Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #441

Uncanny X-Men #441

Uncanny X-Men #441

"She Lies With The Angels" - part 5

Postacie
Cytat

Wolverine: "Your outfit is pretty much spaghetti there."
Polaris patrzy na swoją klatkę piersiową: "Yeah. So?"

Streszczenie

Do całujących się w powietrzu Husk i Archangela dociera przeraźliwy krzyk. To Julia woła imię Josha. Kochankowie dostrzegają wychodzące z lasu trzy postacie w pancerzach bojowych. Warren proponuje, żeby Paige zatrzymała napastników, podczas gdy on przeszuka las w poszukiwaniu jej brata. Husk przybiera kamienną skórę i skacze z góry na niespodziewających się niczego Cabotów. Ląduje, robiąc duży krater w ziemi i uszkadzając ramię jednego z synów Chestera. Dziewczyna z furią atakuje wrogów. Z pomocą biegnie jej Nightcrawler i w porę odciąga mierzące do Paige mechaniczne ramię. Ostrzega ją też przed szykującym się do strzału Chesterem, ale zbyt późno. Pocisk trafia Husk i niesiona impetem dziewczyna wpada prosto w okno odległego o kilkanaście metrów domu. Kurt patrzy na nią i w ostatniej chwili orientuje się, że Cabot mierzy teraz w niego. Błyskawiczne teleportuje się w nieznane. Chester każe synom zaczekać i kroczy w kierunku domu. Tam Lucinda prosi Raya, żeby zabrał dzieci w bezpieczne miejsce i uzbrojona w strzelbę oczekuje na wroga.


W lesie Logan odnajduje poobijaną Lornę. Polaris mówi mu, że nic jej nie będzie. Każe mu wracać i pomóc Guthrie'm. Przed odejściem Wolverine mówi jej, że ma dziurawy kostium w niedyskretnym miejscu. Lorna wzrusza tylko ramionami.


Nad stawem Julia płacze nad niedającym znaku życia Joshuą. W końcu unosi go z trudem i wchodzi do jeziora. Gdy jest po szyję w wodzie, całuje kochanka na pożegnanie i oboje zaczynają się zanurzać. Już pod wodą Julia obejmuje Josha i razem osiadają na dnie.


Podczas gdy Ray ładuje dzieci do samochodu szeryfa, Lucinda strzela do Chestera. Kule bezradnie odbijają się od jego zbroi. W końcu kobieta rzuca strzelbę i prosi, by chociaż oszczędził jej dzieci. Wie przecież, że zawsze chodziło mu o nią i jej męża. Kiedy ogromna postać w zbroi staje nad nią, zaczyna go błagać. Chester mówi jej, że zawsze uważała się za lepszą od niego bo do wszystkiego doszła sama. Każe jej uklęknąć i wylizać mu buty. Lucinda zgada się, prosi tylko by oszczędził dzieci. Chester wyciąga ramię i odpala pocisk, który trafia w wypełniony Guthrie'mi samochód. Pojazd wylatuje w powietrze.


Na dnie stawu rana Josha nagle zasklepia się. Guthrie otwiera oczy i dostrzega leżącą przy nim bez ruchu Julię. Wypływa na powierzchnię i kładzie ukochaną na brzegu. Klęka nad nią i zaczyna krzyczeć z rozpaczy.


Lucinda patrzy na szczątki samochodu. Z płaczem pyta, dlaczego? Chester odpowiada, że to, iż byli jej dziećmi, było wystarczającym powodem. Wyciąga zakończone laserem ramię, chcąc zabić kobietę. Powstrzymuje go Pete. Szeryf skacze na niego i naciska przycisk otwierający zbroję, który podpatrzył w starej fabryce. Chester ze złością pyta go, czemu to robi. Pete przykłada mu pistolet do skroni i mówi, że to jego praca - chronić niewinnych. Szeryf pociąga za spust i Cabot upada ostatnim odruchem wbijając mu w brzuch szpony. Umierający Pete pyta Lucindę, czy teraz zgodzi się z nim umówić? Do kobiety podbiega Kurt z Jebem, Elizabeth i resztą młodych Guthrie'ch. Teleportował ich z auta w ostatniej chwili. Lucinda przytula swoje dzieci. Nightcrawler ze smutkiem mówi, że nie mógł dosięgnąć siedzącego z przodu Raya...


Trochę dalej synowie Chestera wycofują się do lasu. Obiecują sobie, że wrócą tu jeszcze ze swoimi ludźmi. Ich ojciec zginął a to znaczy, że muszą go pomścić. Nagle obaj zatrzymują się, widząc na swojej drodze Wolverine'a i Polaris. Jeden z nich mówi niepewnie, że nie mogą ich zranić w tych pancerzach. Wysuwając pazury Logan proponuje sprawdzić tą teorię.


Archangel odnajduje Josha, łkającego nad ciałem Julii. Chłopak wyjąkuje, że nie może "tego" zrobić. Warren nie rozumie, o co mu chodzi. Dopiero po chwili dostrzega w jego ręce drewniany kołek. Josh chciał podążyć za ukochaną, ale jego rany cały czas się goją. Z płaczem prosi Warrena o pomoc; nie może żyć bez niej.


Później, Warren i niosący ciało Julii Josh wracają do domu. Tu Archangel przytula Husk. Przynajmniej jego ukochana czeka na niego. Widząc ich szczęście, Lucinda ociera łzy. Josha odprowadza duch Julii. Jej ukochany otrząśnie się kiedyś z rozpaczy i będzie żył dalej. Ale nigdy jej nie zapomni. I będzie śpiewał tylko dla niej.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #441

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.