Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #218

Uncanny X-Men #218

Uncanny X-Men #218

"Charge of the Light Brigade"

Postacie
Cytat

Polaris: "I'm not a porcelain doll, you a chauvinist worm."
Havok: "Pig. Chauvinist pig."
Polaris: "Worm buster. I like pigs."

Streszczenie

W Nowym Meksyku jeep, którym jadą Havok i Polaris zostaje zepchnięty z drogi przez jadącą bardzo szybko furgonetkę. Alex rozbija spadający na wywróconego jeepa kamień, a Lorna dzięki swym mocom obraca samochód we właściwym kierunku. Mutanci odjeżdżają z miejsca wypadku, zastanawiając się czemu kierowca furgonetki tak się śpieszył, a zwłaszcza dlaczego uciekł.


W Szkocji Dazzler budzi się w... grobie. Z przerażeniem stwierdza, iż ktoś pochował ją żywcem. Powoli i stopniowo, wykorzystując dźwięki z najbliższego otoczenia zbiera w sobie wystarczająco dużo energii aby wysłać na powierzchnię racę świetlną. Chwilę później odnajdują ją Longshot, Psylocke i Rogue, zawiadomieni przez ludzi z baru w którym bawiła się Alison. Dochodzi do kłótni, a rozzłoszczona Rogue ma pretensje, iż Dazzler zachowuje się jak szukająca rozgłosu dla siebie gwiazda. Sprzeczkę przerywają wiadomości radiowe i informacja, iż Juggernaut pustoszy Edynburg. Nie zgrany ze sobą zespół nie ma teraz wyjścia i musi powstrzymać jednego z najpotężniejszych wrogów X-Men.


W mieście trasę Juggernauta znaczy szlak zniszczenia. Jako pierwsza dociera doń Rogue, która z całej siły uderza przeciwnika. Hałas powstały z tego powodu powoduje wypadnięcie szyb z okien, jednak nie wystarczy by powalić Caina. Niewzruszony uderza on mutantkę, która przelatuje przez kilka domostw i rozbija się w innej części miasta. Psylocke usiłuje staranować Juggernauta ciężarówką, jednak i to niewiele daje. Kiedy ten chwyta Elizabeth atakuje go Longshot.

Juggernauta rozwściecza fakt, że w żaden sposób nie może trafić skaczącego mutanta, którego nazywa królikiem, więc przewraca nań pobliski dom. Następnie rusza dalej w głąb miasta, a trzy mutantki zaczynają odkopywać Logshota. Rzecz jasna jego szczęście sprawiło iż nie jest nawet zadraśnięty.


X-Men ponownie atakują Juggernauta. Tym razem Rogue całuje go. Odebrawszy część mocy unosi go wysoko w górę, a następnie rzuca nim w dół. Cain wybija wielką dziurę na torach kolejowych, po których z naprzeciwka nadjeżdża pociąg. Maszynista zaczyna hamować, lecz widać że nie zdąży się zatrzymać. Rogue zaczyna więc hamować lokomotywę zapierając się o nią. W trakcie kiedy z całych sił powstrzymuje pędzący pociąg, Juggernaut po raz pierwszy widzi Dazzler i orientuje się iż wcale jej nie zabił. Jego furia mija. Alison wykorzystuje to i ściąga mu z głowy hełm, co sprawia że Psylocke udaje się telepatycznie ogłuszyć siłacza. Rogue zatrzymuje wreszcie lokomotywę. Później, kiedy Juggernauta zabiera policja, czwórka mutantów stwierdza, iż dopiero dzisiaj udowodniła, że jest godna imienia X-Men, a nowy skład grupy przeszedł chrzest bojowy.


W Nowym Meksyku Alex i Lorna odkrywają przed czym uciekała furgonetka. Na pustyni znajdują się szczątki statku Brood, co oznacza iż na Ziemi znalazła się ich królowa!

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #218

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.