Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #323

Uncanny X-Men #323

Uncanny X-Men #323

"A Nation Rising"

Postacie
Cytat

Cannonball: "Oh yeah, Sam...that'll work! Maybe next ah'll tr bribin' him with Scooby Snacks."

Streszczenie

Na odosobnionej drodze gdzieś w Stanach Zjednoczonych Iceman oraz Rogue zastanawiają się co zrobić w związku w awarią samochodu. Drake z sarkazmem twierdzi, że być może powinni byli wziąć ze sobą koło zapasowe przed tak daleką podróżą. Rogue nie wydaje się być równie przejęta sytuacją w jakiej się znaleźli i sugeruje, aby ten nieco się zrelaksował. Uważa, że pewnie wielu innych mężczyzn wiele by dało, aby znaleźć się na jego miejscu. Bobby postanawia użyć swych mocy w celu naprawienia wozu, lecz Rogue szybko wysperswadowywuje mu tę myśl przypominając, że przed wyruszeniem w trasę obiecał z nich nie korzystać. Kobieta chciała nieco odpocząć od bycia mutantką, a w szczególności X-Manem i rozwiązywać swe problemy w tradycyjny sposób. Drake zauważa, że nie jest ona tą samą osobą, jaką była przed pocałunkiem z Gambitem [X-Men #41].


Tymczasem w posiadłości Xaviera dwoje innych członków drużyny - Psylocke i Archangel oddają się treningowi w tamtejszej sali ćwiczeń, czego od dawna już nie robili, ponieważ od jakiegoś czasu okupował ją Sabretooth. Warrena wyraźnie coś trapi, jednak nie jest on zbyt skłonny podzielić sie swymi problemami z koleżanką. Jest on rozkojarzony z powodu masakry, jaka miała miejsce w jednej z dyskotek. Rozmowa przerwana zostaje przez Remy'ego, który szuka Rogue, lecz sam ledwie może ustać na nogach. Warren przypomina mu, że jego ukochana jest razem z Bobbym, lecz Cajun bardzo szybko traci przytomność. Betsy nie rozumie jednak, czemu przed wparowaniem Gambita wyczuwała nadchodzące niebezpieczeństwo.


W międzyczasie Victor Creed może wreszcie opuścić rezydencję po długim pobycie w zamknięciu. Pilnuje go nowicjusz w szeregach X-Men - Cannonball. Nie wychodzi mu to jednak najlepiej i próbuje nakłonić "zakładnika" do uspokojenia się, jednak ten czyni to dopiero, gdy wyczuwa w powietrzu zapach starego wroga - Wolverine'a, który, podobnie jak wcześniej LeBeau, ma pewne wątpliwości co do autentyczności jego amnezji. Przyrzeka mu, że jeśli jest to jakiś podstęp, to go wypatroszy. Samuel stara się powstrzymać Logana przed popełnieniem jakiegoś głupstwa, lecz ten pokazuje byłemu członkowi X-Force, jak łatwo mógłby sobie z nim poradzić. Całe zajście przerywa Storm przy użyciu na Rosomaku podmuchu wiatru. Mówi, że jego nieustanne ataki na Sabretootha nie bedą dłużej tolerowane. Przybywa ona jednak w zupełnie innym celu - planuje zbadać pewną sprawę w mieście i chce zabrać ze sobą Guthriego i Logana, tym bardziej, że zaproszeni przez Profesora Vindicator i Guardian nie przybędą do Westchester jeszcze przez kilka godzin.


Tymczasem, ze studia popularnej stacji TV-CNBC, reporterka Trish Tilby niedawno przedstawiła światu reportaż o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą Legacy Virus. Widzowie byli zszokowani i przerażeni stuprocentową śmiertelnością zarazy, która atakuje zarówno ludzi, jak i mutantów. Zawiedziony jej postępowaniem jest jej drogi przyjaciel Beast, który zarzuca jej zdradę rasy homo superior. Dziennikarka przyznaje, że powinna była zasięgnąć jego ekspertyzy przed rozszerzeniem ogólnonarodowej paniki, a nie opowiadać niepotwierdzone plotki mówiąc, że ludzie maja prawo wiedzieć, co im grozi. Jednak problem tkwi właśnie w tym, że ani on, ani Xavier, ani Dr Moira MacTaggert nie wiedzą, z czym mają do czynienia. Między nimi wywiązuje się kłótnia, która kończy się spoliczkowaniem Hanka. Trish twierdzi, że prezentuje fakty bez żadnych upiększeń, a nie stara się dążyć do zwiększenia oglądalności za wszelką cenę. Jest to, podobnie jak obrona wszystkich mutantów w przypadku X-Men, jej obowiązek.


W centrum miasta, przed ratuszem kandydat na prezydenta Graydon Creed przemawia do społeczeństwa w sprawie tragedii, jaka miała niedawno miejsce w ich mieście twierdząc, że czuje ich strach, ból i frustrację i stara się ich przekonać, że dopóki coś nie zostanie zrobione, homo superior będą mogli bezkarnie żerować na rasie ludzkiej. Jeden z obserwatorów zauważa, że jeszcze niedawno był on nikim, a teraz zyskuje coraz większe poparcie i niedługo może on się stać amerykańską wersją Hitlera.


Przecznicę dalej, grupka X-Men, która właśnie przybyła do miasta stara się działać bez wdawania się w niepotrzebne konflikty. Spotykają byłą dziewczynę Worthingtona - Charotte Jones. Podejmuje ona duże ryzyko pozwalając mutantom na wzięcie udziału w akcji.


W międzyczasie Rogue i Iceman odbywają kolejną rozmowę, tym razem podziwiając widok zachodzącego słońca z oddalonego od cywilizacji urwiska. Bobby'emu wydaje się, że gdy Rogue pocałowała Gambita, odkryła w jego umyśle coś, co ją przestraszyło, lecz ona nie chce wdawać się w dyskusję na ten temat. Nagle Drake widzi przed sobą astralną projekcję Emmy Frost, która zabawia się jego umysłem, lecz gdy jego koleżanka woła go, obraz White Queen znika sprzed jego oczu.


Tymczasem, Charlotte zabiera Logana, Ororo i Sama, gdzie znajomy jej lekarz ma wydać opinię na temat przyczyny śmierci ofiar z dyskoteki, lecz jest kompletnie zdezorientowany faktem, że nie ma żadnych widocznych śladów, które mogłyby wyjaśnić zgon. Nagle Wolverine zaczyna na niego warczeć i mówi, że coś jest nie tak z zapachem doktora. Po chwili atakuje go swymi pazurami. Jego towarzysze sądzą, że ten postradał zmysły, lecz ze zwłok wychodzi dwóch mutantów - są to członkowie Gene Nation - Vessel i Sack i chociaż, jak twierdzą, ich celem jest zniszczenie ludzkości, to nie mają nic przeciwko wyeliminowaniu także X-Men...

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #323

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.