Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #275

Uncanny X-Men #275

Uncanny X-Men #275

"The Path Not Taken"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Just ain't your day isn't darling?"
Deathbird: "I should have remembered you do not die as easily as most Wolverine. A mistake I shall not make again"

Streszczenie

Kosmos, ostateczna granica... Potężny imperialny statek klasy Behemoth zostaje zaatakowany przez grupę dawnych piratów, obecnie rebeliantów znanych jako Starjammers. Corsair prowadzi swych ludzi do abordażu, stając na wprost Straży Imperialnej.


Wewnątrz statku Deathbird orientuje się, iż coś jest nie tak. Logan z całych sił usiłuje jej dosięgnąć, co ułatwia mu Jubilee przerywając swymi fajerwerkami naprężone macki. Wolverine natychmiast rzuca się na Deathbird, ta jednak dotrzega iż jest on jedynie cieniem dawnego siebie, co ułatwia jej jego pokonanie. Poraża go swa mocą i przebija włócznią, po czym odchodzi. Ostrze wydobywa z ciała Logana uwolniona przezeń wcześniej Jubilee, ten zaś natychmiast podrywa się i rusza w pościg za cesarzową. Histeryzującą Jubilation przywołuje do porządku Ororo, nakazując uwolnić pozostałych X-Men. Wówczas ścianę przebija potężny stwór, którym okazuje się Ch'od. Po początkowym nieporozumieniu Ororo wita się z Lilandrą Neramani, która w skócie wprowadza w sytuację mocno zagubioną większą częśc X-Men, bowiem z zebranych jedynie Banshee, Ororo i tropiący Deathbird Logan byli wcześniej w Imperium. Starjammers udało się wreszcie dopaść Deathbird i teraz toczą walkę z uzurpatorką na jej okręcie flagowym. Przybycie X-Men, kórzy dołączają do walki ze Strażą Imperialną zmienia sytuację. Nowy skład X-Men oraz Starjammers pokonują ludzi Gladiatora. Jednocześnie Logan dogania w kapsule ewakuacyjnej Deathbird, przeklinającą Warlorda za którego sprawą jej plany zostały przejrzane. Gdy Straż Imperialna zostaje pokonana może już rzucić uzurpatorkę do stóp Lilandrze Neramani. Dzięki X-Men rebelianci odnieśli ostateczne zwycięstwo. U boku Lilandry staje jej małżonek, Warlord, którym po ściągnięciu hełmu okazuje się Charles Xavier. Z radością spogląda na zespół w oryginalnych strojach, zastanawiając się czy zespół przeszedł kolejną przemianę, bowiem z jego członków zna jedynie Seana, Ororo i Logana. Jubilee ma tylko jedną myśl, pragnie powrócić do domu.


Daleko na krańcach drogi mlecznej, na Ziemi w Savage Land helikoptery S.H.I.E.L.D. nisko nad powierzchnią przemieszczają się aby dokonać ataku na siły Zaladane, co przypomina Rogue szarżę z "Czasu Apokalipsy" Coppoli. Ponieważ nad biegunem słońce nigdy nie zachodzi, żołnierze usiłują osiągnąć zaskoczenie gdy znajduje się tuż nad horyzontem. Helikoptery osłania elektromagnetyczną tarczą Magneto, lecz nagle płk Semjanow korzystając z faktu iż pochłonięty jest swym zadaniem otwiera doń ogień z CKM-u. Trafiony Eric uderza w helikopter którym lecą Rogue, Fury i Ka-zar, zaś Semjanow cieszy się z faktu iż pomścił śmierć swojego syna. Na pozbawiony ochrony międzynarodowy oddział spadają jeźdźcy na pterodaktylach.


Rogue odzyskuje przytomność gdy usiłuje pożreć ją dinozaur. Zadaje mu cios, ze zdziwieniem stwierdzając iż jej moc najwyraźniej powraca. Od ataku pozostałych gadów ratuje ją Zabu i Kazar. Okazuje się, że wraz z Furym jako jedyni wyszli cało z katastrofy. Zastanawiają się co powodowało Semjanowem. Ten w tym czasie jest jeńcem Zaladane, która kusi go prosząc aby pomógł jej ostatecznie zniszczyć Magneto. Semjanow przyjmuje tę ofertę.


W stronę twierdzy Zaladane podążają Fury, Ka-zar pragnący ocalić swą żonę Nereel oraz Rogue. Ze zdumieniem spoglądają na efekt działań High Evolutionary'ego [Uncanny X-Men Annual #12] starając się uniknąć patrolujących dżunglę oddziałów Zaladane i olbrzymich dinozaurów. W tym czasie w twierdzy Zaladane Magneto zostaje zniewolony przy pomocy śluzu Worma podobnie jak Nereel i Shanna, zaś Zaladane używa tej samej maszyny dzięki której zdobyła moc Polaris, aby odebrać ją Ericowi, co obserwują Semjanow i Brainchild. Przed oczami Magnusa stają jego najgorsze wspomnienia, począwszy od Auschwitz i śmierci Magdy, aż po ostatnią walkę z Królem Cieni. Zaladane chwilowo nie jest w stanie znieść większej ilości mocy. Za radą Semjanowa Shanna i Nereel biją go, unosząc nastepnie jego osłabione ciało. Obserwują to z ukrycia Fury, Ka-zar i Rogue, którzy chwilę wcześniej wdarli się do twierdzy używając podstępu. Wówczas dostrzega ich Eric wyrywając się oprawcom. Brainchild natychmiast atakuje,

lecz to Zaladane z łatwością zaczyna rozbrajać napastników używając magnetyzmu. Traci jednak kontrolę nad sytuacją, gdy wskutek jej działań z sufitu zaczynają spadać kamienie. Nie wie jak jeszcze jak przy pomocy pola magnetycznego nimi manipulować, lecz z opresji ratuje ją Semjanow. Wskutek uderzenia Rogue odzyskuje dawne moce i może stawić czoła wezwanym posiłkom. Fury i Ka-zar muszą stawić czoła Shannie i Nereel. Zaladane atakuje magnetycznie Rogue, nie zauważając iż Magneto wczołguje się z powrotem na urządzenie, dzięki któremu odzyskuje moc. Zaladane zawala na Rogue metalowy strop, co widzi Magneto i nazywając ją i jej ludzi mordercami poraża magnetycznie. Chwilę później zabija Semjanowa, a następnei zamierza to samo uczynić z Zaladane. Rogue wygrzebuje się spod stosu odłamków, krzycząc aby tego nie czynił, lecz nie udaje się jej go przekonać. Eric stwierdza, iż nic się nigdy nie zmieni, a on był głupcem usiłując naśladować Charlesa Xaviera. Stało się to jego słabością, przez co cierpieli New Mutants. Zabija Zaladane, przywdziewa dawną zbroję oznajmiając iż nadeszła pora aby ocalić mutantów przed Królem Cieni, a zwłaszcza ludźmi i odlatuje. Rogue dzięki mocy Worma uwalnia jego niewolników, wiedząc iż ona i Eric Lensherr wybrali odmienne przeznaczenia.


Chandilar, stolica Imperium Shi'ar. Niegdyś Deathbird dokonała zamachu stanu, teraz zaś Lilandra przedstawia dokument jej abdykacji. Następuje koronacja nowej Majestrix w obliczu wszystkich ras Imperium. W tym zgromadzeniu większość X-Men czuje się zagubiona, jak Forge z którym flirtują damy dworu. Wolverine radzi sobie na swój sposób, tocząc kolejne bójki w jednej z knajp. W pałacu Psylocke wyczuwa dziwne napięcie, bowiem instynkt ostrzega ją iż znajduje się w niebezpieczeństwie. Chwilę później obezwładnia ją nieznana siła i ktoś zabiera ją ze sobą.


Kręcąca się po pałacu Jubilee trafia do miejsca, z którego widzi jak strażnicy sprowadzają przed czyjeś oblicze Gladiatora i Oracle. Ci suiłują się uwolnić, lecz ich przeciwnik siłą swego umysłu zmusza ich do posłuszeństwa. Obserwują to Jubilation i Gambit, który do niej dołączył, ze zdumieniem słysząc iż Deathbird ma zginąć, bowiem jej siostra będzie bardziej użyteczna, zaś z X-Men nie będzie problemu, bowiem będą słuchać rozkazów swego mentora, bądź zginą po tym jak zostaną skopiowani. Słowa te wypowiada Charles Xavier...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #275

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.