Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #7

Uncanny X-Men #7

Uncanny X-Men #7

"The Return of The Blob!"

Postacie
Cytat

Human: "Hey! Who in Sam Hill are you? What are you doin' with my performer?"
Magneto: "Who am I? I am power!"

Streszczenie

Młodzi, zadowoleni, triumfujący. X-Men otrzymali dyplomy świadczące o zakończeniu nauki. Humory dopisują. Są żarty, popisy, wspólne zdjęcia. Jedynie Bobby zastanawia się, czemu to, co miało być dowodem ukończenia szkoły w rzeczywistości jest zwykłą, pustą kartką. Profesor wyjaśnia mu, że tak długo jak świat nie jest na nich gotowy, ich tożsamości muszą pozostać tajne. Oznajmia również, że wszyscy podopieczni osiągnęli znaczące sukcesy w kontrolowaniu swych mocy, a to niesie ze sobą wielką odpowiedzialność. Kończąc jego szkołę X-Men stali się pomostem miedzy mutantami i ludźmi, a swoją postawą powinni dawać innym przykład. Xavier nie wątpi jednak, że im się uda. Jego wiara w studentów jest tak mocna, że postanawia wyznaczyć dowódcę i opuścić szkołę zajmując się innymi, niedokończonymi projektami.


Ramshackle Mansjon. Scarlet Witch przybywa na wezwanie Magnusa. W posiadłości zastaje Masterminda, który robiąc użytek ze swych iluzji próbuje wywrzeć na dziewczynie dobre wrażenie. Ta jednak nie jest zainteresowana. Jedyną rzeczą, jakiej pragnie jest spłacenie długu i opuszczenie szeregów Bractwa. Mastermind używa siły by zaimponować Wandzie. Te zaloty przerywa sam Mistrz Magnetyzmu, oświadczając, że posiada kolejny plan podboju planety i zniszczenia X-Men.


Szkoła dla Młodych Talentów. Profesor zabiera Scotta do zamkniętej dla zwiedzających części budynku. Tam zapoznaje swego studenta z nowym urządzeniem. Cerebro, bo o nim mowa, jest najnowszym wynalazkiem, umożliwiającym namierzanie mutantów. Rejestruje ono każde, pojedyncze nawet użycie mocy, by następnie przesłać pełen raport go gabinetu Xaviera. Pomieszczenia, w którym teraz rezydować będzie Cyclops wybrany na oficjalnego zastępcę i lidera X-Men. Następnego dnia Jean, Hank, Warren i Bobby postanawiają udać się na przyjęcie. Żałują, że Profesor wyjechał i nie może im towarzyszyć. Widząc jednak światło w jego gabinecie udają się tam i zastają Scotta, który tłumaczy im decyzję Xaviera. Zespół nie widzi żadnych zastrzeżeń, co do tego wyboru, co więcej, postanawia uczcić dobrą wiadomość. W momencie, gdy czwórka mutantów wychodzi, Cyclops oznajmia, że nie może opuścić posterunku. Zostaje w szkole sam, wsłuchując się w sygnał Cerebro, modląc się w duchu, by niczego nie wykryło.


W tym czasie Magneto przechadza się po cyrku na przedmieściach miasta. Jego uwagę przykuwa występ Bloba. Młodego mutanta nie krzywdzą latające kule armatnie i nawet siła kilku słoni nie może ruszyć go z miejsca. Magnus widząc w nim potężnego sprzymierzeńca postanawia magnetycznie wpłynąć na jego umysł. Zastaje tam jednak blokady, których nie może sforsować. Wściekły używa swej mocy by zamknąć w klatce dyrektora cyrku. Ten popis siły sprowadza na niego kłopoty, gdy grupka młodych mężczyzn wyzywając go od przebierańca postanawia pokazać mu jego miejsce. Zwykli ludzie nie mają szans w starciu z Bractwem, które chroni swego lidera. Opór zostaje brutalnie stłumiony. Problemów przysparza tylko Blob, który rzuca się na Magneto. Ten w odpowiedzi z ogromną mocą ciska w niego fragmentem metalu. Siła impetu jest tak wielka, że pękają psychiczne blokady nałożone przez Xaviera [ Uncanny X-Men # 003 ]. W szkole Scott odbiera sygnał Cerebro. Aparatura wskazuje na Bloba, co znaczy, że ten odzyskał pamięć i sprzymierzył się z Magneto.


Greenwich Village. Bobby i Hank poznają smak dekadencji w jednym z nowojorskich klubów. Szczególne zainteresowanie budzą stopy Beasta oswobodzone z obuwia. Środowisko artystyczne dopatruje się w nich symbolu boskości, który ich zdaniem powinien być czczony. Całą zabawę psuje wtargnięcie Warrena, który odebrał sygnał od Scotta, wzywający wszystkich uczniów do szkoły. Trakcie przygotowań i zmiany kostiumów X-Men otrzymują wiadomość od Magneto. Czeka on na nich w opuszczonej fabryce razem z Bractwem i nowym sojusznikiem Blobem.


Chwilę później helikopter X-Men pojawia się w wyznaczonym miejscu. Przeciwnicy już czekają. Jeden gest Magneto i samolot bohaterów rozsypuje się na kawałki. Przyjaciół ratuje Iceman tworząc wielką ślizgawkę, dzięki której wszyscy szczęśliwie docierają na ziemie. Nie czekając Angel przystępuje do ataku. Nie ma jednak żadnych szans z Blobem. Nie pomaga nawet niespodziewane wtargnięcie Beasta. Widząc porażkę swych towarzyszy Marvel Girl postanawia odciągnąć olbrzyma mocą swej telekinezy. Niestety nic nie potrafi ruszyć Bloba z miejsca, w którym stoi. Korzystając z zamieszania Magneto wysyła w stronę walczących kilka torped. Dzięki rozkazom Cyclopsa i błyskawicznej reakcji Icemana udaje się je zneutralizować. W tym czasie Beast wyłącza z walki Bloba ciskając mu w oczy grudki piasku. Pasmo sukcesów przerywa pojawienie się Quicksilvera. Jego szybkość, jakkolwiek ogromna, nie może się równać z talentem Jean. Marvel Girl zamyka wroga w telekinetycznym uścisku. Na nic się to nie zdaje, gdyż Scarlet Witch korzystając ze swej magii uwalnia brata. X-Men nie mogą powstrzymać jego ucieczki, bo na polu walki znów pojawia się Blob. Magneto po raz drugi korzystając z zamieszania posyła w stronę walczących serię torped. Na nic nie zdają się prośby Bractwa, które przypomina, że w ten sposób ich celem stał się także Blob. Magnus jest gotów poświęcić wszystko i wszystkich by zniszczyć X-Men.


Widząc prawdziwe oblicze swego przywódcy, olbrzym postanawia przejąć na siebie całą siłę wybuchu. Ratuje tym samym X-Men. Plan Mistrza Magnetyzmu znów się nie udał. Co więcej, po raz kolejny musi on ratować się ucieczką. Blob mimo próśb Marvel Girl także postanawia odejść. Nie chce już walczyć za marzenia innych. Pragnie jedynie wrócić do cyrku, bo tylko tam jest naprawdę akceptowany. X-Men zostają sami. Ich zwycięstwo jest połowiczne, ale poradzili sobie bez pomocy Profesora.

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.