Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #269

Uncanny X-Men #269

Uncanny X-Men #269

"Rogue Redux"

Postacie
Cytat

Reisz: "I'm the Sahdow King! I rule here!"

Streszczenie

Jest tylko chaos i ciemność, lecz z Siege Perilous dzieje się coś dziwnego. Oto Rogue, wciągnięta wraz z Master Moldem/Nimrodem, który przechodzi jakąś dziwną przemianę... i nagle Rogue materializuje się znowu w australijskiej bazie X-Men, zastanawiając się co tu robi, skoro przed chwilą była w Nowym Jorku gdzie walczyła z wielkim robotem [Uncanny X-Men #247 - Kumos]. Zdziwiona rozgląda się po swoim pokoju, którego najwyraźniej ktoś używał, kiedy jej wzrok przyciąga telewizor. Z niego dowiaduje się, że Mystique zginęła w wyniku strzelaniny w kawaterze Freedom Force, co miało najprawdopodobniej związek z wcześniejszą śmiercią Destiny na Muir Isle. Dochodzenie prowadzi nowy współpracownik Valerie Cooper, inspektor Jacob Reisz. Rogue słysząc o stracie najbliższych jej osób rzuca się do okna, chcąc zbadać to na mjiejscu. Zamiast jednak odlecieć upada przez nie w piach i orientuje się, że straciła swe moce. Co gorsza otaczają ją Reavers, którzy najwyraźniej zajęli bazę X-Men. Pretty Boy usiłuje zawiadomić Pierce'a o schwytaniu jednej z X-Men, ten jest jednak zajęty przerabianiem Cylli na cyborga. Deathstrike zapytuje przyjaciółkę X-Men, czy tego właśnie chciała, być maszyną. Cylla odpowiada twierdząco, bowiem oddałaby wszystko aby móc znów chodzić, po eksplozji samolotu którym leciała, a który zniszczyli Fenris sądząc że na pokładzie są Banshee i Forge [kilka numerów wcześniej - Kumos]. Tymczasem Pierce podejmuje decyzję. Oznajmiając, że dobrzy X-Men to martwi X-Men nakazuje zabić Rogue. Pretty Boy zamierza to uczynić, kiedy na Reavers spada... Ms Marvel. Carol Danvers wykrzykuje, że mają z Rogue niedokończone sprawy. Walczy z Reavers, a Rogue obserwuje ze zdumieniem iż osobowość Carlo oddzieliła się od niej ostatecznie, a dzięki Siege zyskała ciało. Rogue rzuca się do ucieczki. Dobiega na górę Gatewaya, gdzi esiedzi milczący i nie reagujący na nic Aborygen. X-Manka dotyka go i orientuje się, że przejęła jego moce - najwyraźniej utraciła jedynie zdolności Carol Danvers. Otwiera sobie portal i skacze w nieznane, nim Ms Marvel ma czas ją dopaść. Danvers wpada jednak za nią w portal.


Odległy kosmos, serce Imperium Shi'ar. Na krążowniku sił imperialnych trwa pościg za Lilą Cheney, która najwyraźniej przeżyła teleportację wprost w słońce [New Mutants #70 - Kumos]. Poirytowany Warlord, który nie tak dawno dokonał holokaustu w systemie Pindyr, chwyta kobietę w swoją psycho-sieć. Lila strzałem z karabinu robi dziurę w burcie statku i wypada na zewnątrz, skąd teleportuje się w kierunku Ziemi.


Savage Land. Rogue kąpie się w wodospadzie. Obawiała się, iż Danvers trafi tu za nią, musiała jednak zgubić się gdzieś po drodze. Pytanie tylko gdzie wyrzucił ją portal.


Ms Marvel znalazła się na wypie Muir. Ze zdumieniem spogląda na dziwny stój Moiry i podłączoną do dziwnego urządzenia Polaris. Kiedy usiłuje ją uwolnić atakuje ją Amanda Sefton, przedstawiająca się jako demoniczna czarodziejka. W powietrzu pojawia się projekcja Legiona, wykrzykującego iż nie chciał niczyjej krzywdy, mówiącego iż to nie jego wina, że to czemu otworzyła drogę Polaris przeszło na plan astralny, a stamtąd gdy poszukujący X-Men Forge i Banshee użyli Cerebro, na niego. Wówczas projekcja się zmienia i zyskuje twarz Reisza, który oznajmia iż to on panuje nad wyspą, a imię jego Król Cieni. Wchodzi do umysłu Carol i wnika weń.


W Savage Land Rogue stoi na ruinach wioski zjednoczonych plemion, zastanawiając się kto mógł ją zniszczyć. Obawia się o życie Ka-zara i Nereel, nie mając pojęcia że jest obserwowana przez Erica Lensherra, kóry spogląda na nią dzięki swym kamerom i urządzeniom. Dostrzega też na radarze Ms Marvel, która spada z wielką siła na Rogue. Przypomina ona teraz chodzacego trupa i zamierza zabić Rogue, bowiem choć mają 2 ciała, to tylko jedna esencję życiową. Zaczyna wysysać Rogue z energii, oznajmiając iż jej nowy pan, Król Cieni pomógł jej ją wytropić. Wówczas Ms Marvel trafia magnetyczna błyskawica i uśmierca. To Magneto, który dużo później, w dawnej twierdzy High Evolutionary'ego oznajmia Rogue iż tylko jedna z nich dwóch mogła przeżyć, zas on wybrał właśnie ją.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #269

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.