Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #152

Uncanny X-Men #152

Uncanny X-Men #152

"The Hellfire Gambit"

Postacie
Cytat

Nightcrawler, klęcząc nad Lelandem: "You may increase my mass all you wish, Herr Leland. Of course, considering where I am, that might not be the brightest of moves. On the other hand, you aren't the brightest of people."

Streszczenie

Okupująca ciało Storm Emma Frost ściga samochód, którym uciekają uwięziona w jej ciele Ororo oraz Kitty Pryde. Próbuje zmusić Burzę do zatrzymania się strzelając błyskawicami, ale ta nie ma zamiaru ustąpić. Sprite odzyskuje właśnie przytomność [utraconą na końcu poprzedniego odcinka - Christoff] i na widok "Emmy" ponownie wpada w panikę. Pomimo okrzyków Storm, fazuje przez drzwi i wypada na zewnątrz. Ororo traci na moment koncentrację, wskutek czego samochód przerywa ochronną barierkę i wylatuje z drogi. Spada po zboczu wzniesienia na sam dół po czym wybucha. Emma podlatuje bliżej, próbując ocalić swoje oryginalne ciało. Wytwarza podmuch wiatru, mający ugasić płomienie, ale z powodu braku wprawy huragan unosi ją w dal. Leżąca trochę dalej Kitty z trudem przypomina sobie ostatnie wypadki. Nagle słyszy odgłos eksplozji i podbiega do płonącego auta. Wytworzony przez Frost huragan zamiast ugasić płomienie, tylko rozszerza pożar na okoliczne drzewa. Przy samochodzie dziewczyna zauważa leżącą "Emmę". Musiała wyskoczyć z pojazdu w ostatniej chwili, ale jest nieprzytomna a ogień zbliża się do niej. Nie wiedząc, że w tym ciele tkwi umysł Ororo, Kitty zastanawia się, czy powinna uratować kobietę czy też pozwolić jej spłonąć.


Później. Frost wlatuje do zajętej przez Hellfire Club Szkoły Dla Młodych Talentów. Jest w podłym nastroju. Opowiada Shawowi, że gdy zdołała odzyskać kontrolę nad wiatrem i wróciła na miejsce kraksy, z samochodu została kupa stopionego metalu. Sprite i jej ciało znikły, zapewne spalone, więc jest uwięziona na zawsze w postaci Storm. Sebastian pociesza ją, mówiąc, że będzie mogła użyć mechanizmu do zamiany ciał na kim tylko zechce. Poza tym, uważa że jako Ororo będzie równie dobrą Białą Królową. Emma ze złym uśmiechem całuje swego kochanka.


W leśnej kryjówce Storm próbuje przekonać Kitty kim jest. Mówi, że Frost użyła specjalnego pistoletu by zamienić ich umysły. Sprite każe jej to udowodnić, jednak nie przekonują ją szczegóły z życia Ororo. Jako telepatka, Emma mogła z niej wszystko wysondować. Ororo ostrzega ją, że Hellfire Club być może już uwięził X-Men i tylko jeśli jej zaufa, mogą ich uratować. Kitty w końcu zgadza się i chce jej zdjąć więzy. Storm z uśmiechem pokazuje rozwiązane ręce. Zdolności złodziejskie to kolejny dowód na prawdziwość jej słów.


Skuci w neutralizujące moce kajdany X-Men siedzą pod strażą w swoim własnym salonie. Cały czas zastanawiają się, czemu Storm zwróciła się przeciwko nim. Harry Leland proponuje, żeby ją sami zapytali "Ororo" wkracza do pokoju razem z Shawem. Ma na sobie strój Białej Królowej i mówi, że postanowiła posmakować innego stylu życia. Wolverine podrywa się i znienacka kopie Lelanda w krocze. Żołnierze, wśród których jest okaleczony przez Rosomaka Cole [Uncanny #133], wywlekają go do sali ćwiczeń. Shaw proponuje pozostałym zapomnieć o istnieniu Logana. Zresztą, gdy tylko technicy zakończą transfer danych z komputera Szkoły, wszyscy zostaną przetransportowani do laboratorium, gdzie spędzą resztę życia.


Samochód prowadzony przez Stevie Hunter przejeżdża obok zamkniętych wrót Instytutu. Storm oznajmia jej i Kitty, że wyczuła telepatycznie cały oddział żołnierzy. Stevie zatrzymuje pojazd dalej, nad brzegiem jeziora. Ororo mówi jej, żeby skontaktowała się z Moirą Mc Taggert jeśli nie dadzą znaku życia do świtu. Po chwili obie mutantki znikają w lesie. Kilka minut później Shaw i Frost odnajdują samochód i łapią Stevie.


Cole katuje Wolverine'a, prezentując mu zalety swych nowych bionicznych kończyn. Logan wyrywa mu się i biegnie w kierunku Lelanda. Grubas zwiększa jego ciężar tak długo, aż Rosomak pada bezwładnie i traci przytomność. Leland z zawodem oznajmia X-Men, że ich towarzysz nie żyje. Twarze wszystkich wykrzywia grymas żalu. Jedynie Amanda Sefton uśmiecha się pod nosem i kontynuuje wyszeptywanie magicznych inkantacji. Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem.


Storm i Kitty są nad ukrytym pod ziemią hangarem. Sprite fazuje do środka, gdzie ma otworzyć wejście. Ororo instruuje ją telepatycznie jak posłużyć się wytrychem. Wymaga to wielkiej koncentracji i kobieta nie zauważa podchodzących z tyłu Frost i Shawa. Podmuch wiatru kieruje ją wprost w ramiona Sebastiana. Dopiero teraz Emma z zaskoczeniem rozpoznaje swoje dawne ciało. Nagle właz do hangaru podnosi się, przewracając zaskoczonego Shawa. Storm korzysta z okazji i wskakuje do środka a Kitty zamyka wejście zanim wrogowie orientują się w sytuacji. Shaw nakazuje Frost wrócić do posiadłości z pojmaną Stevie i ostrzec pozostałych. Przedtem ma go naładować piorunem, by mógł rozwalić właz i podążyć za uciekinierkami.


Sprite dociera do Szkoły sama. Zgodnie z planem Storm, rozdzieliły się. Napotyka ją skradający się korytarzem Wolverine. Jego śmierć była upozorowana przez Amandę, która teraz magicznie pracuje nad otwarciem więzów pozostałych. Logan ma plan.


Chwilę później Kitty przenika przez podłogę i uwięzionych w salonie przyjaciół. Jej moc niszczy systemy kajdan i mutanci są wolni. Colossus przybiera stalową postać i uderza w ziemię. Wstrząs przewraca Lelanda zanim jest w stanie użyć swej mocy. Nightcrawler teleportuje się do niego i ogłusza silnym ciosem w twarz. Pozostali mutanci powalają innych strażników. Ukryty w cieniu Wolverine rzuca się na Cole'a i przystawia mu pazury do głowy. Cyborg zachęca go, żeby go zabił. Żył tylko po to, żeby się na nim zemścić. Jeśli nie może tego zrobić, równie dobrze może zginąć. Zmieniając go w pół-maszynę, Logan odebrał mu sens życia. Wolverine z pogardą odpowiada mu, że nie zasługuje na śmierć, jeśli uważa, że to bioniczne kończyny pozbawiły go człowieczeństwa. Nagle pęka ściana i do budynku wbiegają Shaw i Frost. Nie chcąc przydawać Sebastianowi siły, Cyclops trafia go odbitym promieniem w plecy. Wytrącony z równowagi, jest łatwym celem dla Colossusa. Cios Rasputina wrzuca go do jeziora. Płynąc do brzegu, powinien wypalić dużą część swej mocy. Nightcrawler "bamfuje" się tuż przy Frost i chwyta ją. Ciągle biorąc ją za Storm, prosi by się poddała. Emma z wściekłością razi go gromem. Moc wymyka się spod jej kontroli i zrywa się potężny huragan. Piorun o niesamowitej mocy poraża nadbiegającego Shawa. Ilość energii jest tak wielka, że Sebastian pada, nie potrafiąc jej przetworzyć. Ororo dociera w końcu na pole bitwy i podbiega do sparaliżowanej strachem Frost. Każe jej zaufać sobie, wpuścić ją do swego umysłu. To jedyna szansa na zapanowanie na żywiołem. Wir powietrzny unosi obie kobiety w górę a nawałnica przybiera na sile, podczas gdy Ororo telepatycznie usiłuje zapanować nad swą niedawną mocą. W końcu udaje jej się i żywioły zaczynają się uspokajać. Ororo wyjmuje to, w poszukiwaniu czego straciła tyle czasu - urządzenie do zamiany umysłów. Widząc to, Frost chce ją powstrzymać za wszelką cenę. Z ziemi X-Men widzą tylko, jak nagle jedna z kobiet zaczyna spadać poza ich zasięgiem. Emma Frost. Storm, już w swoim ciele, nurkuje w powietrzu i łapie ją tuż nad ziemią. W zamian Emma atakuje ją telepatycznie, ale Ororo ma dosyć. Ładunek energii poraża Frost. Storm niszczy swój strój Białej Królowej i z furią w oczach ląduje przy oszołomionej Emmie. Ma zamiar ją zabić, jednak zatrzymuje ją Wolverine. Perswaduje, że niektórzy, jak on, są urodzeni by zabijać. Inni, jak ona, powinni pokazywać lepszą drogę. Ororo uspokaja się. Mutanci decydują się nie wzywać policji by nie ujawniać sekretu X-Men. Pozwalają Frost odejść i zabrać nieprzytomnego Shawa. Ta w zamian zgadza się by Kitty pozostała w Salem Center. Obiecuje też, że dopóki Sebastian nie wróci do zdrowia, nie mają się czego obawiać ze strony Hellfire Club. W myślach obiecuje im jednak, że nie spocznie póki wszyscy X-Men nie zginą.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #152

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.