Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #279

Uncanny X-Men #279

Uncanny X-Men #279

"Bad to the Bone"

Postacie
Cytat

Gambit: "Lache coward!"
Wolverine: "Don't push you luck boy"

Streszczenie

Colossus prowadzony przez Króla Cieni rzuca się na Stevie Hunter, zamierzając ją zabić, zaś jego następnym celem ma być Xavier. Profesor paraliżuje telepatycznie Piotra, lecz Farouk przewidział ten ruch i wyzwala Colossusa prowadząc go niczym maszynę do zabijania naprzód. Oznajmia iż jego niewolnik nie zatrzyma się nawet jeśli odniesie jakieś rany. Xavier i Stevie rzucają się do ucieczki i spadają ze skarpy wprost na właz do kompleksu. W ostatniej chiwli wchodzą do środka, gdyż na włazie ląduje Piotr. Wyrywa on zamknięte drzwiczki i niepowstrzymany wdziera się w głąb tego co pozostało ze Szkoły. Xavier uruchamia systemy obronne, dzięki którym wszystkie działka atakują napastnika, lecz Colossus w swej metalowej formie pozostaje na nie niewrażliwy. Daje to jednak Xavierowi i Stevie czas na ucieczkę. Kobieta stwierdza, iż jedynym sposobem aby przeżyli jest zabicie Colossusa, Xavier woli jednak tego uniknąć. W sali ćwiczeń tworzy symulację kawiarni w Egipcie, gdzie po raz pierwszy spotkał się z Faroukiem [Uncanny X-Men #117]. Colossus wpada do środka, zaś Farouk spoglądając na siebie samego sprzed lat stwierdza iż teraz potrafi się obejść bez ciała. Jako Colossus zadaje cios Xavierowi i zabija, lecz okazuje się iż była to tylko iluzja. Dzięki tej pułapce Colossus zostaje schwytany przez urządzenia sali ćwiczeń, lecz nie na dłgo. Roztywa mechanizmy i przez okno wskakuje do pomieszczenia kontrolnego, gdzie znajduje się dwójka uciekinierów. Chwyta Stevie i zaczyna ją dusić, na co Xavier spada mu na plecy i wdziera się do jego umysłu. Poprzez ogień i płomienie przedziera się przez wszystkie blokady w umyśle artysty Petera Nicholasa i przywraca mu pamięć pokonując jednocześnie Króla Cieni. Piotr pada na ziemię nieprzytomny w swej ludzkiej postaci.


W Waszyngtonie Reisz wyczerpany wstaje z krzesła, zaś Shen ostrzega go że zbyt wiele mocy poświęca na utrzymaie tej powłoki, martwego agenta FBI którego siłą woli Farouk trzyma przy życiu. Osłabia go pozostawanie w ciele w które wniknął w chwili ataku serca człowieka. Najwyższa pora aby zdobył nowe. Farouk na razie nie zamierza rezygnować z Reisza, dzięki któremu kontroluje sytuację w Waszyngtonie i dr Cooper. Aparatura Zaladane uczyniła z Polaris nexus, dzięki któremu uwolnił się z planu astralnego i opanował jedną z osobowości Legiona, dzięki czemu powrócił ostatecznie do tego świata, który teraz pochłania plaga jego cieni i nienawiści. Wkrótce wszyscy znajdą się pod jego kontrolą, zaś on sięgnie gwiazd.


Na wyspie Muir Gambit, Wolverine i Jubilee uciekają przed pościgiem. I oni znaleźli się pod wpływem Króla Cieni, bowiem Jubilation obraża Gambita, który zadaje jej cios. Zaczyna ją bić swym kijem, zamierzając zabić, lecz Logan powstrzymuje go twierdząc że taka zwierzyna jest zbyt łatwą zwierzyną dla takich wojowników jak oni. Jubilee ucieka, aby dołączyć do reszty mutantów wyspy Muir. Wolverine oznajmia iż walczy już ostatkiem sił z wpływem Króla Cieni i ochodzi, nie chcąc atakować Lebau. Ten rzuca za nim ostrzmi, lecz Logan opanowuje się, uprzedzając że to już ostatni raz. Ucieka coraz dalej, czując jak ogarnia go moc Króla Cieni, przez którą coraz bardziej pragnie zaznać smaku krwi. Chwyta go Forge, którego Logan z łatwością powala, lecz Indianin zakłada mu na czoło urządzenie blokujące mentalny wpływ Farouka. Następuje szok telepatyczny i Logan traci przytomność. Wówczas pojawia się Rogue, wykrzykując iż nie pójdzie mu tak łatwo jak sobie zaplanował. W chwili gdy rzuca się do ataku Forge przepraszając za to co musi uczynić unosi swój karabin i otwiera ogień. Trafiona Rogue spada bezwładnie na ziemię.


W salem Center Xavier i Stevie taszczą półprzytomnego Colossusa, kiedy widzą iż plaga nienawiści dotarła także tutaj. Tłum ściga małego afroamerykańskiego chłopca, wykrzykując rasistowskie hasła i zamierzając go zabić. Xavier zastępuje mu drogę, a wówczas nad tłumem pojawia się astralna projekcja Farouka, który oznajmia iż pokonał jego X-Men a ten świat należy bezpowrotnie do niego. Colossu radzi aby się wycofali, lecz Xavier oznajmia że nigdy tego nie uczyni. To Farouk był jednym z głównych powodów, dla których założył taką grupę jak X-Men, dlatego nadeszła pora aby zmierzył się z pierwszymi studentami Xaviera. Będzie musiał stawić czoła X-Factor.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #279

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.