Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #6

Supreme Power #6

Supreme Power #6

"Questions Of Perspective"

Postacie
Cytat

Hyperion: "Sometimes I think that only someone who was truly an alien could solve all the world's problems, because only an alien could be objective enough to get the job done."

Streszczenie

Stanley Stewart, teraz powszechnie nazywany Blurem, bierze udział w kampanii reklamowej na rzecz dwóch firm, Bryce Racing Systems i NyTexSym Technologies. Podczas prezentacji kostiumu specjalnie przygotowanego dla Blura coś przelatuje bardzo szybko wśród ludzi. Jedynie Stanley był w stanie zauważyć, że to był Hyperion, który zaproponował mu spotkanie.

 

Godzinę później dwaj młodzi mężczyźni spotykają się za miastem. Hyperion pyta się, dlaczego Blur podczas ich pierwszego spotkania uciekł. Stanley odpowiada, że nie chciał jeszcze się ujawniać, ale jednocześnie nie mógł nie korzystać ze swojej mocy raz na parę dni, nawet jeżeli ktoś miałby go zobaczyć. Mark mówi, że czuł podobnie, kiedy pierwszy raz odkrył, że mógł latać. Unoszenie się w pokoju szybko przestało mu wystarczać, więc w końcu wyleciał przez okno i zaczął wznosić się tak wysoko, jak tylko mógł. Hyperion wprawdzie zatrzymał się dopiero w przestrzeni kosmicznej, gdzie Ziemia była już tylko wielkości jego dłoni, ale Stanley’owi mówi, że nie doleciał daleko.

 

Stanley następnie zadaje Markowi pytanie, czym on się zajmuje. Mark mówi, że na przykład dzisiaj uratował paru ludzi, ale nie potrafi odpowiedzieć czym zajmuje się generalnie oraz jakie są jego marzenia i cele. Stanley mówi, że każdy musi mieć coś, do czego dąży, inaczej oszaleje. Hyperion z kolei pyta się, skąd Blur ma swoje moce, ale on nie wie. Uważa to za przypadek lub skok w ewolucji. Hyperion mówi, że czasami miewa dziwne sny mogące mieć jakiś związek z jego pochodzeniem, ale skoro nie jest jedynym człowiekiem z mocą, one nie mogą być prawdą. Dwaj mężczyźni przed rozstaniem się stwierdzają, że muszą się częściej spotykać, bo tylko ze sobą mogą rozmawiać o pewnych sprawach, chyba, że plotki o Nighthawku z Chicago są prawdziwe.

 

Trwają badania nad statkiem Hyperiona, które według doktora Steadmana mogą pomóc odnaleźć kaprala Joe Ledgera. Okazuje się, że w poszyciu statku znajdują się mikroskopijne otwory, w których wcześniej coś było. Rozmiary wskazują na bakterie, wirusy lub zupełnie nieznaną ludziom nanotechnologię. Doktor Steadman zaczyna podejrzewać, czy Hyperion nie miał służyć jako dywersja i czy jego rozbicie się na Ziemi nie jest częścią inwazji.

 

W nocy w domu doktora zjawia się Ledger. Porywa Steadmana wysoko w górę i przez chwilę mówi, że od czasu przebudzenia obserwował ludzi i żaden z nich nie jest warty ocalenia. Po chwili jednak Joe uspokaja się i wraca z doktorem do bazy wojskowej.

 

W Chicago grupa ludzi dewastujących kościół jest obserwowana przez Nighthawka. Pojawia się tam również Hyperion. Mówi, że obserwował Nighthawka przez dłuższy czas i zauważył parę rzeczy. Na przykład to, że Kyle nie posiada mocy, jest tylko dobrze wysportowanym i wytrenowanym człowiekiem. Ale również doszedł do wniosku, że Nighthawk ratuje tylko Afro-Amerykanów, natomiast gdy w niebezpieczeństwie są biali lub Azjaci, nie reaguje. Mark uważa, że nie pomagając wszystkim ludziom Nighthawk jest niewiele lepszy od tych, z którymi walczy. Mając taką możliwość, powinien pomagać każdemu potrzebującemu. Hyperion mówi, że Kyle powinien się nad tym zastanowić i odlatuje. Nighthawk rozprawia się, jak zwykle brutalnie, z grupą wandali.

 

Kapral Ledger leży w szpitalu wojskowym. Nie pamięta nic z wydarzeń bezpośrednio po jego obudzeniu poza dziwną muzyką. Doktor Steadman ma dla niego niezbyt dobre wiadomości: kryształ połączył się z Joe na poziomie molekularnym i nie można go usunąć bez amputacji dłoni. Po wyjściu od Ledgera doktor dowiaduje się od swojej podwładnej, że udało się znaleźć kilka bakterii w statku i trwają nad nimi badania. Steadman przypomina sobie nocne spotkanie z Joe. Kapral brzmiał tak obco, że doktor nie wie, czy to Ledger mówił do niego, czy statek.

 

A w przestrzeni kosmicznej, Hyperion rozmyśla nad ostatnimi zdarzeniami i spotkaniami z Nighthawkiem i Blurem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.