Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #3

Uncanny X-Men #3

Uncanny X-Men #3

"Beware of the Blob"

Postacie
Cytat

Angel do Bloba: "Hold on there! Let go of the lady's arm!"
Cyclops: "Let me handle this"

Streszczenie

X-Men trenują w sali ćwiczeń pod czujnym okiem Profesora X. Scotta najwyraźniej coś trapi, zatem Xavier usiłuje ustalić co gnębi najpotężniejszego z jego X-Men. Scott wyznaje, iż obawia się tego, co mogłoby się stać, gdyby stracił swój wizjer i nie mógł kontrolować optycznego promienia. Marvel Girl zaczyna go pocieszać, na co z wyraźną zawiścią patrzy Angel. Wybucha gniewem, kiedy trafiają weń lodowe śnieżki Icemana, psocącego właśnie z Beastem. Jego wybuch skupia się na Cyclopsie usiłującym uspokoić zespół. Czyni to dopiero Profesor X, nakazując zebranym powrót do przerwanego treningu. Marvel Girl manipuluje przedmiotami, tym razem ćwiczenia przerywa Xavier. Wykrywa obecność nieznanego mutanta na ulicach Nowego Jorku i wysyła X-Men, aby go zlokalizowali. Warren, Hank i Bobby prześcigają się w przebieraniu w cywilne stroje, chcąc być tym który uda się na poszukiwania z Jean. Ta wybiera jednak posępnego Scotta. Angel porywa ją jednak ze sobą i odjeżdża spod szkoły z dziewczyną swym kabrioletem. Mimo, iż ze strony Cyclopsa nie padają żadne słowa jest wyraźnie rozgniewany postępkiem Warrena.


X-Men kierowani przez Xaviera rozpoczynają poszukiwania. Bobby i Hank natrafiają na mężczyzn, którzy wbrew ich podejrzeniom okazują się nie być mutantami. Poszukiwania Warrena i Jean są równie bezskuteczne. Scott trafia do wesołego miasteczka, gdzie jedną z atrakcji jest siłacz Blob. Xavier rozpoznaje w nim mutanta, którego poszukiwał. Niezwykle gruby Blob daje właśnie występ na estradzie. Nie jest go w stanie poruszyć z miejsca nawet kilku mężczyzn, zaś wystrzelone weń z pistoletu pociski, po prostu zatrzymują się na jego skórze i zostają przez Bloba odrzucone.


Po występie Scott udaje się do wozu, w którym mieszka Blob, proponując mu wizytę u X-Men. Blob zachowuje się opryskliwie; ożywia się dopiero na widok Jean, która nadchodzi z Warrenem. Grubas rzuca kilka niewybrednych uwag na temat dziewczyny, co sprawia iż Scott postanawia dać mu nauczkę. Promień optyczny ciska Bloba na płonący piecyk. Okazuje się, że nie zraniły go ani ogień, ani energia Cyclopsa. Grubas zaintrygowany dziwnymi gośćmi decyduje się odwiedzić Szkołę Xaviera.


Blob demonstruje w sali ćwiczeń swoją siłę, naśmiewając się z X-Men co irytuje Icemana, Zamraża mu nogę, Blob kruszy jednak z łatwością lód i rozjuszony chwyta Angela, a zasłaniając się nim uniemożliwia strzał Scottowi. Jean telekinezą usuwa z drogi grubasa Xaviera i zatrzaskuje przed Blobem drzwi, chcąc uniemożliwic mu ucieczkę. Na Bloba rzuca się jednakże Beast i roztrzaskuje wejście wypadając na zewnątrz. Blob ucieka, a Xavier orientuje się że popełnił błąd chcąc zaprosić grubasa do X-Men. Grupa musi go teraz odnaleźć, aby Xavier mógł wymazać mu z umysłu wspomnienia o szkole, której istnienie powinno pozostać tajemnicą.


Blob powraca do wesołego miasteczka. Zdaje sobie sprawę, że poznał tożsamość X-Men, co czyni go dla nich niebezpiecznym. Teraz, gdy dowiedział się od Xaviera, że jest mutantem ma nowe plany. Wpada do wozu dyrektora i wykorzystując swą siłę oznajmia mu, że od dziś on jest tu szefem. Zbiera wszystkich pracowników informując ich o zaszłym stanie rzeczy i nakazując przygotować się na odparcie ataku X-Men.


Angel przelatuje nad cyrkiem w poszukiwaniu Bloba, kiedy znajduje się pod ostrzałem strzelb. Przekazuje wieści Xavierowi, ten nakazuje mu zebrać zespół. Xavier zdaje sobie sprawę, że Blob zdradził najprawdopodobniej sekret X-Men pracownikom wesołego miasteczka, teraz musi wymazać z tych wspomnień umysły ich wszystkich. W tym celu pracuje nad urządzeniem, które zwiększy jego zdolności - Cerebro.


Angel alarmuje Hanka, który zajmuje się lekturą naukowych książek. Następny w kolejce jest Bobby, wówczas na teren szkoły wkraczają jednakże pracownicy wesołego miasteczka prowadzeni przez Bloba, który najwyraźniej postanowił zaatakować pierwszy. Do akcji wkracza Beast, którego akrobacje powalają zawodowych akrobatów. Na rozkaz Bloba treserzy wypuszczają na Hanka wielkiego goryla. Angela ścigają kowboje, zaś Iceman i Marvel Girl zostają otoczeni. Broni się tylko Cyclops, kóry swym promieniem optycznym odparł właśnie atak słonia. Kieruje się w stronę Bloba, lecz niestety na jego głowę zostaje zarzucony worek. Jako ostatni pod ciosami napastników pada Beast. Pomimo heroicznej obrony, X-Men przegrali. Blob wprowadza swych ludzi na teren szkoły, nie wiedząc iż Profesor X skończył właśnie konstruować Cerebro. Kontaktuje się z Jean, nakazując uwolnić pozostałych. Sciągnięty telekinetycznie nóż rozcina więzy X-Men, którzy ruszają w ślad za napastnikami. Ci stają przed Xavierem, lecz wówczas spadają na nich jego mutanci. Telekineza Marvel Girl rzuca ich na podłogę, zaś Blob zapada się w dziurę stworzoną przez Cyclopsa. Profesor używa Cerebro...


Jakiś czas później niepamiętający nieczego Blob daje występ w wesołym miasteczku. Zdaje sobie sprawę, że ta praca go upadla, ale to i tak lepsze niż głodować.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.