Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #254

Uncanny X-Men #254

Uncanny X-Men #254

"All-New All-Different, Here We Go Again"

Postacie
Cytat

Legion: "Will thety attack again? Will there be more fighting?"
Tom: "'fraid so"
Legion: "Good. I can't wait. This is fun"

Streszczenie

Polaris poddawana jest badaniom przez Moirę, która stawia wstępną diagnozę. Lorna straciła swą magnetyczną moc na rzecz Zaladane, która rzeczywiście musi być jej siostrą, bowiem do całego procesu niezbędna była zgodność genetyczna. Nowa moc Polaris nie pochodzi jednak od Zaladane, jak wyobrażała sobie mutantka. Moira nie ma pojęcia skad bierze się super-siła, zmiana rozmiarów i odpornośc Lorny. Postanawia wykonać dodatkowe testy.


Sean popłynął na ląd po Amandę Sefton i Alysande Stuart, które wybierają się na wyspę. Po przywitaniach kobiety wsiadają do motórówki i ruszają w stronę wyspy Muir. Wówczas ktoś bierze Seana na cel i strzela doń trafiając w pierś. Cassidy wpada do wody, a za nim skacze Amanda. Alysande zaczyna wzywać pomocy, lecz i ona jest już na celowniku siedzących na brzegu snajpeów, którymi są Reavers. Amanda wciąga ją do wody, a po chwili trafiona łódź wybucha. Amanda zdołała dzięki swej magii zmienić siebie i Alysande w morskie istoty. Teraz obie odnajdują rannego Seana i Amanda teleportuje ich na wyspę.

Czeka tam na nich Moira, oraz jej pomocnicy pracujący niegdyś w Szkole Xaviera: Tom Corsi i Sharon Friedlander. Moira podłącza Seana do aparatury medycznej i nakazuje wezwać uzdrowiciela Morlocków, który wciąż przebywa na wyspie. Atak na Banshee'go może wskazywać, że ktoś zamierza uderzyć na wyspę. Dlatego Moira rozkazuje założyć zebranym ludziom kostiumy podobne do tego jaki ma Polaris, nawiązujące do stroju pierwszych X-Men i New Mutants, będące równocześnie strojami dostosowującymi się do warunków środowiska i swego rodzaju zbrojami. Amanda usiłuje przemienić ubrania wszystkich bez konieczności przebierania się, lecz uzyskuje zupełnie inny efekt. Nie rozumie czemu zaklęcie jej nie wyszło i zaczyna się złościć. Kiedy wszyscy przebierają się w stroje, Polaris rozmyśla nad złością Moiry i Amandy. Przypomina jej to, iż gdy płynęła tu na Alhambrze, nic nie wskazywało na to, że załoga zbuntuje się i oszaleje z wściekłości. Zupełnie jak gdyby opanowało ich coś złego... Początki były zaś takie jak sytuacja, jaka miała miejsce przed chwilą.


Callisto mająca zamknąć wejścia do Szkoły wpada w podziemiach w ręce Masque. Żąda on od niej kodów wejściowych do podziemnego kompleksu. Callisto odmawia, Masque zaczyna więc deformować jej twarz.


Wyspa Muir. Morlocki wciąż są nieświadome nadchodzącego zagrożenia, gdy w centrum badawczym następuje niespodziewana eksplozja. Przybyli Reavers. Otwierają ogień, na szczęście w samą porę pojawia się Legion, stawiając telekinetyczną zasłonę przed kulami, co umożliwia małym mutantom ucieczkę. Niestety nie Sunderowi, bowiem kontrolę nad Davidem przejmuje inna z osobowości, która celowo opuszcza osłonę, co sprawia że Sunder zostaje trafiony. Do walki włączają się na szczęście Tom Corsi i Polaris, która po ostrzelaniu Bonebreakera przez Toma, krępuje go stalowym łańcuchem i ciągnie w swą stronę. Niestety, Legion sprawia, że łańcuch pęka. Gdy zaczyna się śmiać, Skullbuster przystawia mu broń do głowy, pytając po czyjej właściwie jest stronie. W odpowiedzi David go podpala.


Gdzieś indziej zegar wybija pólnoc, a Destiny wędruje po salach z kryształu. Widzi zmienionych w kryształy członków Freedom Force. Przez chwilę patrzy na nich unosząc się wśród gwiazd, po czym sama staje się takim kryształem, który z chwilą wybicia północy pęka rozsypując się na tysiące kawałków. Sen dobiega końca. Mystique pyta z niepokojem czy powinna się o coś martwić. Irene wykręca się od odpowiedzi mówiąc, aby odebrała telefon. To Valerie Cooper, mająca misję dla Freedom Force.


Nad wyspę Muir nadlatują Cole, Reese i Macon a drogę zagradza im Amanda, usiłując strącić z nieba. Stosuje różne zaklęcia, lecz jaj magia jest nieskuteczna w stosunku do technologii cyborgów. Z pomocą przychodzi Alysande, ostrzeliwując napastników z karabinu maszynowego. Reavers odpowiadają ogniem i strącają ją ze skały. Po chwili obie kobiety wpadają w ręce cyborgów, którzy postanawiają je przesłuchać, niepewni kogo jeszcze mogą spotkać na wyspie.


W Waszyngtonie Mystique odmawia udania się gdziekolwiek z Forge'm, który jej zdaniem odpowiada za śmierć Rogue i X-Men. Valerie Cooper wydaje jej jednak polecenie, aby Freedom Force wyruszyli ocalić wyspę Muir. Indianin zmodyfikował silniki ich pojazdu, tak że zdążą dotrzeć tam na czas. Raven zdradza Irene, jak wielką czuje nienawiść do Forge'a, w odpowiedzi słyszy jednak że ich przyszłości są ze sobą blisko związane.


Na wyspie uzdrowiciel wyleczył Seana, który gotów jest ruszyć do walki. Moira nie ma żadnych obiekcji, bowiem soniczny krzyk Cassidy'ego wydaje się wręcz niezbędny.


Reavers tymczasem podążają wgłąb wyspy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #254

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.