Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #336

Uncanny X-Men #336

Uncanny X-Men #336

"A Voice As Deep As Thunder"

Postacie
Cytat

Iron Man: "And you, Thing? Tell me You would stop trying... tell me you would ever give up... and I'll call You a liar".
Thing: "Sheesh. Wotta revoltin' development this is".

Streszczenie

Najpotężniejszy telepata na Ziemi, Profesor Xavier znajduje się wraz z małym chłopcem w samym sercu szaleńca. Jest pozbawiony umiejętności władania swym umysłem. Synek Reeda Richardsa trzyma go za rękę, próbując obudzić, lecz nie wie, że jest to niemożliwe. Zna go jedynie jako "Doktora X", przyjaciela swych rodziców i chce, aby doszedł do siebie, zanim wszechpotężna istota 'wróci'. Nagle w ciemnościach rozlega się głos. Chłopiec odwraca głos, mając nadzieję, że spotka przyjaciela, ale widzi Onslaughta. Potwór nakazuje, aby zostawił "staruszka" w spokoja i oznajmia mu, że gdy czas nadejdzie, skorzysta z jego pomocy.


W Nowym Jorku, kosmiczna istota zwana Watcher oraz pradawny mutant Apocalypse spogladają na ogarnięte chaosem miasto. En Sabah Nur oznajmia, że szanuje ludzką wolę przetrwania i dziwi się, że Xavier miał na tyle mocy, aby sprowadzić na Ziemię tak ogromne zniszczenia. Uatu wyjawia, że ta sytuacja nie dotyczy konfliktu pomiędzy profesorem a Magneto. Chodzi o to, że teraz być może stanie się to, na co Apocalypse czekał 5000 lat - wreszcie pojawiła się istota, która przetrwa w ostatecznym rozrachunku.


W centrum metropolii bohaterowie walczą nie tylko o życie swoje, lecz także całego gatunku. Do samotnie odpierającego ataki Icemana dołącza Human Torch, a wkrótce później także Hawkeye. Johnny jest niecierpliwy, chce uwolnić swego siostrzeńca z cytadeli szaleńca. Gdy trójka kolegów już chce udać się do boju, pojawia się oddział złożony z Mr Fantastica, Invisible Woman, Cyclopsa i Psylocke. Ten pierwszy oznajmia, że nie potrzebują teraz żadnych samobójczych misji. Barton martwi się, że jest jedynym obecnym Avenegerem. Reed uspokaja, że wszyscy są we w miarę dobrym stanie. Bohaterowie dzielą się na grupy, z których część będzie chronić rannych, inni wyjdą na ulicę, aby bronić ludzi, natomiast Sue oznajmia, że nie opuści syna.


Kilkanaście przecznic dalej Joseph także stara się pomóc jak może. Słysząc krzyki pod stertą gruzu, natychmiast wykorzystuje swe magnetyczne moce i usuwa pozostałości po nawierzchni jezdni, uwalniając pasażerów metra. Ich reakcja jest niespodziewana: człowiek, który ich ocalał ma bowiem twarz Magneto, niegdyś największego wroga gatunku ludzkiego. 'Wdzięczne' ofiary wypadku właśnie miały dać upust swej wściekłości i strachowi, lecz Gambit przychodzi koledze z pomocą. Obaj wznoszą się na dach pobliskiego budynku, gdzie Joseph zastanawia się, jakim człowiekiem kiedyś był. Z naprzeciwka obserwuje ich Rogue, która wie, że pomoc mężczyźnie będącemu w pewnym sensie jego konkurentem była dla Remy'ego trudnym krokiem. Dołącza do nich i wkróce cała trójka odlatuje do boju.


Tymczasem w Four Freedoms Plaza superherosi opiekują się swymi rannymi: Visionem, Ant Manem i Iron Manem. Reed Richards stara się obmyśleć jakąś rozsądną strategię, która byłaby skuteczna przeciw Onslaughtowi. Asystująca mu Jean jest zdumiona faktem, że wśród całej tej tragedii Richards jeszcze się nie załamał. The Thing także stara się pomóc i gdy przenosi drogą aparaturę zauważa, że Stark podnosi się ze swego łóżka. Grimm nakazuje mu, żeby się nie wysilał. Tony na to pyta się, czy Ben kiedykolwiek poddałby się wiedząc, że jego przyjaciele i rodzina są w niebezpieczeństwie. Ta argumentacja widocznie przekonała kamiennego stwora.


Tymczasem w swej cytadeli Onslaught nabiera mocy na skutek połączenia się z Franklinem. Cyclops widząc to sugeruje, że on i Invisible Woman powinni skontaktować się z resztą. Sue odpiera, że jedynie jej syn się dla niej liczy i gdy Summers próbuje ją powstrzymać, uderza go w twarz. Na miejsce przybywają Cable i Storm.


A w głębi serca złoczyńcy Profesor X wreszcie budzi się i widzi płaczącego nad nim chłopca. Pyta go, czy mu ufa i ostrzega, że ten 'zły człowiek' będzie usiłował zmusić młodzieńca, aby pomógł mu w jego niecnych zamiarach. Informuje Franklina, że powinien starać się stawić mu opór. O wilku mowa - rozmowę przerywa sam Onslaught, który informuje 'staruszka', że chłopak już jest jego. Młody Richards dematerializuje się, a Charles zarzeka się, że znajdzie sposób na pokonanie przeciwnika. Ten odpiera, że będzie mu trudno to zrobić bez jego słynnych telepatycznych mocy.


Na zewnątrz Cyke obserwuje, jak złoczyńca, który dopiero co tam się pojawił walczy z Josephem. Ten ostatni oświadcza, że jeśli rzeczywiście w jakis sposób przyczynił się do kreacji tej istoty, to teraz własnoręcznie ją zniszczy. Nagle Xavier wyłania się z wnętrza potwora, który grozi, że zabije mentora mutantów, a reszta X-Men jedynie się przygląda. Widząc to, Cyclops wydaje rozkaz do ataku. Cable za pomocą telepatii wzmacnia moc Magneto i pojawia się luka w zbroi adwersarza. Scott dostrzega to i otwiera oczy najszerzej, jak potrafi i niemal niszczy pancerz wroga. Sue Richards podąża tym śladem i dzięki swym zdolnościom poszerza dziurę jeszcze bardziej. Wielki finał bitwy wydaje się być już blisko, a ostateczne uderzenie zadaje Thor, wykorzystując swój młot Mjolnir i jednocześnie uwalniając Charlesa. Teraz sytuacja obraca się ku gorszemu, ponieważ Onslaught po rozdzieleniu stał się jeszcze potężniejszy i manifestując swą niemal boską moc, uśmierca większość obrońców ludzkości... Sue jest przerażona, czy jej synek żyje i prosi uwolnionego już Xavier o pomoc, lecz ten nie może nic zdziałać, ponieważ stracił swe telepatyczne zdolności...

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #336

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.