Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #239

Uncanny X-Men #239

Uncanny X-Men #239

"Vanities"

Postacie
Cytat

Sinister: "Vanity, ah vanity... the key to a person's soul and thereby to dominance over them."

Streszczenie

Gorące lato w Nowym Jorku. Służby miejskie zaczynają nękać dziwne telefony dotyczące ożywających przedmiotów. Niektórym zdaje się, iż Empire State Building zaczyna rosnąć. Znajdująca się wewnątrz budynku rodzinka turystów ze zdumieniem odkrywa, że liczy on teraz 113 pięter, a nie 102 jak podano w przewodniku. Ale to zapewne błąd drukarski, stwierdza ojciec rodziny. Nadjeżdża winda, do której wszyscy wsiadają, aby wjechać na szczyt. A potem słychać jedynie krzyki, kiedy kabina zmienia się w wielką paszczę i pożera znajdujących się wewnątrz. Słuchający muzyki sprzątacz niczego nawet nie zauważył...


Gdzieś, w ciemności w nieznanym miejscu, siedzi mężczyzna w czarnej zbroi zwany Sinisterem. Wpatruje się w wizerunki X-Men. Długo był pewien, że ich drogi w końcu się przetną, a on będzie musiał stawić grupie czoła. Uważa bowiem, iż na świecie nie ma miejsca dla ludzi i mutantów jednocześnie. Aby łańcuch genetyczny mógł się rozwijać i doskonalić należy wyeliminować z niego słabe ogniwo, jakim jest homo sapiens. Ta filozofia pchała go wprost w konflikt z X-Men, lecz oni nie żyją. Zadumę Sinistera przerywa Malice. Rozwścieczona wykrzykuje, iż usiłowała opuścić ciało Polaris, lecz okazało się to niemożliwe. Sinister uśmiecha się, bowiem przewidział że tak się stanie. Malice jest teraz na zawsze związana z ciałem Lorny Dane. Kobieta atakuje go, wystarczy jednak jedynie gest Sinistera, aby zawiesić ją w powietrzu. Człowiek w czerni oznajmia, że Sabretooth miał na nią zły wpływ. Malice pyta dygocząc, czy w nagrodę za swą służbę uwięził ją w tym ciele. Sinister oznajmia, że myślał iż właśnie tego chciała pozbawiona ciała mutantka. On zaś uczynił ją dużo potężniejszą. Po odejściu Malice Sinister zamyśla się nad próżnością kobiety, która uwierzyła w jego słowa. Próżność to klucz do ludzkich dusz, która pozwala rządzić nimi a także ich niszczyć, mówi Sinister wpatrując się w podobiznę Dazzler...


W Australii do podrzędnej speluny w weekendową noc wchodzi Dazzler. Na jej widok mężczyźni przestają się bić, a Alison zaczyna śpiewać. Jej występowi przygląda się Longshot. Śpiew zachęca ludzi do zabawy i atmosfera się ożywia. Po zakończeniu Dazzler całuje Longshota.


Sinister miażdży wizerunek Alison biorąc do ręki podobiznę Havoka. Żałuje jego śmierci bardziej niż odejścia mutantki. Znał Alexa już dawno temu, nim jeszcze świat zdał sobie sprawę z istnienia mutantów, a Charles Xavier się nimi zainteresował...


Tymczasem Havok biegnie po pustyni usiłując zapomnieć o ostatnich przeżyciach. Obawia się tego, kim się staje. Usiłował zabić Lornę, a potem zamordował mutanta, który stał się Brood. Opada na kolana, krzycząc że nie będzie zabijał. Nie podoba mu się nowa rola i cele X-Men. Nie chce stać się taki jak Wolverine. Mijają go pędzący na motorze Longshot i Dazzler, a z tyłu pozostaje za nimi światło Alison. Wynurza się zeń Madelyne, która podchodzi do Alexa i mówi, że zobaczyła na swych monitorach iż upadł, chciała więc sprawdzić czy nic mu się nie stało. Bierze go za rękę.


W ręku Sinistera jest teraz podobizna Storm, dzielnej liderki X-Men której nie ufali własni ludzie...


W Australii Ororo przegląda swoje wizerunki w bazie danych Reavers, kiedy nagle wywołuje obraz X-Factor, który tak swego czasu wstrząsnął Madelyne. Widząc, że Jean Grey żyje, Storm zalewa fala gorąca i pędzi do Logana. Dopada go porywając w powietrze i wykrzykuje mu czego się dowiedziała. Tak jak podejrzewała to właśnie to ukrywał przed nią Wolverine, który wyczuł Jean już dwa razy, w tunelach Morlocków i w ruinach domu Sary Grey, co wpędziło go w szaleństwo. Logan tłumaczy, iż nie powiedział Ororo, ponieważ nie był pewny, myślał że wariuje. Kochał Jean, lecz ta zginęła na księżycu. Teraz jednak powróciła i nie ma w niej śladu Phoenix.


Sinister spogląda na Psylocke. Pokonując Sabretootha okazała się dużo twardsza niż sądzil...


W tej chwili Psylocke trenuje walkę z Rogue i Colossusem. Rogue chwyta ją i walka wydaje się skończona, więc Betsy żąda aby koleżanka ją puściła. Ta odpowiada po prostu: Zmuś mnie. Chwilę później Rogue zostaje odrzucona uderzeniem telepatii. Oczy Rogue zmieniają kolor; Carol Danvers opanowała jej psychikę. Rozmawia z Betsy, przypominając jej jak ważne jest panowanie nad swoimi mocami.


Sinister bierze do ręki ostatni wizerunek - Madelyne Pryor. Spogląda na nią zastanawiając się jak wiele osiągnął dzięki niej...


W Australii Madelyne budzi ze złego snu Havoka, którego prześladował koszmar dotyczący zmieniającej się w Malice Lorny. Madelyne prowadzi go do sypialni, mówiąc po drodze, że ona także cierpi z powodu zdrady osoby którą kochała, a obydwoje powinni ukoić ból. Po chwili nie potrzeba już im do tego słów.


Sinister staje przed inkubatorami z małymi dziećmi i wpatruje się w jedno z nich. To Nathan Christopher Summers, zaginiony syn Scotta i Madelyne, który pomoże osiągnąć Sinisterowi zwycięstwo. To powiedziawszy opuszcza sierociniec w Nebrasce, w którym się znajdował. Z ciemności wynurza się wówczas N'astirh.


W Australi Madelyne całuje śpiącego Havoka. W innym czasie może by coś wyszło z ich związku, lecz teraz jest już za późno. Kobieta podchodzi do ekranu, na którym pojawia się N'astirh. Demon oznajmia, iż wszystko zostalo przygotowane. Madelyne przypomina mu o ich umowie. Ma odnaleźć Marauders, aby X-Men mogli im wreszcie odpłacić, a jej przynieść syna. N'astirh wysyła po Nathana Christophera swoje sługi, zapewniając że Goblin Queen będzie zadowolona.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #239

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.