Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #110

Uncanny X-Men #110

Uncanny X-Men #110

"The X-sanction"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Blasted control panel! It's got more flamin' switches than the flamin' space shuttle, an' I've got no idea which one turns everythin' off." - niszczy urządzenie

Streszczenie

Park przy Szkole Dla Młodych Talentów. X-Men grają w baseball. Najlepszym pałkarzem na boisku jest oczywiście Colossus, który odbija piłki z ogromną siłą. Po kolejnej udanej akcji Peter biegnie w kierunku bazy pilnowanej przez Wolverine'a. Logan, chcąc przestraszyć Kolosa, wysuwa swoje pazury, ale ten zmienia się w stalową formę i zdobywa punkt, przy okazji powalając Rosomaka. Dochodzi do kolejnej sprzeczki z udziałem agresywnego Kanadyjczyka, ale słowa Jean Grey uspokajają go. Logan po raz kolejny rozmyśla o tym, ile ta dziewczyna dla niego znaczy.


Trochę później Moira MacTaggert oczekuje na mechanika, który ma naprawić telefon w Szkole. Niestety, przybyły mężczyzna okazuje się być kimś innym, o czym kobieta przekonuje się, gdy powala ją strzałem z pistoletu. Pozostawiając panią doktor nieprzytomną człowiek imieniem Warhawk wkrada się do Instytutu i wchodzi do pokoju kontrolnego sali ćwiczeń, wspominając przy tym tajemniczą osobę, która zleciła mu to zadanie, a teraz nadzoruje go telepatycznie.


Tymczasem X-Men schodzą z boiska. Logan zaprasza Jean na piwo, jednak Cyclops nie ma zamiaru pozwolić mu na spotkanie ze swoją ukochaną i zarządza kolejny trening bojowy. Podczas, gdy zespół udaje się do sali ćwiczeń, Jean i Charles rozmawiają. Phoenix nie jest pewna, czy powinna nadal być częścią zespołu, choć Xavier namawia ją do tego. Zagłębieni w rozmowie dają się zaskoczyć Warhawkowi, który ogłusza oboje swoim usypiającym pistoletem.


W sali ćwiczeń X-Men przygotowują się do treningu, który zaczyna się przedwcześnie. Nagle zamykają się wszystkie drzwi a zespół zostaje zaatakowany przez ustawione na najwyższy poziom urządzenia kompleksu. Ataki są coraz bardziej zaciekłe i X-Men mają ogromne problemy ze stawieniem im czoła. Co gorsza wyłącznik awaryjny nie działa i drużyna nie jest w stanie zatrzymać programu. W końcu Nightcrawler wpada na pomysł, aby wyteleportować się na zewnątrz i odłączyć zasilanie. Dla bezpieczeństwa zabiera ze sobą Wolverine'a, ale brak wprawy w teleportowaniu dużej masy sprawia, że na miejscu obaj padają ogłuszeni.

W sali ćwiczeń X-Men są atakowani w najperfidniejszy sposób: cierpiąca na klaustrofobię Storm zostaje zamknięta w metalowej klatce a Colossus nie może wykorzystać swojej siły, brodząc w kleistej mazi.


Przy konsoli zasilania Wolverine dochodzi do siebie i, nie widząc innego sposobu, niszczy urządzenie. W tym momencie nadchodzi sprawca całego zamieszania - Warhawk. Logan unika jego zatrutych strzałek, ale gdy przechodzi do ataku, spotyka go niespodzianka: intruz jest chroniony pancerzem odpornym na jego pazury. Podczas walki metalowy żołnierz zdradza, że został wysłany aby przetestować umiejętności mutantów nie zabijając ich przy tym, ale dla Rosomaka chętnie zrobi wyjątek. Nagle jednak pękają drzwi do sali ćwiczeń, rozsadzone przez Cyclopsa i Colossusa. Uwolnieni od atakujących ich maszyn szybko zdołali wydostać się z zamknięcia i najemnik staje przeciwko całej drużynie mutantów. Ma zamiar użyć przeciw nim granatu gazowego ale odkrywa, że go nie ma. Korzystając z zamieszania Nightcrawler ukradł mu broń. Jeden mocny cios Rasputina kończy pojedynek.


Później, po przekazaniu Warhawka władzom federalnym, X-Men zastanawiają się nad sytuacją. Jean, zaskoczona, że tak łatwo dała się pokonać, zgadza się znowu podjąć treningi i pozostać w drużynie. Wszelkie spekulacje na temat motywów intruza pozostają nierozstrzygnięte, gdyż jest on odporny na telepatyczne sondy Xaviera. X-Men wiedzą jedynie, że jakiś potężny przeciwnik czeka w cieniu na okazję do zmierzenia się z nimi.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #110

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.