Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #94

Uncanny X-Men #94

Uncanny X-Men #94

"The Doomsmith Scenario"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Look, lady. You guys want out that badly, then go! Split! Take off! What do we care? Just do us all a favor and spare us the soap opera, huh?"

Streszczenie

Przed lekturą zapoznaj się z Giant Size X-Men.

 

W posiadłości Xaviera trwa rozmowa o przyszłości drużyny. Sunfire, po zaledwie jednej misji w szeregach X-Men [patrz - "Giant Size X-Men" - viq] decyduje się odejść z grupy i powrócić do Japonii. "Nowi" (kolejno Nightcrawler, Thunderbird, Colossus, Storm i Wolverine) oraz Banshee zgodnie postanawiają zostać w drużynie, aby móc najlepiej wykorzystać swoje nadzwyczajne dary. Gdy wszystko zdaje się być ustalone, pierwsi studenci Xaviera (Angel, Iceman, Havok, Polaris i Jean) oznajmiają, że nie widzą już dla siebie miejsca w drużynie i powinni rozpocząć nowe życie poza nią. Wywiązuje się sprzeczka pomiędzy Loganem i Icemanem, którą natychmiastowo ucina Cyclops.


Całą noc lider grupy spędza na rozmyślaniu. Odejść ze swoimi starymi przyjaciółmi, czy zostać i dowodzić nowymi? Ostatecznie postanawia to drugie.


Rano przychodzi czas pożegnania. "Oryginalni X-Men" opuszczają swój dotychczasowy dom, a reszta... zostaje zaznajomiona z salą ćwiczeń i rozpoczyna ostry trening pod okiem Cyclopsa. Trening, który z szóstki dumnych, wyjątkowych jednostek ma stworzyć drużynę. Nie jest to jednak łatwe, gdyż Thunderbird przejawia wyraźną niechęć do "zespalania się"' z kimkolwiek. Dochodzi prawie do bójki między nim a Cyclopsem i jedynie interwencja profesora Xaviera powstrzymuje obu od zrobienia rzeczy, której by potem żałowali.


"Death o`er Valhalla High"

Góra Valhalla w stanie Kolorado - Centrum dowodzenia amerykańskiej obrony rakietowej. Do jednego z pracowników bazy przychodzi niepozorna paczka. Małe pudełeczko z centralnie umieszczonym włącznikiem. Nieświadomy niczego człowiek uaktywnia swój "prezent"... Sekundę po tym kostka znika a w jej miejscu pojawia się portal. Przez niego do bazy wdziera się piątka osobników, których najlepiej określiłoby słowo ludzie-zwierzęta. Intruzi błyskawicznie obezwładniają zaskoczoną obronę kompleksu, który zostaje przejęty przez osobę, pomysłodawcę tego planu - hrabiego Nefarię. Składa on światu propozycję nie do odrzucenia. Albo rząd każdego kraju zapłaci mu odpowiednią sumę pieniędzy, albo cały zasób amerykańskich rakiet nuklearnych zostanie odpalony.


Wiadomość zostaje przekazana do posiadłości Xaviera przez Beasta (aktualnie członka Avengers), który zleca X-Men powstrzymanie szaleńca.


Chwilę później mutanci są już na pokładzie Blackbirda, w drodze do Kolorado.


Na miejscu generał Fredericks wprowadza ich w szczegóły operacji i informuje o obronie przeciwlotniczej bazy. X-Men mają 50 minut na pokrzyżowanie planów hrabiego, po tym czasie system kompleksu zostanie zablokowany i przerwanie odliczania do odpalenia głowic będzie niemożliwe.


Tymczasem w centrum dowodzenia Nefaria spostrzega lecącego w kierunku góry Blackbirda i kieruje w niego trzy rakiety. Cyclopsowi udaje się wymanewrować dwie z nich, lecz trzecia trafia w cel. Mutanci wychodzą z tego cało jedynie dzięki systemowi ratunkowemu statku, który umożliwił odrzucenie jego tylnej, palącej się części. Widzący to Nefaria wpada w niekontrolowaną złość i używa specjalnej broni Valhalli - promienia "pożerającego" całą materię nieorganiczną na swojej drodze. Blackbird (a raczej to co z niego zostało) po prostu znika, a X-Men spadają z ogromnej wysokości...

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #94

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.