Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #261

Uncanny X-Men #261

Uncanny X-Men #261

"Harriers Hunt"

Postacie
Cytat

Jubililee: "Mc Burgers!"

Streszczenie

W Madripoorze grupa najemników, niegdyś współpracująca z S.H.I.E.L.D., postanawia dopaść Logana, który właśnie pojawił się na wyspie. Niekrórzy z nich mają z nim zadawnione porachunki [datujące się Wolverine v.2 #3 - Kumos] i dlatego woleliby go martwego. Przeważa jednak decyzja, aby jego, Jubilee i Psylocke wziąść żywcem.


W innym miejscu na wyspie Jubilee awanturuje się w jednej ze spelunek. Jest głodna i wylewa swą złość na Logana, zwłaszcza że najpierw dostaje do spróbowania miejscowy specjał, który wciąż się rusza. Obserwuje to z zagadkową twarzą Psylocke. Jubilee wreszcie się uspokaja, gdy obsługa przynosi jej jedzenie z Mc Donalda. Tymczasem Psylocke poprzez wytworzoną w chwili zadania Loganowi ciosu psycho-ostrzem więź [dwa numery wcześniej, jeśli ktoś nie pamięta] nawiązuje z nim rozmowę telepatyczną. W dialogu przeszkadza im widmo Carol Danvers, a Psylocke usiłuje przekonać Logana że jest ono tylko wytworem jego wyobraźni. Carol kpi jednak z ich obojga, unikając ataku Betsy, przypominając że w takim razie widmami są również X-Men, niewidoczni dla kamer i urządzeń. Rozmowę przerywa atak na Logana, który zostaje wyciągnięty przez ścianę. Najemnicy pod wodzą Hardcase'a przybyli. Jubilee zostaje postrzelona nim ma czas zareagować, a do pomieszczenia wpadają granaty gazowe.


W Salem Center, w mroku, dwie niewidoczne postacie potykają się w ciemnościach. Wreszcie udaje im się uruchomić na nowo zasilanie w opuszczonym po Inferno podziemnym kompleksie pod szkołą Xaviera. Forge usiłuje się dowiedzieć, czemu przybyli tutaj, a nie do Hollywood, gdzie jest Dazzler. Banshee wyjaśnia mu, że lepiej nie ujawniać światu iż przeżyli zamach na Kyrinos. Ma niedobre podejrzenia, że mogli mieć z tym coś wspólnego mieszkańcy wyspy Muir, a zwłaszcza zmieniona Moira. Sean jest rozdarty, chciałby udać się na wyspę i pokonać tajemniczego przeciwnika, który zmienił mieszkańców wyspy, z drugiej strony zdaje sobie sprawę że z odnalezionymi X-Men będzie miał większe szanse. Forge'owi udaje się uruchomić zewnętrzne kamery, na których dostrzegają podjeżdżający do ruin samochód. Wysiada z niego Jean Grey [a co tu robi możecie dowiedzieć się z X-Factor #54 - Kumos]. W gruzach znajduje ślubne zdjęcie Scotta i Madelyne i z goryczą myśli, iż Cyclops zaproponował teraz małżeństwo jej. Nagle atakują ją kryjące się w ruinach sylwetki, które mają twarz X-Men. Do Jean zbliża się także druga Marvel Girl, która rozwiera usta w uśmiechu. Z jej twarzy wystrzela długa paszcza, która ogłusza kobietę.


W Atenach, do szpitala w którym leży ranna po wybuchu samolotu Cylla, wdzierają się Reavers. Pierce postanawia przerobić przyjaciółkę X-Men na jednego ze swych cyborgów.


Jubilee odzyskuje przytomność i dowiaduje się, iż została postrzelona z broni obezwładniającej. Razem udają się na poszukiwania towarzysza, choć Jubilation nie ufa Psylocke nawet na cal. Betsy namierza przeciwników telepatycznie i wkótce do drzwi ich kryjówki rozlega się stukanie. To przebrana za chłopca Jubilee, udająca dostarczyciela pizzy. Wchodzi i jak zwykle dużo gada, podczas gdy Psylocke przekrada się po rusztowaniach do klatki, w której wisi Wolverine. Hardase irytuje się, iz ktoś odnalazł drogę do ich kryjówki i nakazuje wyrzucić chłopca. Wówczas Jubilee odpala swe fajerwerki i powoduje potworne zamieszanie, wskutek którego klatka z Loganem spada na podłogę. Psylocke zostaje zaskoczona przez jedną z najemniczek, chwilę później nabiera się ona jednak na podstęp Betsy i usiłuje trafić telepatyczną iluzję. Timebomb, mutant najemnik, używa swej mocy powodując zawalenie się rusztowania. Psylocke i Jubilee wpadają w łapy p;rzeciwnika. Wówczas Logan przerywa zabawę. Okazuje się, że to on wynajął najemników, musiał bowiem sprawdzić czy Jubilee i Psylocke sobie poradzą, zaś nie miał pod ręką sali ćwiczeń ze Szkoły Xaviera. Na odsiecz przybywają także posiłki w postaci Rosie Wu, znajomej Logana z Madripooru, lecz Wolvie radzi wszystkim zjeść pizzę. Egzamin zostął zdany, lecz następnym razem walka odbędzie się naprawdę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #261

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.