Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #398

Uncanny X-Men #398

Uncanny X-Men #398

"Poptopia" - part 4 - "The Clash"

Postacie
Cytat

Mr Cleaon: "I've been chemically treated. You're gonna have a tough time damaging me... even with those blades."
Wolverine: "I love a challenge, Adolf."

Streszczenie

Głównym tematem w mediach jest ciąża Sugar. Zdenerwowana dziewczyna niszczy telewizor w obecności Jonothona. Dopiero teraz piosenkarka zdaje sobie sprawę, jak wygląda życie mutantów i wydaje się być za słaba, aby sobie poradzić z wrogością całego świata.


W kanałach X-Men zapoznają się ze zdolnościami wyrzutków i ich historiami. Wszyscy wiedli spokojne życie w podziemiach po tym jak zostali wyklęci ze społeczeństwa. Ten stan rzeczy przerwało dopiero pojawienie się Mr Cleana, który wybił większą część grupy.


Sugar, w asyście swoich ochroniarzy, przyjeżdża do hotelu, przed którym zebrało się wielu dziennikarzy. Każdy z nich ma swoje pytanie do młodej gwiazdki, większość dotycząca jej związku z mutantem. Dziewczyna nie zamierza wdawać się w żadne dyskusje. Wewnątrz na Sugar czeka już Chamber. Nagle do pokoju wpada kilku ludzi w skafandrach i zabierają dokądś piosenkarkę. Jonothon zamierza użyć swoich mocy, aby uratować swoją dziewczynę, zostaje jednak powstrzymany przez jej managera.


W kanałach mutanci natrafiają ponownie na Mr Cleana. Głównym zadaniem X-Men jest niedopuszczenie, aby któremuś z uchodźców stała się krzywda więc Iceman odgradza wszystkich od egzekutora, za którego plecami pojawił się właśnie Wolverine. Clean używa na nim swego miotacza, dodaje jeszcze granat i myśli, że pozbył się przeciwnika. Na Loganie oczywiście atak nie zrobił wielkiego wrażenia, dzięki umiejętnościom leczącym. Mutant rzuca się na napastnika uszkadzając jego miotacz ognia. Następuje efektowna wymiana ciosów, podczas której całego Mr Cleana oblewa benzyna. Widzący to Wolverine oddala się od przeciwnika i rzuca w jego stronę zapalniczkę, co powoduje eksplozję i definitywnie kończy walkę.


Chamber ogląda wiadomości, w których Sim donosi, że ciąża Sugar pozostaje wciąż jedynie plotką. Do pokoju wchodzi mężczyzna i informuje Jonothona, że musi się natychmiast wynieść z apartamentu piosenkarki, za który ta już nie płaci.


X-Men żegnają się z grupką uchodźców, którzy odmówili zamieszkania u Xaviera i zamierzają zostać w Londyńskich podziemiach, aby odnaleźć wreszcie spokój. Kobieta, której poród odebrał Nightcrawler decyduje sie dać swemu dziecku na imię Nadzieja.

W telewizji zostaje wreszcie zdementowana plotka o ciąży Sugar. Dziewczyna została poddana badaniom, które potwierdziły, że wcale nie nosi dziecka mutanta.


Piosenkarka rozstaje się z Chamberem. Wyjaśnia mu, że cały związek miał jedynie dostarczyć jej popularności. Rozmowa ta jest ciężkim przeżyciem dla Jonothona, który czuje się wykorzystany i kolejny raz odrzucony.


Na lotnisku X-Men wsiadają do swego X-Winga, na którego pokładzie zastają... Chambera. Chłopak podjął własnie decyzję co do przyszłości - zamierza dołączyć do X-Men aby walczyć o marzenia Xaviera.

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #398

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.