Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #205

Uncanny X-Men #205

Postacie
Cytat

Katie: "Mr Logan, are you going to hurt me?"

Streszczenie

W Body Shopie Spiral zakończyła właśnie transformację Yuriko w Lady Deathstrike, śmiertelnie niebezpieczną istotę stworzoną wyłącznie w jednym celu: aby zniszczyć Logana. Spiral zadziwia fakt, jak honor wziął górę nad rozsądkiem, a Yuriko łatwo zrezygnowała ze swojego człowieczeństwa aby się zemścić.


Pewnego śnieżnego dnia na ulicy Seaport, Energizer, kilkuletnia członkni Power Pack, zostaje potrącona przez przebiegającego cyborga ze strzelbą, który poluje na oszalałego mutanta. Chwilę później Energizer widzi powarkującego Wolverine'a, z którym najwyraźniej coś jest mocno nie tak. Zachowuje się jak zwierzę i nie potrafi wydobyć z siebie słowa, a gdy przyjeżdza policja, chwyta Energizer i ucieka z nią w śnieżycę. Katie odpala swoje fajerwerki, co sprawia, że Logan się wywraca. Najwyraźniej jest ciężko ranny, a dziewczynka zastanawia się do czego musiało dojść, że zapomniał ludzkiej mowy.


Tymczasem przeciwnicy nie rezygnują i zacieśniają pierścień okrążenia. Energizer udaje się zatrzymać taksówkę i zapakować do niej Logana, który jednak zaczyna nagle ciąć samochód na kawałki, wyrzuca z niego kierowcę i Energizer. Chwilę później pojazd wybucha, trafiony karabinem jednego z trzech zcyborgizowanych sojuszników Lady Deathstrike. Ranni toczą się po śniegu, w dół skarpy, gdzie Logan zaczyna nagle mówić po japońsku. Energizer nie potrafi go zrozumieć, podczas gdy jego umysł błądzi zastanawiając się kim jest. Jego dziki wzrok przypomina jej ojca, który tak samo wyglądał gdy myślał, że jej matka odeszła. Nadejście przeciwników sprawia, że dwójka mutantów musi rzucić się do ucieczki, Loganowi zaczyna jednak powracac pamięć. Tłumaczy dziewczynce, że jego czynnik leczniczy musi podziałać tak samo na ciało, jak i na umysł. Energizer postanawia mu pomóc i spalić przeciwników fajerwerkami, Wolverine klęka jednak przed nią i prosi, aby mu zaufała. Teraz sytuacja się zmienia, bowiem to Logan zaczyna polować na przeciwników. Trzech towarzyszy Daeathstrike nie jest tak zdyscyplinowanych jak ona i narzekają, iż to przez mutanta stali się cyborgami. Ten zaczyna ich po kolei eliminować. Deathstrike rozkazuje schwytać dziewczynkę, lecz jest już za późno. Wolverine staje przed nią. Rozpoczyna się pojedynek, w kórym okazuje się, że ulepszenia Deathstrike uczyniły ją szybszą i potężniejszą, co jednak nie przeszkadza Loganowi w pokonaniu jej. W końcu stoi nad nią skąpany we własnej krwi i patrząc na jej leżące w śniegu ciało cyborga, nie może zrozumieć czemu odrzuciła swoje człowieczeństwo. Resztki Deatstrike błagają aby okazał jej litość i dobił, lecz Wolverine chowa pazury i odchodząc oznajmia, iż powinna na to zasłużyć. Rosomak powraca do Energizer, która na jego prośbę siedziała skulona z zamikniętymi oczami i zatkanymi uszami. Wyjasnia jej, iż w głębi jego duszy mieszka coś bardzo dzikiego. Śnieżyca ustaje i obydwoje wracają do domu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #205

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.