Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #347

Uncanny X-Men #347

Uncanny X-Men #347

"Night"

Postacie
Cytat

Człowiek na widok pasożytów Maggota: "Do they eat humans?"
Maggot: "Same question wherever we go"

Streszczenie

Coś wielkiego i zielonego rzuca Gambitem o ziemię. Remy unika ugryzienia wkłądając mu w pełną ostrych zębów paszczę kij. Stwór łamie go zamykając paszczę, a następnie odzywa się po angielsku. Słysząc jego słowa Remy oddycha z ulgą, orientując się iż znalazł się na Ziemi, choć nie ma pojęcia jak. Ostatnie co pamięta to ucieczkę statku X-Men do pukntu skokowego i ekpslozję [Uncanny X-Men #345]. Pojawia się przyjaciółka stwora, celując do Gambita włócznią. Nazywa się Spat, a Gambit najwyraźniej ją zna. Jest łowczynią nagród i oznajmia Lebau iż za jego głowę wyznaczono cenę. Remy stwierdza, iż nie powinna być już na niego zła, za to co wydarzyło się na Madagaskarze. Cieszy się, że ją widzi, bowiem sądził przez chwilę iż rozbił się na nieznanej planecie. Teraz chce jak najszybciej odnaleźć resztę X-Men. Spat jest zdumiona iż słyszy w jego głosie obawę i stwierdza, iż zbyt późno nauczył się troszczyć o innych, zamiast tylko o siebie.


Nieopodal chwilę wcześniej otworzyła się brama skokowa, z której wypada statek Shi'ar. Po dłuższej chwili z jego wraku gramolą się Trish i Hank. Beast stwierdza, iż statek klasy Mammoth, który schwytał ich w swe pole grawitacyjne, najwyraźniej uszkodził także bramę skokową. Daltego zostali wyrzuceni tutaj, a nie na orbitę ziemską. Hank ma nadzieję, że reszta X-Men jest gdzieś nie opodal, a nie wskutek kaprysów bramy zostali rozrzuceni po całej galaktyce. Spogląda na Trish i poleca jej odnaleźć X-Men, a następnie trzymając się za głowę traci przytomność.


W tunelach Morloków Marrow opiekuje się ranną Callisto, starając się nie krzyczeć z bólu, gdy kości wewnątrz jej ciała zmieniają położenie. Dość ma ukrywania się w kanałach, gdy na powierzchni szaleją Prime Sentinels i OZT i najchętniej by z tym wszystkim skończyła. Callisto przypomina jej iż nie może się tak załamywać, bowiem musi w coś wierzyć. W jakieś dobro. Marrow spogląda na pobliską scianę, przypominając sobie iż właśnie tu podczas Masakry Mutantów będąc małą dziewczynką ujrzała przybitego do ściany za skrzydła anioła [X-Factor #10]. Marrow oznajmia iż musi iść, bowiem na powierzchni dzieją się straszne rzeczy. Callisto prosi aby postarała się nikogo już nie zabijać i aby odnalazła X-Men i pomogła im. Jeśli oni przegrają, wówczas dla mutantów nie będzie już żadnej nadziei. Sarah obiecuje nie zabijać, jeśli nie zostanie do tego zmuszona i znika, a Callisto ma nadzieję iż Marrow zostanie ocalona przed sobą samą.


Rogue odzyskuje przytomność w objęciach Josepha i startuje zamierzając sprawdzić gdzie się znaleźli. Uderza jednak głową w niewidoczne pole siłowe rozciągnięte nad nimi i spada w dół. Joseph chwyta ją, a następnie postanawia sprawdzić w jaką przeszkodę uderzyła Rogue. Wysyła falę magnetyczną, która powoduje zniknięcie dżungli. Krajobraz był jedynie iluzją. Teraz znika, a rozdzieleni X-Men widzą iż znajdują się w jakieś jaskini, która Josephowi wydaje się znajoma. Słyszy jakiś jęk. Podczas gdy Gambit spogląda podejrzliwie na Spat, która najwyraźniej wie co się stało, Joseph podchodzi do sprawcy całego zamieszania. Fala elektormagnetyczna zakłóciła moc mutanta zwanego Landslide, który na czyjeś polecenie rozciągnął w pieczarze iluzję, pragnąc przekonać X-Men iż są na obcej planecie. Nieopodal Gambit pyta mierzącej doń włócznią Spat, czy to robota Landslide'a, którego niegdyś znał, lecz Spat nagle wścieka się. Oznajmia, iż stracił prawo do rozmawiania z nią w ten sposób, gdy najął się u pewnej osoby... wskutek pracy u której zginęło wielu mutantów. Ucieka, a jej stwór stwierdza iż od kiedy zaczęła wskutek swej mocy młodnieć staje się coraz gorsza, gdyż z każdym dniem staje się coraz bardziej dzieckiem. Stówr popycha Gambita przed sobą, którego Spat wcześniej związała, mówiąc iż w dawnych czasach miał przynajmniej honor. Remy powoli przecina swe więzy.


W południowej Karolinie, w miasteczku które jakiś czas temu było miejscem bitwy pomiędzy Josephem a HLS [X-Men Unlimited #11], miejscowi zaczajają się na osobnika imieniem Maggot, bowiem nie podoba im się iż zbiera on informacje o tym zdarzeniu, gdyż tropi losy Josepha począwszy od spotkania z siostrą Marią.


Tubylcy zmieniają jednak zdanie, gdy widzą wychodzące z ciała Maggota dwa pasożyty, kóre zaczynają zjadać samochód. Ludzie rzucają się do ucieczki.


Gdy Landslide'owi wyrywa się iż czaił się na Gambita, Rogue żąda od niego odpowiedzi. Remy pojawia się uwalniając jednocześnie Spat i naładowanym energią nożem grożąc stworowi. Prosi Josepha, aby przestał już pytać o co w tym wszytkim chodzi. Spat zastanawia się, czy Rogue zna przeszłość Gambita, a ten stwierdza, iż teraz powinni odnaleźć resztę X-Men. W tej samej chwili pojawia się Nanny, robot Magneto który niegdyś miał się nimi opiekować na Antarktydzie [Uncanny X-Men #113].

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #347

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.