Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #171

Uncanny X-Men #171

Uncanny X-Men #171

"Rogue"

Postacie
Cytat

Lilandra, o możliwości Xaviera zablokowania bólu: "You shuld be able to. You are, after all, the strongest mutant mind on earth... among other things."
Profesor X: "What do you suggest?"
Lilandra: "We could play doctor."
Profesor X: "Lilandra!"

Streszczenie

Ubrana w odebraną Callisto kamizelkę, Storm przemawia do swoich nowych podwładnych - Morlocków. Jeśli nadal chcą żyć w tunelach, z dala od społeczeństwa ludzi, zezwala im na to. Zakazuje jednak polować na mieszkańców powierzchni, zarówno dla pieniędzy jak i dla zabawy. Zabrania wykradać ich dzieci. Ze zgromadzenia padają głosy, że Morlocki muszą to robić w samoobronie. Ororo zaprasza chętnych do kwestionowania jej rozkazów do pojedynku. Zapewnia, że jej droga prowadzi do bezpiecznej przyszłości Morlocków a alternatywa jest straszna. Po czym schodzi z podwyższenia i opuszcza zgromadzenie.


W jednym z tuneli Ororo wpada na próbującą już chodzić Callisto. Jednooka radzi jej cieszyć się triumfem, póki może. Przyrzeka, że odbierze jej przywództwo razem z życiem. Storm radzi jej nie próbować po raz drugi, po czym woła Sundera aby zaniósł zataczającą się kobietę do łóżka. Obserwujący zajście Nightcrawler bierze to za pojednawczy gest. Ororo stwierdza, że będą z Callisto wrogami do końca życia i nic tego nie zmieni. Kurt z obawą zauważa, że jego przyjaciółka zmienia się i, co gorsza, wydaję się jej to odpowiadać.


Alaska, środek nocy. Madelyne budzi się, krzycząc ze strachu. Zaalarmowany Cyclops pyta, co się stało. Pilotka przytula go. Mija trochę czasu, zanim uspokaja się na tyle, by mówić. Opowiada mu o pewnym locie, kilka lat temu. Jej samolot podchodził do lądowania w czasie burzy. Był uszkodzony, bez jednego silnika. W czasie lądowania pękło całe skrzydło i maszyna rozbiła się. Zginęli wszyscy z wyjątkiem jej. Ona nie miała nawet zadrapania. Ten dzień ciągle ściga ją w koszmarach. Pierwszy września 1980 roku. Scott przypomina sobie, że tego samego dnia umarła Jean Grey.


Beverly, Massahusetts. Carol Danvers żegna się ze swoimi rodzicami i opuszcza dom. zastanawia się, czy jeszcze kiedyś tu wróci. Profesor X zrobił co w jego mocy by przywrócić jej wspomnienia, ale emocje związane z nimi znikły. Nie ma w niej uczuć, pamięta jak kochała rodziców ale nie umie ponownie wzbudzić w sobie tej miłości. Chyba czas zacząć nowe życie. Przybiera postać Binary i odlatuje.


Instytut, pokój Kitty. Dziewczyna ze złością szuka swoich dyskietek, które jakoby porozrzucali New Mutants. Iliana pokazuje jej zgubę, leżącą na środku stołu. Pryde stwierdza, że jest osłem. Przyjaciółka odpowiada, że trudno się z tym nie zgodzić.


W sali ćwiczeń Lilandra nadzoruje sesję treningową Xaviera. Charles prosi ją o chwilę przerwy. Kiedy walczy z fantomowym bólem w nogach, jego telepatia wariuje i huśtawka nastrojów Kitty przyprawiła go o potworny ból głowy. Po raz kolejny dziwi się, że jego moc nie potrafi zablokować urojonego bólu. Lilandra zaczyna podejrzewać, że korzenie tego urazu są jednak fizyczne a nie psychiczne i proponuje szczegółowe badanie.


W kuchni Rasputin studiuje książkę kucharską. Charles telepatycznie prosi go, aby otworzył drzwi gościowi. Ponieważ zwrócił się do niego per Colossus, Peter przeczuwa niebezpieczeństwo i przybiera stalową formę. Ku swemu zdumieniu na progu zastaje Rogue. Dziewczyna nie ma ochoty walczyć. Wystraszona jego widokiem przewraca się i prosi, by jej nie bił. Potrzebuje pomocy X-Men.


Po chwili w gabinecie profesora mutanci przyglądają się swemu gościowi, który trzęsącymi się rękami próbuje podnieść do ust filiżankę kawy. Xavier mówi, że przeskanował całą okolicę i nie znalazł śladów kompanów Rogue. Pyta ją, po co przyszła. Nie może wysondować jej umysłu z powodu obcych wzorców DNA. Dziewczyna mówi, że właśnie o to jej chodzi. Na stałe przejęła umysł Carol Danvers, który nie opuszcza jej podświadomości. To doprowadza ją do szaleństwa. Pomimo nieprzyjaznych uwag Kitty, profesor każe Rogue mówić dalej. Ta wyjaśnia, że teraz najlżejszy dotyk powoduje natychmiastową absorbcję. Jej głowa jest pełna obcych myśli i przestaje powoli je rozróżniać. Zwraca się do nich po pomoc, bo straciła wszelką nadzieję, że otrzyma ją gdzie indziej. Profesor prosi swoich uczniów, aby się rozeszli, gdyż emanujące od nich negatywne emocje zakłócają jego koncentację. Zapewnia, że razem z Lilandrą potrafią się obronić. Zresztą wątpliwe, by trzęsąca się i łkająca Rogue mogła stanowić zagrożenie. Na korytarzu wszyscy stwierdzają, że obecność dziewczyny niepokoi ich. Storm proponuje sesję w sali ćwiczeń dla rozerwania się.


Wkrótce w budce kontrolnej Iliana oznajmia, że przygotowała dla przyjaciół sesję - niespodziankę. Naciska guzik i sceneria przybiera postać sali tronowej Belasco. Mag siedzi na tronie w towarzystwie mu Sy'ma i złego Nightcrawlera. Iliana zamiera w bezruchu, wyraźnie zaskoczona. Kitty natychmiast wyłącza hologram i pyta przyjaciółkę, po co włączała coś takiego. Oczy młodej Rosjanki zaczynają nagle dziwnie świecić a w jej ręce znikąd pojawia się miecz. Dziewczyna rzuca się na Kitty. Miecz rozcina jej policzek, pomimo że jest w stanie fazy. Widząc, że Iliana nie panuje nad sobą, Pryde robi unik i wytrąca jej broń. Ostrze natychmiast znika. Dziewczyna odzyskuje zmysły i zaczyna płakać. Do budki wbiegają X-Men, ale tuląca zapłakaną Ilianę Kitty mówi tylko, że się wystraszyły i że wszystko będzie dobrze.


Później, na poddaszu Strom rozmyśla nad problemami Iliany i swoimi. Tworzy małą chmurę, żeby podlać swoje rośliny i wspomina pojedynek z Callisto i dzisiejszą konfrontację. Postępuje wbrew wszystkim swoim zasadom a jednocześnie czyni to z niej lepszego lidera. Czuje, że stoi na rozdrożu. Jeśli chce pozostać w X-Men i dowodzić nimi, musi porzucić wszystko co pozostało z jej dawnego życia. Zastanawia się, co wymaga większej odpowiedzialności. Nagle zauważa, że mały deszcz zmienił się w burzę a pioruny biją w doniczki. Natychmiast rozprasza chmury, ale kilka roślin zostało zniszczonych. Pogoda reaguje na jej emocje, co staje się niebezpieczne. W tej chwili Xavier wzywa ją ponownie do gabinetu. Gdy psycho-projekcja znika, Ororo rzuca w nią nożem, z wściekłością mówiąc, że to on włączył ją do X-Men, sprowadzając te kłopoty.


Po chwili profesor oznajmia zgromadzonym uczniom, że zarówno potrzeba jak i dobre chęci Rogue są szczere. W związku z tym postanowił włączyć ją do X-Men jako próbnego członka. Storm ostro kwestionuje tą decyzję. Oświadcza, że nie mogą zaufać członkini Bractwa, która może ich zdradzić w każdej chwili.


Binary ląduje przed Szkołą i wchodzi do środka. Po chwili potężny cios wyrzuca Rogue przez dach, całe kilometry w górę. W końcu dziewczyna zatrzymuje się i zawraca, gotowa do walki. Zbliża się do oczekującej Carol tylko po to, żeby otrzymać drugi cios. W końcu Colossus chwyta Binary, każąc jej przerwać to szaleństwo. Charles oznajmia jej, że Rogue jest pod jego opieką. Carol nie może uwierzyć. Storm ironicznie przedstawia jej nowego członka X-Men. Wzburzona Binary pyta, jak mogli coś takiego zrobić. Zdezorientowana Rogue chce wiedzieć, o co jej chodzi. Dopiero teraz Danvers wraca do ludzkiej formy pokazując jej kim jest. Ororo, a za nią pozostali oświadczają Xavierowi, że jeśli Rogue zostaje to oni odchodzą. Charles pyta, czy w takim razie uznają jednych za mniej godnych pomocy od innych. Przypomina o Wolverinie, który na początku był niewiele więcej niż psychopatą, ale potrafili dostrzec i wydobyć jego potencjał do czynienia dobra. Tak samo jest z Rogue. Oczywiście istnieje ryzyko, ale założył Szkołę po to, by je ponosić. Kurt, Peter i Kitty przyznają mu rację. Carol stwierdza, że rozumie tę decyzję, choć jej nie akceptuje. Nie potrafi tak łatwo wybaczyć i nie zamierza żyć z Rogue pod jednym dachem. W tej sytuacji nie zostanie z X-Men. Przybiera postać Binary i odlatuje. Charles spogląda na Storm. Ta oznajmia, że musi to przemyśleć. Zmierza nad rzekę, zastanawiając się co robić. Przyszedł czas podjęcia decyzji, z którą nie może już zwlekać. Chce odejść, ale odpowiedzialność każe jej zostać. Cokolwiek zrobi, nie będzie już tym, kim była. Kim więc chce zostać, Ororo czy Storm?

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #171

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.