Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #12

Uncanny X-Men #12

Uncanny X-Men #12

"The Origin Of Professor X"

Postacie
Cytat

Juggernaut: "Whosoever touches this gem shall posses the power of the Crimson Bands of Cyttorak! Henceforth, you who read these words, shall become... forevermore... a human Juggernaut!"

Streszczenie

Szkoła dla Młodych Talentów. Sygnał Cerebro jeszcze nigdy nie był tak ogłuszający. Wszystkie wykresy i czytniki nie mieszczą się w skali. Młodzi mutanci są przerażeni. Ich nowy przeciwnik posiada niewyobrażalną moc. Nie ma czasu do stracenia. Profesor spokojnym i władczym głosem zaczyna wydawać rozkazy. Przede wszystkim należy wzmocnić fortyfikacje szkoły. Iceman tworzy grubą warstwę lodu, prawie niemożliwą do sforsowania. W tym czasie Cyclops korzystając z najwyższej częstotliwości swej mocy żłobi wokół ogrodu rów, w którym Beast umieszcza przewód pod wysokim napięciem. Za sprawą telekinezy Marvel Girl pułapka pokrywa się liśćmi i gałązkami, stając się niewidoczna. Ostatnią przeszkodą są wbite w ziemię wydrążone bele drewna, w których Angel umieszcza granaty. Zespół wraca do gabinetu Profesora. Wszyscy są już spokojniejsi. Nic i nikt nie może pokonać fortyfikacji. Ich pewność siebie rozwiewa Xavier. Tym razem to nie Magneto z Bractwem pragną ich śmierci. W tej rozgrywce przyjdzie im się zmierzyć z jego bratem.


X-Men są całkowicie zdezorientowani. Profesor nigdy nie wspominał o żadnym krewnym. Xavier przeprasza ich. Wydawało mu się, że ten rozdział należy już do przeszłości, a rozdrapywanie starych ran nie leży w jego naturze. Teraz jednak nadszedł moment zapoznania swych podopiecznych z całą historią. Tylko w ten sposób można ich przestrzec przed potężną siłą nienawiści nagromadzoną przez lata w umyśle Caina Marko.


Wszystko rozpoczęło się w małej miejscowości w Nowym Meksyku. To tu w wyniku atomowej eksplozji zginął Brian Xavier, pozostawiając pogrążoną w żalu Sharon i osierocając młodego Charlesa. Przyczyny wybuchu nigdy nie zostały poznane, a jedyna ocalała osoba, doktor Kurt Marko, skwapliwie zajął się pocieszaniem bogatej wdowy. Jego taktyka okazała się na tyle skuteczna, że wkrótce jako ojczym i mąż przejął pieczę nad całym majątkiem swego dawnego wspólnika. Pieniądze umożliwiły mu kontynuację badań już pod własnym nazwiskiem. Nie licząc się ze zdaniem swej żony sprowadził również do posiadłości swego syna z pierwszego małżeństwa, zmieniając tym samym życie młodego Charlesa w niekończący się koszmar.


Profesor przerywa swoją historię. Należy ponownie sprawdzić Cerebro. Głośność sygnału narasta, oświadczając zebranym, że przeciwnik jest coraz bliżej. X-Men nie rozumieją powagi sytuacji. W opowieści Xaviera Cain Marko był złym, zmanierowanym i podłym, ale tylko człowiekiem. Nagle budynek trzęsie się w posadach. Iceman za pomocą lodowego baldachimu ratuje Marvel Girl przed spadającym żyrandolem. Tymczasem na zewnątrz potężna ściana lodu rozpada się na kawałki. Pierwsza bariera została pokonana. Jednak Juggernaut spowalnia natarcie. Świadom swej niewyobrażalnej mocy rozpoczyna makabryczną zabawę. On jest kotem, a wszystkie myszki zamknięte są w szkole. To daje Xavierowi czas na dokończenie swej opowieści.


Biedna i poniewierana Sharon Xavier bardzo szybko połączyła się ze swym pierwszym mężem. Jej majątek i aktywa przejmuje Kurt, stając się prawnym opiekunem Charlesa. Pewnego dnia chłopakowi udaje się podsłuchać dziwną rozmowę. Jego przyrodni brat prosi ojca o kolejne fundusze. Ten odmawia. Ma już dość niegospodarności syna, poza tym najwyższy czas przeciąć pępowinę. Ale Cain nie poddaje się tak łatwo. Wie, kto jest odpowiedzialny za wybuch w Nowym Meksyku i nie zawaha się użyć tej wiedzy. Doktor Marko napada na niego, ale jest już za późno. Charles zdradza swą obecność domagając się odpowiedzi. Rozwścieczony Cain chwyta za fiolki wypełnione chemikaliami. Następuje wybuch. Chłopców ratuje ich ojciec, postępując po raz pierwszy w swym życiu etycznie i niesamolubnie. Umierając z powodu ciężkich poparzeń zdradza pasierbowi swój największy sekret. To nie on przyczynił się do pamiętnego wybuchu. Ale nie pomógł śmiertelnie rannemu Brianowi, mimo iż miał ku temu wszelkie okazje.


Szkołę dla Młodych Talentów wypełnia oślepiający blask. Juggernaut napotkał drugą przeszkodę, zamaskowaną linię wysokiego napięcia. X-Men widzą już z okien ogromny zarys przeciwnika, który pomimo ładunków elektrycznych nie poddaje się. Zespól jest przerażony. Profesor mimo wszystko postanawia dokończyć opowiadanie. Tylko w ten sposób może przygotować podopiecznych do konfrontacji.


Młody Charles bardzo szybko uzmysłowił sobie, że jest inny od rówieśników. Jego moce dały o sobie znać już w szkole. Z ich pomocą stał się prymusem i lokalną gwiazda sportową. Życie jest znacznie prostsze, gdy zna się myśli innych. Jedynym minusem była szybka utrata włosów, powodowana genetycznie, z racji zawodu jego ojca. Xavier wiedział również, że jego telepatia ma te same korzenie. Podczas gdy on piął się wytrwale po szczeblach sukcesu, Cain stopniowo przegrywał życie, pogrążając się w szaleństwie. Za wszystkie swe niepowodzenia obwiniał swego brata. Dlatego postanowił się go pozbyć. W tym celu zaprosił go na przejażdżkę skalnym urwiskiem. W upatrzonym miejscu wyskoczył z samochodu. Nigdy nie dowiedział się, że Charles mentalnie pomógł mu w tym. Sam zaś poważnie ranny znalazł się w szpitalu.


Szkoła drży po raz kolejny. Juggernaut przedziera się przez ostatnią blokadę. Granaty z gazem usypiającym, potrafiące powstrzymać rozszalałe stado słoni, nie robią na nim wrażenia. X-Men mogą już bez przeszkód oglądać jego wielką, nieludzką sylwetkę. Nadszedł moment na zakończenie historii.


Wojna w Korei znów splotła ze sobą losy obu braci. Cain chce zdezerterować i przeczekać najgorsze walki. Na swą kryjówkę wybiera doskonale zamaskowaną jaskinię. Charles podąża za nim, ale jest już za późno. Widzi jedynie zarys postaci, którą kiedyś znał, dzierżącą olbrzymi kryształ i recytującą magiczne zaklęcie. Już nic nie powstrzyma transformacji. W tej samej chwili miliony ton kamieni odgradzają wejście do świątyni. Charles wie jednak, że Juggernaut prędzej czy później znajdzie wyjście. A moc kamienia wskaże bratu drogę wprost do niego.


Ostatnia przeszkoda została sforsowana. Pozostał jedynie system obronny w samym budynku. Angel, Iceman i Beast mający dość bezczynności organizują wyścig by go uruchomić. Wygrywa go Hank i wszystkie wejścia do szkoły zostają zablokowane przez grube warstwy stali. I to na nic się zdaje. Juggernaut nie może być powstrzymany. Po chwili wdziera się on do wnętrza. X-Men atakują desperacko. Zostają jednak odepchnięci za pomocą dziwnego pola. Bracia stają ze sobą oko w oko.

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.