Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #322

Uncanny X-Men #322

Uncanny X-Men #322

"Dark Walk"

Postacie
Cytat

Beast: "Uh-oh-Somebody's in trouble-whoever just came crashing to earth, did it against traffic."
Bishop: "Indeed"

Streszczenie

Na niebie ogarniętego nocą Nowego Jorku przelatuje członek X-Men - Archangel, wezwany na miejsce zbrodni przez swoją przyjaciółkę - Charlotte Jones. Mimo stosunkowo dobrych relacji panujących między nimi do tej pory, przywitanie jest raczej oziębłe. Warrenowi nie podoba się fakt, że świadkiem ich spotkania jest połowa Nowojorskiej policji, której członkowie są niepocieszeni faktem, że w śledztwie ma im pomagać mutant. Dwoje z nich postanawia jakoś temu zaradzić, oddając w kierunku byłego jeźdźca Apokalipsy strzał z broni palnej, jednak dla jego metalowych skrzydeł nie jest to problem. Nastroje nie są niestety zbyt wesołe po tym, co się tu dziś stało. Pani detektyw wprowadza X-Mana do budynku, w którym znajdują się ofiary, a w międzyczasie Worthington usiłuje przeprosić ją i wyjaśnić, czemu ostatnio się nie odzywał. Wchodzą na salę, na podłodze której leży mnóstwo ludzkich ciał. Policjanci są przekonani, że to właśnie mutanci odpowiedzialni są za tą rzeź. Warren nie daje temu wiary. Okazuje się, że przestępcy byli na tyle dumni z popełnionego czynu, że zostawili podpis. To, co byli kochankowie widzą przekonuje ich, że stosunki pomiędzy homo sapiens, a homo superior właśnie się pogorszyły.


Tymczasem w Hrabstwie Westchester, przed rezydencją Charlesa Xaviera, Storm udaje się na poszukiwanie swego przyjaciela Logana, który ostatnio nie był sobą i znajduje go siedzącego na drzewie. Wolverine zastanawia się, czy po tym co zrobił Sabretoothowi [Lobotomia wykonana adamantowymi pazurami - Wolverine #90], ma on jeszcze miejsce pośród X-Men. Obawia się, że z dnia na dzień traci cząstkę siebie i swoją ludzkość. Ororo dziwi się, że przyjaciel poddaje się tak łatwo po tym, co zrobił mu Magneto i że nie zachowuje się jak człowiek, którego zna tyle lat. Rozmowę przerywa im Siryn, która informuje ich o zameldowaniu się Worthingtona. Córka Bansheego deklaruje gotowość do akcji swoją, oraz X-Force. Storm postanawia zebrać grupę, która mogłaby jakoś zaradzić zaistniałej sytuacji.


Tymczasem, Beast i Bishop wychodzą z kina w New Jersey. Hank pyta go, co sądzi o obejrzanym filmie, a ten przyznaje, że jest nieco zdezorientowany faktem, że publiczność śmiała się podczas brutalnej sceny. McCoy mówi Lucasowi, że musi nieco wyluzować, kiedy nagle niebo przeszywa coś, jakby gwiazda. Następuje potężna eksplozja, po której część miasta jest kompletnie zdewastowana. Dwójka X-Men zagląda do krateru utworzonego pośrodku ulicy i są zszokowani tym co zobaczyli - nieprzytomnego Juggernauta!!


W międzyczasie Jean-Grey Summers rozmawia ze swym ojcem w jej rodzinnym domu. Okazuje się, że jej siostra została zaabsorbowana przez istoty znane jako Phalanx, a ona wini siebie za to. Pan Grey jednak pociesza ją zapewniając, że to nie była jej wina. Przypomina sobie rozmowę z Sarą wtedy, gdy obie były jeszcze małymi dziewczynkami. Do rozmawiających dołącza Scott, który pyta żonę czy myśli o tym, co musiała poświęcić, aby być częścią X-Men. Cała trójka obserwowana jest przez tajemniczego czarnoskórego mężczyznę, który jest zdumiony, że pomimo wszystkich przeciwności losu miłość tych dwojga przetrwała a nawet umocniła się.


Z powrotem w New Jersey, Bishop pyta się, czy moce, które "Juggy" otrzymał od klejnotu Cytorrak nie czyniły go niezniszczalnym, co było popularną teorią do czasu, kiedy ten po raz pierwszy zaatakował uczniów Xaviera. Dołącza do nich Psylocke, a Beast oznajmuje im, że Cain Marko nie żyje. Nie jest to jednak prawdą, a brat Charlesa budzi się i atakuje grupkę mutantów. Betsy postanawia użyć na nim swego psycho-noża w celu obezwładnienia go. Przez chwilę ich umysły są połączone, a ona odbiera jedną, aczkolwiek przerażającą myśl: "On nas zabije...Zabije nas wszystkich!!!". Trójka X-Men ma okazję zobaczyć coś, czego chyba nigdy by się nie spodziewali - Juggernauta, który do tej pory wydawał się być niepowstrzymany ogarnął strach przed jakąś tajemniczą, nieznaną siłą. Moloch rozpoznaje swych dawnych wrogów i ostrzega ich, że byli szaleni przybywając tu. Hank jest pewny jednego - bez względu na to, co się wydarzyło Marko musi się uspokoić, a on przy pomocy swej nadludzkiej siły zamierza mu w tym pomóc. Wspólnie z Bishopem, chce dowiedzieć się, w jaki sposób Cain się tutaj znalazł i pyta, gdzie ten sądzi, że jest. Gigant nie chce uwierzyć, że nie znajduje się już w Kanadzie, gdzie był przed tym tajemniczym wypadkiem i że ta nieznana siła przerzuciła go przez cały kraj. Lucas używa na nim swych mocy absorbowania i przetwarzania energii kinetycznej, lecz jego towarzysze zdają sobie sprawę, że gdyby nie to, że Juggernaut jest osłabiony, prawdopodobnie nic by nawet nie poczuł. Psylocke stwierdza z sarkazmem, że kilkaset tysięcy ludzi będzie musiało im wybaczyć nagłą przerwę w dostawie prądu. Teraz wreszcie mają okazję spokojnie porozmawiać i chcą poznać imię tego nowego agresora - Marko wypowiada tylko jedno słowo - "Onslaught!"

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #322

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.