Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #360

Uncanny X-Men #360

Uncanny X-Men #360

"Children of Atom" - part 1

Postacie
Cytat

Landslide: "So says us!"
Mercury" The X-Men!"
Wolverine: "You the X-Men?! Funny, I thought we were the X-Men. Oh, yeah, that's right. We are the X-Men..."

Streszczenie

Cape Citadel na Florydzie. Wkrótce z przylądka wystartuje rakieta Benassi, rozpoczynając nową erę podboju kosmosu przez człowieka. Dziennikarka relacjonująca to zdarzenie przypomina widzom, iż to w tym miejscu rozpoczęła się historia mutantów, gdy terrorysta znany jako Magneto starł się z grupą wyrzutków znanych jako X-Men. Od tamtej pory usiłowano rozwiązać kwestię mutantów, a ludzie tacy jak Robert Kelly usiłowali przekonać iż są oni zagrożeniem dla ludzkości. Stworzono Sentineli


Tymczasem. Ktoś korzystając z banków pamięci zbiera grupę. Dociera do telepaty Falka Addisona, mówiąc iż chciałby aby przewodził on X-Men. Kolejnymi zwerbowanymi są posiadający chaotyczną moc energii Daniel Dash, zmiennokształtny Jordan Aquaba, zakonnica siostra Joy, Crystal Lemiuex oraz siłacz Lee Broder. Jak stwierdza rekrutujący razem stworzą grupę zwaną X-Men, która walczyć będzie o jego marzenie. Marzenie Xaviera.


Na pokładzie luksusowego statku Tytania do USA powracają Kitty Pryde, Piotr Rasputin oraz Kurt Wagner. Opuścili Szkocję po rozwiązaniu Excalibur i wypoczywając stwierdzają, iż dzisiaj przypada rocznica pierwszej walki X-Men z Magneto w Cape Citadel. Zastanawiają się jak wyglądałoby ich życie bez Xaviera. Wówczas statek zostaje zaatakowany. Przybyli X-Men. To grupa która werbowana była przez mężczyznę jeżdżącego na wózku inwalidzkim, nosząca teraz przydomki. Kitty i Kurt otrząsają się z szoku i rzucają na ratunek pasażerom, zaś Piotr w swej stalowej formie staje na wprost Rapture'a. Wówczas trafia go Chaos. Tymczasem Mercury i Landslide podążają w ślad za Kitty. Dopadają ją, lecz ta zauważa iż nie są w stanie jej złapać, gdyż znajduje się w swej fazowej formie. Grey King jest innego zdania. X-Men przybyli tu po nią i zamierzają wykonać zadanie zlecone im przez ich mentora. Gdy w chwilę później na pokład wypada Kurt, widzi X-Men trzymajacych Kitty. Pojawia się Colossus mówiąc, iż udało mu się zatkać przeciek, a wówczas obu trafia salwa Chaosa. X-Men znikają, porwawszy Kitty. Jak stwierdza Kurt potrzebna im jest pomoc - X-Men.


W Waszyngtonie Storm prowadzi swą grupę podziemiami na wezwanie Petera Corbeau. Po drodze mutanci niszczą automatyczne działka. Gdy docierają kanałami wentylacyjnymi do gabinetu Corbeau jest już tam wojsko. Żołnierze stoją nad wielką dziurą w ziemi odsłuchując nagranie pozostawione przez Corbeau w chwili porwania - "X-Men? Nie możecie b..."


Kitty żąda odpowiedzi, dlaczego "X-Men" porwali ją i kim jest tajemniczy założyciel grupy, na którego polecenie to uczynili. Grey King zaskakuje ją, gdyż okazuje się iż zna on tożsamość wszystkich mutantów, którzy kiedykolwiek wchodizli w skład X-Men. Oznajmia, iż wszyscy wiedzą to samo, co ich założyciel. Wówczas pojawia się on sam, we własnej osobie. Charles Xavier.


W Waszyngtonie grupa Storm spotyka się z Val Cooper. Uprzedza ich ona, że rząd poszukuje ich po zniknięciu Corbeau. Nie ma pojęcia przed czym naukowiec chciał ich ostrzec, lecz ma to coś wspólnego ze startem rakiety Benass, bowiem poszukujący ich ludzie pragnęliby jednocześnie ukryć prawdę o rakecie. Val wręcza Ororo telefon komórkowy mówiąc iż pozostaną w kontakcie. Postara się także im pomóc dostać do Cape Citadel, bowiem Storm informuje ją iż Bastion wyczyścił ich rezydencję. X-Men dowiadują się wreszcie, iż ekipa Kelly'ego poszukująca Xaviera odkryła, iż zniknął on ze swej celi. X-Men postanawiają czekać, na przenośnym telewizorze śledząc wydarzenia na Florydzie. Tymczasem do rezydencji Xaviera docierają Piotr i Kurt. Przerażeni spoglądają na opustoszały dom, obawiając się iż skoro fałszywi X-Men odnaleźli ich na statku, mogli dotrzeć także tutaj. Z ukrycia obserwuje ich Cecilia.


Kitty rzuca się z radości na Profesora, dopiero po chwili orientując się że coś jest z nim nie tak. Xavier wyjaśnia iż nie jest już w stanie odczuwać żadnych emocji, zaś działania Bastiona podczas OZT sprawiły iż coś mu się stało. Krótko mówiąc umiera, a Kitty ma mu pomóc. Kitty nie pojmuje jak może go ocalić, lecz Xavier wskazując na pomieszczenie oznajmia iż tylko jej zdolności usuną wirusa Bastiona z systemu komputerowego. Przez niego nie jest w stanie wykonać swego podstawowego zadania - katalogowania tych, którzy są przydatni.


X-Men podążają samolotem na Florydę, podczas gdy w rezydencji Cec staje na wprost Colossusa i Nightcrawlera. Tymczasem w Cape Citadel wygłaszający publiczną mowę dr Koppisch zostaje zastrzelony. W podziemnym schronie wojskowi stwierdzają iż kolejna faza planu jest już za nimi. O zabójstwo zostaną obwinieni X-Men. Nawet zniknięcie Corbeau przysłużyło się im gdyż obwiniono o nie X-Men, a start rakiety Benassi doprowadzi do triumfu ludzkości na całym świecie.


Kitty usiłuje usunąć wirusa z programu komputerowego, który wydaje się jej dziwnie znajomy. Wreszcie pozbywa się oprogramowania nano-sentineli, a Xavier oznajmia iż wreszcie jest znowu całością. Kitty żąda wyjaśnień, jak Bastionowi udało się połączyć wirusa z jego żywym organizmem, na co Xavier poleca umieścić ją w przechowalni obok Corbeau. Ma tam czekać na chwilę, w której zostanie skatalogowana, tak jak teraz stanie się to z resztą X-Men. W tej samej chwili samolot X-Men zostaje zaatakowany przez grupę Xaviera. Wolverine natychmiast skacze na Mercury, a gdy Chaos zamierza go zaatakować spada nań Marrow zadając cios swymi kośćmi. Z nieba strąca ją jednak Grey King, otrzymując natychmiast uderzenie mocą Storm. Ororo ratuje spadającą Marrow. Rogue zaatakowana przez Landslide stwierdza, iż grupa która ich zaatakowała posiada moce praktycznie identyczne jak pierwszy skład X-Men. Tymczasem Mercury rzuca w dół Logana, który spada na ziemię. Wówczas teleportuje go Nightrawler. Nadlatuje blackbird pilotowany przez Piotra. Grey King usiłuje dopaść Ororo, tej jednak wraz z Rogue i Marrow udaje się przedostać do samolotu. Grey King atakuje ją telepatycznie. Nadlatuje drugi blackbird otwierając ogień do pojazdu X-Men.


W Cape Citadel odliczanie powoli dobiega końca.


[Część druga w X-Men #80]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #360

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.