, nawet jeśli Warren jest właścicielem tego miejsca. Na nocnym niebie odlatują Archangel i Psylocke.


William i Robert Drake kłócą się, bowiem ojciec wciąż przypomina mu że się spóźnił. Od słów przechodzi do czynów, i gdy wściekły Iceman zamraża gazetę ojcu ten wykrzykuje, aby nie ważył się użyć tej mocy w jego domu. Akceptował już wiele, włącznie z tym iż Robert bawi się w ratowanie świata, jego dziewczynę Japonkę, lecz nie zamierza akceptować mutantki. Słysząc to Bobby wychodzi trzaskając drzwiami, zaś Rogue oznajmia Williamowi iż wiele o nim słyszała, że jest kochającym ojcem i mężem, weteranem wojennym, lecz do dziś dnia nie miała pojęcia, iż jest także bigotem i rasistą.


We śnie Xaviera Magnus stwierdza, iż świat bez niego byłby lepszym miejscem, bo zamiast dekady wojny dwóch wizji, byłoby tylko jedno marzenie. Poirytowany Xavier słuchając tych słów wykrzykuje, że przeszłości nie da się zmienić. Wówczas w miejscu Erica staje Legion, oznajmiając iż właśnie w tym punkcie jego ojciec się myli.


Archangel i Psylocke lecą na nocnym niebie całując się. Tymczasem na plaży Bobby buduje zamek z piasku, mówiąc iż całe życie myślał iż bycia tolerancyjnym i przyjaznym dla ludzi nauczył się od rodziców. Najwyraźniej się pomylił.


W rezydencji Hank wyrywa Profesora z niespokojnego snu. Xavier zarządza alarm dla X-Men. Legion przebudził się ze śpiączki, tym razem jako jeden niestabilny umysł. Ma jakiś plan, który może oznaczać jedynie kłopoty.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #319

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.