Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #260

Uncanny X-Men #260

Uncanny X-Men #260

"Star 90"

Postacie
Cytat

Phil podnosząc maskę: "That's Colossus"
Peter: "I know. But he's dead Phil, him and his team. They can't help us anymore"

Streszczenie

W Hollywood szalony fan Dazzler Eric Beagle niszczy w kazdy możliwy sposób jej podobizny. Atakuje manekiny Alison używając noży, pięści i broni palnej. Tym razem zamierza ostatecznie dopaść Dazzler, która ośmieliła się odrzucić jego miłość. Nieświadoma jego planów Alison udaje się posurfować na desce. Zakończyła właśnie oglądanie filmu "Dazzler the Movie" i rozmowę z Fredem, który przekonuje ją aby wyraziła zgodę na rozpowszechnianie filmu. Alison ma poważne wątpliwości, bowiem nakręcono go w innym życiu, którego nie pamięta gdyż jej wspomnienia zaczynają się od chwili gdy odnalazł ją Guido. Rozmyśla leżąc na desce, podczas gdy przez lunetę snajperską obserwuje ją Beagle. Pociąga za spust, lecz Alison w tej samej chwili gwałtownie się podnosi. Strzał trafia w pustkę, a Dazzler zaczyna surfować na fali. Z domu wybiega Guido, który usłyszał strzał i krzycząc ostrzega Alison o strzelcu. Beagle trafia tym razem w deskę surfingową. Alison wylatuje na fali w górę i dostrzega snajpera. Oddaje celny strzał swym laserem, prosto w lufę karabinu, który wybucha w rękach szaleńca. Fred wyciąga Alison z wody, lecz komputer w rezydencji Lili informuje, iż zamachowiec zbiegł. Wydarzenie najwyraźniej zmieniło coś w Alison, bowiem daje Fredowi swą zgodę, mówiąc aby uczynił ją gwiazdą.


Na Manhattanie Peter nie może przestać rozmyślać o pięknej kobiecie, której twarz zdobi billboardy, a którą spotkał ostatnio. Zza okna daje się słyszeć krzyk. To ona, ścigana przez grupę zamaskowanych opryszków chcących jej pieniędzy. Peter wpada pomiędzy nich, ze zdumieniem dostrzegając że noszą oni maski które skądś zna. To gang zwący siebie X-Men, ukrywający swe twarze pod maskami członków zmarłego w Dallas zespołu. Teraz zamierzają pociąć Petera i kobietę swymi nożami. Na szczęście z góry spada na nich Jenny Ransome. Bandyci atakują ją, lecz ze zdumieniem widzą iż na ciele muta łamią się wszystkie noże i pałki. Uciekają w popłochu, zaś Peter miażdży w dłoni porzuconą maskę Colossusa. Kobieta której bronił także gdzieś zniknęła.


W Hollywood Beagle podąża śladem Dazzler, która wraz z Fredem udała się na rozmowy do studia filmowego. Gdy skrada się z bronią po uliczkach studia, zostaje wzięty za kaskadera i bierze udział w filmie, w którym jako kowboj obrywa cios w twarz. Masując fioletowe oko obserwuje Dazzler, kórej styliści usiłują stworzyć nowy image. Dazzler w pewnym momencie ma dość przymierzania strojów i choć Beagle ją obserwuje udaje się jej zniknąć.


Pół świata dlaej, wyspa Kyrinos na morzu Egejskim. Forge i Banshee zatrzymali się tu aby uzupełnić paliwo w drodze do Kairu, gdzie mają nadzieję odnaleźć Storm [jak ktoś nie trybi: Amahl Farouk w poprzednim numerze i słowo Cairo podczas gdy Storm jest w Cairo w Illinois - Kumos]. Rozmawiają o dziwnej przemianie jaka dotknęła mieszkańców wyspy Muir, którzy zaczęli zmieniać się z dnia na dzień, sami tego nie zauważając. Niedaleko Kyrinos przepływa tymczasem niewielki prywatny jacht. Forge i Banshee tuż przed wejściem na pokład samolotu zmieniają jednak plany, widząc przyniesione przez ich pilotkę Cyllę zdjęcie na okładce pewnego magazynu, który ogłasza wszem i wobec zmarchwychstanie Dazzler. Postanawiają udać się do Hollywood, gdyż jest to bardziej pewny ślad. Wówczas odlatujący samolot do Kairu eksploduje. To robota znajdujących się na jachcie bliźniaków Fenris [Uncanny X-Men #200 - Kumos] którym nieznany informator przekazał wiadomość iż na pokładzie samolotu znajduje się dawny X-Man, Banshee. Tymczasem Sean odlatuje trzymając w ramionach Forge'a z wyspy. Uważa się ich teraz za martwych i tak powinno pozostać. Postanawiają dotrzeć za wszelką cenę do USA i kompleksu Xaviera, skąd ostrzegą Dazzler.


Za późno... W Hollywood Beagle dopada wreszcie Alison, przebierając się za policjanta i ogłuszając ją pałką. W ten sposób Dazzler nie pojawia się na premierze swego filmu, co niepokoi oczekującego na nią Freda. Nie ma pojęcia, iż więzi ją Beagle, który zarzucił jej na głowę worek. Nie powstrzymuje to Alison, bowiem po odzyskaniu przytomności trafia ona szaleńca laserami z oczu. Ten skacze na nią, lecz Dazzler broni się pomimo nałożonych więzów. Wpada jednak na inny pomysł. Zaczyna świecić i gamą barw wpływać na uczucia Beagle'a. Stopniowo go uspokaja, przekonując aby porzucił swe szaleństwo. Wyzwolony ze swej obsesji Beagle pada przed nią na kolana i zaczyna płakac, nie sądził bowiem że będzie to możliwe. Dazzler patrząc na niego zastanawia się, czy zamiast być gwiazdą nie powinna nieść pomocy innym ludziom.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #260

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.