Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #305

Uncanny X-Men #305

Uncanny X-Men #305

"The Measure Of The Man"

Postacie
Cytat

Storm: "I'm an X-Man and we have to be better than that"

Streszczenie

W New Jersey Bobby puka do drzwi Opal i w tej samej chwili atak na niego przypuszczają odziani w technozbroje osobnicy. Bobby osłania zdziwioną Opal z którą już dłuższy czas się nie widział, zaś sam zmienia się w Icemana. Z pomocą przychodzi mu Rogue, przybyła wraz z resztą X-Men sprawdzić nietypowe odczyty Cerebro, który wykrył wzór dziwnych fal mózgowych. Uderza jednego z napastników, zaś drugi rzuca się na nią oznajmiając iż przetestuje jej zdolności. Z pomocą przychodzi jej Bishop, wyładowując w atakującego dużą dawkę bioelektrycznej energii, chcąc go obezwładnić. Ku jego zdziwieniu napastnik dosłownie się rozpada. Bish wyjaśnia zszokowanej Rogue, iż wcale nie zamierzał go zabić, po czym wskazuje jej co stało się z napastnikiem którego uderzyła. Choć cios nie był silny wisi on w strzępach na drzewie.


Opal żąda od Icemana wyjaśineń. Ten tłumaczy, iż ponieważ Cerebro wykrył w New Jersey dziwne odczyty, postanowili zastawić pułapkę, aby sprawdzić z kim mają do czynienia. W tym celu Iceman udał się spotkać z Opal, aby stać się wabikiem. Opal jest wściekła, słysząc iż spotkał się z nią z takiego powodu, a gdy Bobby przyznaje iż X-Men uczynili to pod nieobecność Storm, Cyclopsa i Xaviera, jasne staje się dla niej iż to Bobby musiał wpaść na taki pomysł. Czuje się dotknięta. Zaczyna krzyczeć na Icemana, który czuje się głupio bowiem wokół zgromadził się tłum ludzi. Usiłuje ją uspokoić, tłumacząc iż w tej chwili X-Men mają gigantyczne problemy, spowodowane zdradą Piotra i wirusem spuścizny, lecz Opal nie słucha. Wykrzykuje, iż większość ludzi jest szczęśliwa wiodąc nudne życie, a ona miała nadzieję iż uda się jej przekonać do takiego sposobu spędzania czasu Bobby'ego. Nie zamierza patrzeć jak wygłupia się w kolorowym kostiumie i nie ma czasu dla niej. Odbiega, a zgromadzeni wokół ludzie uświadamiają Bobby'emu iż Opal najwyraźniej ma dość jego towarzystwa i woli pozostać sama.


W Waszyngtonie trwa przyjęcie dyplomatyczne, na którym znajdują się Charles Xavier i Ororo. Senator Kelly zawzięcie dyskutuje z ambasadorem St Croix, na temat powrotu Magneto i zniszczeń które spowodowało pojawienie się Avalonu w Westchester. Jeśli Protokoły Magneto zawiodą Kelly ma jeszcze w zanadrzu Projekt Wideawake [X-Factor #92]. St Croix stwierdza, że te działania prowokują jedynie Magneto do dalszej eskalacji konfliktu. Storm przedstawia się amabasadorowi, lecz okazuje się że zna się on już bardzo długo z Xavierem i w sekrecie pomaga mu w jego działalności od wielu lat. Zastanawia się jednak, czemu Xavier postanowił spotkać się z nim osobiście, skoro przez lata kontaktował się z nim telepatycznie. Xavier zaprzecza, iż zdecydował się ujawnić światu iż jest mutante, o co podejrzewa go St Croix. Nadal woli pozostać anonimowy. Ororo pyta ambasadora, czemu ryzykuje swą polityczną karierę pomagając X-Men, bowiem gdyby wydało się iż jest poplecznikiem mutantów byłby skończony. Ambasodor wyjaśnia, iż niegyś gdy jechał ze swą młodą żoną, jego samochód potrącił pijany kierowca taksówki. Żona St Croix została ranna, a potem zaczęła się zmieniać, bowiem jak wyjaśnił to później ambasadorowi Xavier wypadek musiał wyzwolić jej mutacyjne moce. Sanitariusze z karetki bali się dotknąć rannej, więc Louis chwycił ją w ramiona i zaczął z nią biec do szpitala lecz zmarła w jego ramionach. Dlatego teraz ambasador w każdy możliwy sposób pragnie pomóc mutantom.


W zamaskowanym blackbirdzie X-Men usiłują przesłuchać schwytanego ostatniego z napastników. Lecz bez telepatii są bezsilni. Rogue postanawia zaabsorbować wspomnienia schwytanego, lecz w chwili gdy go dotyka mężczyzna eksploduje. Rogue zaczynają owijać skrawki jego ciała otaczając całą, zupełnie jakby były żywe.


W Waszyngtonie Xavier i Ororo docierają do miejsca, gdzie na wysyłkę do Eurupy oczekuje egzoszkielet stworzony specjalnie do walki z Magneto. Xavier zamierza go ukraść, aby Forge mógł go skopiować, bowiem planuje atak na asteroidę M. Ororo nie podoba się, iż tym samym odrzucają ideały i zaczynają działać jak złodzieje, a ich zasady zanikają. Xavier gotów jest jednak je poświęcić, byle tylko powstrzymać Magneto.


Bishop rzuca się na Rogue, którą najwraźniej coś zaczyna absorbować i używając bioelektrycznej energii powoduje zanik dziwnej tkanki. Rogue odbiera jego uczucia i zaczyna wreszcie rozumieć obsesję Bisha na punkcie zdrady X-Men, a także odkrywa istnienie siostry Bisha, Shard. Mówi X-Men iż dotykając napastnika odkryła coś dziwnego. Był pusty i nie miał wspomnień, tylko coś w rodzaju programu, mającego za cel eliminację X-Men. Było też jedno słowo: Hodge.


Storm wkrada się do budynku i kradnie dane egzoszkieletu wspominając swe życie złodziejki. Wspomina także jak spotkała na swej drodze Xaviera, a potem stała się X-Manką. Powraca do Profesora oznajmiając mu, iż już nigdy nic dlań nie ukradnie. Jest bowiem X-Manką, a X-Men nie mogą działać tak jak ich wrogowie bowiem utracą ideały. Xavier gotów jest jednakże na wszystko, aby powstrzymać Magneto.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #305

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.