Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #255

Uncanny X-Men #255

Uncanny X-Men #255

"Crash & Burn"

Postacie
Cytat

Forge: "Then count me Banshee"
Banshee: "All the way"

Streszczenie

Banshee wkracza do akcji, a jego soniczny krzyk razi Skullbustera, Prettyboya i Bonebreakera. Tego ostatniego niszczy, eliminując z walki, zaś na zaskoczonego Skullbustera spada Polaris wymierzając mocny cios. Chwyta ją jednak swymi mackami Prettyboy i przyciąga do siebie zamierzając przeprogramować. Kable przecina soniczny krzyk Seana i Lorna znowu jest wolna. Banshee zabiera ją ze sobą, lecz pomimo jej protestów nie dokonuje egzekucji cyborgów, wciąż pamiętając o naukach Charlesa Xaviera. Ich dalszy lot zostaje jednak przerwany, gdy uderzają w niewidzialną ścianę, stworzoną przez Legiona. Upadają do stóp Cole'a, Macona i Reese'a zastanawiających się co spotkało dwójkę mutantów.


Cairo w Illinois. Do szpitala dociera Agent Reisz z FBI. Dr Shen, chinka z pochodzenia, nie do końca ufa jego intencjom, pamiętając co działo się w jej ojczystym kraju, kiedy wydawano kogoś władzom. Reisz zapewnia ją, że jest teraz w USA, gdzie dziewczynce nic nie grozi. Okazuje się jednak, że pacjentka zniknęła. Reisz nakazuje Shen zawiadomić ochronę, wiedząc że nie mogła w swym stanie uciec daleko. Shen z niepokojem spogląda na jego demoniczny uśmiech.


Cole, Reese i Macon ściągają jeńców w jedno miejsce, gdy orientują się, że z dużej wysokości coś na nich spada. Zaczynają uciekać, gdy o ziemię uderza Blob. Z jego piersi zeskakuje Avalanche i atakuje oszołomionych impaktem Reavers. Niedaleko do lądowania podchodzi pojazd Freedom Force. Mystique martwi się, iż jej grupa jest w niepełnym składzie, bowiem Spiral, Super Sabre i Crimson Commando zostali wysłani na inną misję. Nie podoba się jej również wyraz twarzy Destiny. Irene niespodziewanie zaczyna mówić jej, iż niektóre rzeczy są zapisane i nie można ich już zmienić. Nie udaje się jej jednak wyjaśnić co ma na myśli, bowiem na pojazd z pobliskiej skały skacze Deatstrike i zabija pilotów. Samolot zaczyna koziołkować, po czym uderza o ziemię i wybucha.


Tymczasem gdzieś u wybrzeży Chin, na małą wysepkę przybywa Matsuo Tsurayaba. Oczekujący go tam ludzie pokazują mu kobietę, którą niedawno wyrzuciło morze. Wygląda na to, że nie ma pojęcia kim jest, lecz bardzo szybko uczy się języków. Najwyraźniej jest telepatką. Matsuo Tsurayaba uśmiecha się szeroko, widząc przed sobą mutantkę znaną jako Psylocke. Teraz zajmie się nią organizacja o nazwie Hand.


Na wyspie Muir Forge wynosi z płomieni Mystique, która walczy z nim żądając aby ją puścił, musi bowiem ocalić Destiny. Irene ratuje jednak Stonewall, zaś Pyro przejmuje kontrolę nad płomieniem z wybuchu. Wściekła Raven rozkazuje Forge'owi pozostać na miejscu i strzec Destiny. Pozostali udają się w kierunku Reavers, których właśnie dosięga płomień Pyro. Niedaleko Deathstrike dopada Avalanche'a i tnie go głęboko swymi pazurami. Blob rusza za nią, lecz daje się wciągnąć w pułapkę i ląduje w grząskich piaskach. Obserwująca wszystko Destiny nakazuje ruszyć Forge'owi na ratunek. Ten jednak odmawia, wiedząc że miał ją chronić. Irene oznajmia mu jednak, że jeśli zostanie, Mystique zapłaci za to cenę. Radzi mu iść i choć Raven nienawidzi go, otworzyć dla niej serce. Nakazuje mu biec, nim będzie za późno, a następnie odwraca się i wchodzi w głąb kompleksu. Czeka tam już na nią Legion. Tymczasem do Cole'a, Reese'a i Macona zbliża się Deathstrike, która niespodziewanie otwiera do nich ogień. Niedaleko jest Pierce, który chwyta ją swym bionicznym ramieniem, ściska i przyciąga do siebie w jej prawdziwej, niebieskoskórej formie. Wówczas Raven słyszy w swej głowie krzyk agonii i dociera do niej, iż Irene właśnie zginęła. Od Pierce'a uwalnia ją Stonewall, atakując cyborga. Wspomaga go Pyro, lecz nagle jego płomienie gasną, a wszystkiemu przygląda się z oddali uśmiechnięty Legion. Pierce natychmiast wykorzystuje energię swych obwodów i kieruje ją w ciało Stonewalla, który pada martwy. Następnymi celami są Pyro i Mystique, nagle jednak stojący obok Pierce'a Skullbuster ginie trafiony strzałem, który rozrywa go na pół. To Forge, usadowiony na pobliskim wzniesieniu, biorze na cel wszystkich Reavers. Deatstrike przekonuje Pierce'a, że powinni się wycofać, bowiem mutanci zaczynają przegrupowywać swe siły. Cyborg przyznaje jej rację, zyskał bowiem pewność, że na wyspie nie ma Wolverine'a. Reavers teleportują się na sekundę przed tym, nim w miejsce gdzie stali trafia salwa Forge'a.


Mystique bierze w ramiona martwą Destiny, oznajmiając Forge'owi, iż odebrał jej już dwie najcenniejsze osoby w życiu i nadejdzie dzień, w którym przyjdzie mu za to zapłacić. Freedom Force opuszczają wyspę. Banshee podchodzi do siedzącego nad brzegiem morza Forge'a. Oznajmia mu, ze wciąż nie ma wieści od Callisto, którą mogło spotkać coś niedobrego. Nie po to jednak przyszedł. Lorna twierdzi, iż X-Men żyją, choć wszyscy widzieli ich śmierć w telewizji. Sean postanowił odnaleźć zespół, bądź zebrać go na nowo. Słysząc to Forge wyciąga do niego dłoń.


Cairo. Dziewczynka biegnie po mokrej podłodze, uciekając przed kimś, kogo nazywa Złym. Pamięta, ze Ahmed zamknąl ją w ciemnym pomieszczeniu, skąd uciekła, po czym zaplonęła błyskawica... a ona obudziła się w szpitalu. Teraz Zły jest znowu na jej tropie. Niedaleko wraz z lekarzami jej tropem podąża Reisz. Wyjaśnia, iż to pościg bardzo osobisty, a nastepnie z jego oczu tryska energia, która pozostawia z lekarza jedynie szkielet. Dr Shen pada na kolana błagając o życie. Reisz wyjaśnia, iż uciekająca dziewczynka jest znaną zabójczynią, a on sprawi, że nie będzie miała dokąd uciec. Nazywa ją Storm.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #255

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.