Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #349

Uncanny X-Men #349

Uncanny X-Men #349

"The Crawl"

Postacie
Cytat

Maggot: "Let's throw down like real men"
Psylocke: "Real men? Ironic choice of words friend, coming from one such as yourself"

Streszczenie

Maggot stoi na dachu jednego z wieżowców Nowego Jorku wyczuwając iż znalazł się już bardzo blisko człowieka, którego poszukuje Jospeha. Wie, iż był on w tym miejscu niedawno. Spogląda na uśpioną metropolię, wiedząc że gdy odnajdzie tego, którego poszukuje być może będzie wolny.


Trish Tilby skrada się w tunelach zastanawiając się co ma dalej uczynić. Nagle pojawia się Hank Mc Coy, który stracił swój niebieski wygląd. Najwyraźnie coś w okolicy blokume mutacyjne moce na poziomie molekularnym i podziałało także na Hanka. Jego zdaniem gdzieś w pobliżu znajduje się jakaś maszyna, odpowiadająca za taki stan.


Powyżej jaskiń, w twierdzy Nanny Gambit rozmyśla po nocy którą spędził z Rogue. Stwierdza, iż się pomylił, a jego życie z X-Men zakłóciło jego osąd, bowiem wydawało mu się iż będzie mógł wieść normalne życie jak inni. Rogue przytula się do niego, mówiąc że czuła się wspaniale, wiedząc że ktoś ją kocha, a ona ma wreszcie kogoś kogo może kochać, gdy Remy odsuwa się i wstaje. Oznajmia, iż nie może go kochać, bowiem go nie zna. A wbrew temu co sądzi, są sekrtety którymi nigdy się z nią nie podzieli. Chowa się za stworem Spat. Ta chwyta Rogue, mówiąc iż powinny porozmawiać o przebłyskach pamięci które ma, a dopiero potem będzie mogła się zastanowić czy rzeczywiście pragnie dogonić Gambita.


Maggot spaceruje po ulicach Nowego Jorku, zastanawiając się co pchnęło ludzi do Operacji Zero Tolerancji. Z cienia odzywa się jakiś głos, a po chwili zaskoczony Maggot otrzymuje kopnięcia od Psylocke. Oznajmia, iż przybywając do USA wiedział iż natknie się na X-Men w poszukiwaniu Josepha, lecz sądził że będą oni bardziej racjonalni. Psylocke po przejściach w innym wymairze [miniseria Crimson Dawn], zmieniła się i stwierdza iż wyczuwa w jego sercu ciemność. Przed chwilą odebrała jego myśli i stała się świadoma jego obecności, lecz nie pozwoli mu uczynić X-Men krzywdy. Maggot zaczyna się zmieniać, jego skóra staje się niebieska a ciało opuszczają oba pasożyty. Powyżej szybuje Archangel, zastanawiając się gdzie zniknęła Betsy. Gdy słyszy krzyki z dołu, uzyskuje odpowiedź.


Remy rozmawia ze stworem Spat, który przekonuje go iż powinien powiedzieć Rogue co uczynił w przeszłości, bowiem skoro się kochają powinna mu wybaczyć. Lebau stwierdza, iż nie jest to takie proste. Nieopodal Rogue mówi, iż ze wspomnienia które wypływa na wierzch pamięta jedynie Gambita kłócącego się z ósemką ludzi. Nie słyszy jednak ich słów. Spat stwierdza, iż dzieje się tak dlatego, iż boi się usłyszeć o czym mówią. Pojawia się Joseph, oznajmiając iż wyrwał się na wolność. Uwalnia Gambita i Rogue, mówiąc iż nie ma czasu i muszą jak najszybciej wrócić do USA, gdzie OZT urządziło polowanie na X-Men. Remy widzi odradzającą się w Josephu bezwzględność Magneto i odmawia porzucenia Spat i jej kompana.


Psylocke udaje się trafić wreszcie Maggota psychonożem, co rozwściecza tylko pasożyty. Skaczą one na Betsy, gdy Maggot pada nieprzytomny, lecz Archangel który się właśnie pojawił ogłusza je przy pomocy metalowej rury. Pyta z sarkazmem czy Betsy musi szukać nowych wrogów w chwili gdy na głowie mają Bastiona i OZT, ta jednak stwierdza iż w Maggocie dostrzegła ukryte zło.


Uciekającym drogę zastępuje Nanny. Oznajmia, iż dzieci zostaną skarcone. Gambit zastanawia się co właściwie się dzieje, nie podejrzewając nawet iż wszystkie ich działania ktoś ogląda dzięki rozmieszczonym wszędzie kamerom. Nanny i jej roboty zamierzają zająć się uciekinierami. Nagle głowa Nanny rozpada się, a mutanci czują jak wracają ich moce. Urządzenie blokujące wbudowane było w Nanny, której głowę urwała przy pomocy rury Trish Tilby. Jako człowiek mogła zaskoczyć robota nastawionego na wykrywanie mutantów. Pojawia się Hank, mówiąc iż powinni rozwiązać tajemnicę. Kto ściągnął ich tutaj, do bazy Magneto i odbudował Nanny, skoro nie mógł to być Joseph. Wówczas Gambit kieruje się do Spat. Oznajmia, iż poddaje się jej, bowiem ma dość uciekania. Nadeszła pora, aby odnalazła go prawda.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #349

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.