Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #133

Uncanny X-Men #133

Uncanny X-Men #133

"Wolverine: Alone"

Postacie
Cytat

Wolverine do najemnika: "Hey, bub, I know what you're thinkin'. 'He's hurt an' he's five meters away from me, an' I got a full clip of ammo in my rifle. Question is: can I kill Wolverine before he can reach me an' cut me into shish-kebab with those freaky claws of his?'(...)
Najemnik rzuca broń.
Wolverine: "Shoot, I was hopin' you'd go for it."

Streszczenie

Czterej najemnicy Hellfire Club przeszukują piwnice w poszukiwaniu ciała Wolverine'a. Uważają, że to strata czasu - jeśli nawet nie zginął od upadku, musiał utopić się w kanale. Zresztą nawet jeśli przeżył, co może zrobić im w pojedynkę. Nagle na jednego z żołnierzy spada kropla wody. Żołdak spogląda w górę i uczepiony do tej pory belkowań sufitu Logan skacze na niego. Podczas gdy jego pazury rozdzierają ciało przeciwnika, inny najemnik strzela do niego z miotacza ognia. Rosomak unika płomieni i przebija również tego wroga. Trafia go wiązka ze strzelby energetycznej i upada. Żołnierz, który go trafił podchodzi i ostrożnie trąca go nogą. Przekonany, że Wolverine nie żyje, odwraca się. Śmiertelny błąd. Wstając znad ciała wroga, Logan spogląda w oczy ostatniego przeciwnika, wyczuwając jego strach. Uśmiechając się, pyta żołnierza, czy sądzi, że zdąży go zabić zanim dosięgną go pazury. Przerażony najemnik rzuca karabin. Logan chwyta go i każe powiedzieć wszystko, co wie o kierownictwie Hellfire Club.


W bibliotece zakuci w blokujące moce kajdany Storm, Cyclops, Nightcrawler i Colossus obserwują, jak ich przeciwnicy świętują swój triumf. Sebastian Shaw gratuluje Jasonowi Wyngarde przeciągnięcia na ich stronę Jean Grey, skrycie zastanawiając się, jak wyeliminować tego groźnego pretendenta do jego pozycji Czarnego Króla. Całując swą Czarną Królową, Mastermind rozmyśla już nad atakiem na Shawa. Na razie jednak cieszy się tym, co pozyskał - oczy Phoenix wypełnia pasja, jest całkowicie pod jego kontrolą. Wydaje się jej, że jest w XVIII-wiecznym folwarku szlacheckim a swych niedawnych przyjaciół postrzega jako niewolników. Podchodzi do Storm i zdejmuje jej opaskę z ukrytymi wytrychami, widząc ją jako klucze do kajdan. Kiedy Ororo próbuje przemówić jej do rozsądku, bezlitośnie uderza ją pejczem po twarzy. Zakuty w hełm blokujący Cyclops zastanawia się, co może zrobić. Przypomina sobie popołudnie spędzone na szczycie monolitu w Nowym Meksyku, kiedy zablokowała jego promienie optyczne. Poprosiła go wtedy, żeby połączył się z nią stałą psycho-więzią, która pozwoliłaby im dzielić myśli i nie mogła być zerwana. Zgodził się. Teraz ta więź może być ich jedyną szansą. Tymczasem Jean kończy "wymierzać sprawiedliwość" Storm i wraca do swych kompanów. Nightcrawler pyta Shawa, dlaczego zostawił ich przy życiu. Czarny Król z uśmiechem oznajmia, że mają zamiar zbadać genom mutantów by umożliwić produkcję super-ludzi o dowolnych mocach. Oni posłużą za króliki doświadczalne.


Wyspa Muir. Banshee kończy poranną przebieżkę i zauważa światło w laboratorium. Moira znowu pracowała całą noc. Sean dołącza do niej i pyta o wyniki badań. Dr Mc Taggert właśnie skończyła analizować odczyty mocy Phoenix, które Xavier robił w Nowym Jorku. Aby ochronić się przed szaleństwem powodowanym przez nieograniczoną moc, Jean wytworzyła psycho-blokady, zmniejszające poziom potęgi do małych rozmiarów. Niestety, z jakiejś przyczyny blokady te zaczęły ustępować i już prawie zniknęły. Mogą się jedynie modlić żeby nie skończyło się to tragedią.


Nie mogąc zasnąć, Warren Worthington szybuje nad pustynią otaczającą jego posiadłość. Gdy wraca na ziemię, zastaje inną osobę cierpiącą na bezsenność - Charlesa Xaviera. Profesor jest niespokojny, gdyż nie wie co się dzieje z jego drużyną, nie może obserwować ich działań i służyć im pomocą. Przeczuwa, że wydarzy się coś niedobrego.


W siedzibie Hellfire Club kelnerzy wywiązują się z obowiązku zwracania szczególnej uwagi na Roberta Kelly'ego, specjalnego gościa Shawa i kandydata na prezydenta. Tymczasem Wolverine wychodzi z windy towarowej, którą przekradł się z piwnicy i zastanawia się, co dalej. Zapach Nightcrawlera prowadzi na drugie piętro a szyb windy tam nie sięga, musi się więc przekraść przez salę pełną gości. Nagle ktoś przykłada mu pistolet do głowy.


W bibliotece Czarna Królowa flirtuje z Lelandem, podczas gdy Cyclops usiłuje odnowić ich psycho-więź. Koncentruje się przez długi czas i w końcu realny świat znika. Scott pojawia się w miejscu, w którym nigdy nie był - na planie astralnym, który w istocie jest bezkresną pustką. Jego kostium zmienia się w XVIII-wieczny strój a przed nim pojawiają się drzwi. Za nimi stoi Jean Grey w stroju Czarnej Królowej. Scott woła ją, ale choć jego głos wydaje się znajomy, kobieta uważa go za nieprzyjaciela. Cyclops próbuje jej przypomnieć prawdziwy świat, ale wyłaniający się zza niej Wyngarde mówi mu, że nie ma szans. Scott jest zaskoczony, Mastermind był tylko iluzjonistą, nie telepatą. Wiedząc, że aby uratować Jean musi go pokonać, dobywa szabli. Parując jego atak, Jason oznajmia, że wiedział o psycho-więzi z Jean od początku i oczekiwał tego ataku. Odmawia jednak odpowiedzi na pytanie, skąd ma psychiczne moce. Walka trwa i Wyngarde osiąga przewagę. Pojedynek toczy się na jego warunkach i, choć Cyclops jest godnym przeciwnikiem, w końcu będzie musiał ulec.


W prawdziwym świecie Wolverine błyskawicznie chwyta rękę strażnika i powala go. Oznaki walki wzbudzają niepokój wśród gości a mający rozkaz chronienia senatora Kelly lokaje rzucają się na Logana z pałkami. Nie chcąc ich ranić, Wolverine chowa pazury, ale walka bez nich jest trudna przy takiej przewadze liczebnej. Wkrótce Rosomak niknie w stosie walczących ciał.


Na planie astralnym Cyclops z coraz większym trudem paruje ataki Masterminda. W końcu przeciwnik wytrąca mu szpadę z ręki i przebija go na wylot. W prawdziwym świecie Summers pada bezwładnie na ziemię. Jego przyjaciele z przerażeniem stwierdzają, że nie daje oznak życia.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #133

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.