Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #351

Uncanny X-Men #351

Uncanny X-Men #351

"Hours & Minutes"

Postacie
Cytat

Jeden z lekarzy: "Hey, Reyes. Didn't know you were back. Bring any Sentinels with you?"

Streszczenie

Cecilia Reyes budzi się o świcie w rezydencji Xaviera. Jest w niej do piero od kilku dni, wciąż nie może się przyzwyczaić iż stamtąd zmierza teraz do szpitala. Gdy wychodzi gotowa spotyka Storm, która mówi jej jak wiele wnosi do X-Men, pomimo iż uważa że nie należy do zespołu, lecz do szpitala. Bez jej pomocy Cyclops byłby już martwy. Po drodze do wyjścia Cecilia spotyka Logana, który dopytuje co porabia i dokąd wychodzi o tak wczesnej porze. Cec nie podoba się jego natręctwo, lecz Wolvie wyjaśnia iż jest teraz jedną z nich i muszą pilnować siebie nawzajem. Cecilia stwierdza, iż jak tylko stanie na nogi opuści rezydencję wyprowadzając się do swego mieszkania, usiłując odzyskać swe niedawne życie. Wolverine oferuje je podwózkę do szpitala. W jej trakcie Cecilia stwierdza, iż pomimo Operacji Zero Tolerancji, która zrujnowała jej życie, polubiła X-Men. W szpitalu Cec spotyka się z dr Gibbonsem, który stwierdza iż o ile nie ma obiekcji przeciwko mutantom, moga mieć je inni współpracownicy. Nie chciałby także, aby jakiś super-złoczyńca polując na nią zagroził szpitalowi, a jej moc była niebezpieczna dla ludzkiego życie. Cec zapewnia, iż nic takiego nie będzie miało miejsca i zostaje przyjęta na okres próbny.


W samolocie lecącym na Alaskę Scott i Jean poznają Staci Murphy i jej męża Chrisa. Cyclops odczuwa wciąż skutki umieszczenia w jego ciele nano-bomby. Jean niespodziewanie łapie przekaz telepatyczny od znajdującej się w ładowni samolotu istoty, której śmierci pragnie ktoś na pokładzie samolotu.


W szpitalu operacja przeprowadzona przez Cecilię zostaje przerwana, gdy na polecenie doktora Gibbonsa zmienia się lekarz. Na korytarzu zna zewnątrz Cec dowiaduje się od Gibbonsa, iż rodzice operowanego chłopca nie życzą sobie aby zajmowała się nim mutantka, bowiem nie lubią homo superior. O tym, że jest mutantką dowiedzieli się od kogoś z lekarzy. Wściekła Cecilia idzie korytarze, gdy widzi postrzelonego chłopca własnie przywiezionego na ostry dyżur. Cecilia rzuca się na ratunek i wskutek swej interwencji ocala jego życie. Po skończonej operacji udaje się na stołówkę, gdzie spotyka się z raczej chłodnym przyjęciem. Stolik przy którym zasiada szybko pustoszeje. Później gdy znajduje się w swym pokoju, zostaje wezwana na pomoc. Cieszy się z tego zadania, mając nadzieję iż ktoś wreszcie potraktuje ją normalnie. Okazuje się jednak, iż jedynym powodem dla którego ja wezwano, jest fakt iż ranny jest mutantem. To Pyro, postrzelony gdy usiłował napaść na Bank, otoczony płomieniami których nie może stłumić z powodu bólu. Korzystając ze swego pola siłowego, Cec operuje Pyro, a po skończonym zabiegu oznajmia policjantom iż powinien przez kilka dni pozostać na obserwacji. Dr Gibbons komentuje to stwierdzeniem, iż Pyro jest taki jak Cec i dlatego podjęła taką decyzję. Cecilia odcina mu się, a z okna przygląda się im Daredevil.


W porcie w Nowym Jorku trwa rozładunek skrzyń ze statku. Jedna z nich rozbija się, a Sauron prostuje skrzydła.


Cecilia dokonuje obchodu na oddziale, gdzie spotyka się z różnym przyjęciem ze strony pacjentów, którzy wiedzą iż jest ona mutantką. Nagle zostaje wciągnięta do jednego z pustych pokoi przez Daredevila. Ten prosi o pomoc. Podwijając kostium pokazuje, iż został postrzelony. Cec po chwili wahania oznajmia, iz pomoże pod jednym warunkiem. Musi zdjąć swój kostium. Daredevil waha się, lecz Cec przypomina mu o tajemnicy lekarskiej. Matt Murdock ściąga maskę, a Cec opatruje jego ranę. Matt wypytuje ją o jej moc, bowiem podsłuchal iż jest mutantką, mówiąc na koniec iż nie powinna zmarnować daru jaki otrzymała. Cec kontynuuje obchód rozmyślając o tych słowach. Wreszcie powraca do łóżka Pyro, który wciąż płonie, gdyż trwa jego agonia spowodowana wirusem spuścizny. Cec mówi, mu iż w szpitalu prowadzone są badania nad lekarstwem na wirusa, lecz Pyro nie zamierza być świnką doświadczalną. Prosi aby go odwiązała, bowiem czuje się jak zwierzę. Gdy Cec to czyni, ten rzuca się do ucieczki. Wyskakuje przez okno, nie bacząc na to iż Cecilia straci pracę. I tak też się dzieje, gdy dowiaduje się o tym dr Gibbons. Cecilia zostaje natychmiast zwolniona, bowiem pomogła jednemu ze swoich.


Cec powraca z Loganem do rezydencji, gdzie mówi Storm iż zmieniła plany, a ta cieszy się że zdecydowała się z nimi pozostać. Cecilia kładzie się do łóżka i zasypia natychmiast.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #351

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.