Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #124

Uncanny X-Men #124

Uncanny X-Men #124

"He Only Laughs When I Hurt"

Postacie
Streszczenie

W pokoju kontrolnym Zabójczego Świata Arcade z radością obserwuje jak uwięzieni w zakamarkach jego labiryntu X-Men walczą o życie. Jest tak ubawiony, że płacze ze śmiechu. Zmuszone do patrzenia na to widowisko Coleen, Amanda i Betsy spoglądają na niego z obrzydzeniem. Ta pierwsza pyta, dlaczego nie zabił ich szybko, tylko bawi się tą bezowocną walką. Arcade stwierdza, że wszyscy mają szansę na przeżycie, choć oczywiście jest ona nikła. Coleen nazywa go szaleńcem a ten wesoło jej przytakuje i udaje, że chce ją pocałować. Wing pyta, z jakiego rynsztoka wypełzł. Arcade odpowiada, że z Beverly Hills. Był obrzydliwie bogatym, opływającym w luksusy i rozpuszczonym dzieciakiem. Gdy skończył 21 lat ojciec wyraził niezadowolenie z jego trybu życia i odciął mu dostęp do pieniędzy. Następnego dnia Arcade wysadził go w powietrze. Odkrył wtedy, że jest niesamowicie utalentowanym mordercą. Przez kilka lat był najlepszym cynglem w Stanach, ale znudziło go to. Zapragnął zabijać z finezją, uczynić z tego sztukę. Efektem jego wypaczonego geniuszu był postawiony za pieniądze ojca Zabójczy Świat - Disneyland śmierci. Jednak jego atrakcje zbyt łatwo uśmiercały ofiary. Pierwszymi poważnymi przeciwnikami byli Spider Man i Kapitan Britain, którzy jako jedyni zdołali uciec, i sprawili mu tym nie lada frajdę. Później Black Tom i Juggernaut podpisali z nim kontrakt na X-Men. Schwytanie całego zespołu było dziecinnie proste i teraz mutanci biorą udział w całym szeregu atrakcji, które dla nich zaplanował.

 

Oskarżając Cyclopsa i Wolverine'a, że podstępnie zmusili go do zdradzenia ojczyzny, Proletariusz atakuje. Logan przypomina mu, że przystąpił do zespołu z własnej woli i skacze na niego, chcąc sprawdzić, czyj metal jest twardszy. Rasputin chwyta go i ciska w stronę Scotta. Ten uchyla się i Wolverine leci na ścianę. Wpada na coś w rodzaju obrotowych drzwi i znika za nimi. Cyclops próbuje podążyć za nim, ale wejście jest już zamknięte. Tymczasem dopada go Proletariusz i rzuca w przeciwną stronę. Podobnie jak w przypadku Logana otwierają się tajne drzwi, za którymi znika Scott. Rasputin wydaje się być zadowolony, że nie udało mu się zabić niedawnych przyjaciół, szybko się reflektuje. Przypomina sobie słowa pułkownika Waszkina o wierności Związkowi Radzieckiemu i rusza na poszukiwanie X-Men do zabicia. Obserwujący go Arcade sam jest zdziwiony taką skutecznością swego prania mózgu.


Osłabiona porażeniem prądem Storm szybuje nad wodą. Urządzenia w tym pomieszczeniu zakłócają jej władzę nad pogodą. Wir powietrza ponownie ściąga ją w dół i Ororo wpada do wody. Gdy po długiej chwili udaje się jej wypłynąć, odkrywa że poziom cieczy sięga już niemal sufitu i grozi jej utonięcie.


Cyclops zjeżdża do sali, gdzie ranny Nightcrawler leży na ziemi a jeżdżąca piła tarczowa właśnie ma go rozciąć. Summers niszczy zagrożenie i pomaga przyjacielowi wstać. Kurt stwierdza, że nie wie gdzie są, więc nie może ich wyteleportować. Nagle otwierają się klapy i atakują ich cztery nowe samochodziki z ostrzami.


Wolverine ląduje w samym środku bitwy powietrznej, gdzie Banshee ucieka przed aeroplanami. Wie, że niektóre z nich są hologramami, ale nie wszystkie. Bez swego sonicznego krzyku nie może użyć sonaru, co zwykle czynił. Logan dzięki swojemu węchowi odróżnia prawdziwe samoloty od hologramów i znajduje ukrytą ścianę sali. Pazurami rozdziera ją, odkrywając tajny korytarz, którym uciekają. Jednak z drugiej strony czekają na nich Magneto i Hulk.


Pod wodą Storm zdejmuje krępujące ją buty i pelerynę i zaczerpuje po raz ostatni głęboki oddech. Pod wodą szuka miejsca, przez które Arcade pompuje do sali wodę. Szybko odnajduje rurę, ale jest ona chroniona kratą. Ororo wpuszcza do środka impuls elektryczny, licząc na to, że rozsadzi on rurę od środka i uwolni ją. Pytanie tylko, czy wystarczy jej powietrza.


Cyclops i Nightcrawler z trudem unikają atakujących ich pojazdów. W końcu Summers postanawia zagrać agresywnie. Każe Kurtowi schować się za nim i oddaje niesamowity strzał. Dzięki wrodzonemu wyczuciu kieruje promień tak, że niszcząc każdy z pojazdów rykoszetuje do następnego, unieszkodliwiając je wszystkie. Stwierdzając, że nie próbował tego od lat, wypala wyjście w ścianie. Tam znajduje się korytarz służbowy. Mutanci idą nim aż do rozwidlenia dróg. Tu decydują się rozdzielić, żeby jak najszybciej odnaleźć pokój kontrolny.


Asystent Arcade'a - Chambers melduje mu, że Storm wytworzyła zbyt dużo energii by mogli ją dalej więzić. Tymczasem Miss Locke oświadcza, że zajęła się trzema więzionymi kobietami. Ich szef ma na głowie coś innego - stracił z oczu Nightcrawlera i Cyclopsa.


Idąc ciemnym korytarzem, Scott słyszy odgłosy walki. Przebija ścianę i dostrzega Banshee'go i Wolverine'a walczących z androidami Hulka i Magneto. Sean próbuje użyć swego krzyku, ale ból w strunach głosowych jest zbyt wielki. Tymczasem Logan powoli tnie na plasterki zielonego olbrzyma.


Nightcrawler odnajduje pokój kontrolny i znienacka teleportuje się wprost na Arcade'a, wystraszając go. Miss Locke strzela do intruza, ale ten zręcznie unika kuli, doskakuje do kobiety i ogłusza ją. Z wyrwanego jej karabinu uszkadza konsoletę, ale nie zauważa podchodzącego Chambersa z gazem. Arcade każe zrobić z nieprzytomnym Wagnerem to samo co z dziewczętami.


Cyclops przychodzi w sukurs Banshee'mu i niszczy robota Magneto. Tymczasem Logan kończy sprawę z Hulkiem. Nagle pęka jedna ze ścian i zalewa ich potok wody. Gdy wszystko się uspokaja, Scott zauważa leżącą nieruchomo Storm. Sztuczne oddychanie pomaga i Ororo powoli dochodzi do siebie. Wszyscy szykują się do ucieczki, kiedy nadbiega Proletariusz. Nieświadomy niczego Banshee podchodzi do niego i potężny cios Kolosa odrzuca go do tyłu. Kolejne uderzenie wyłącza z gry Wolverine'a. Teraz Rasputin chwyta Cyclopsa i Storm z zamiarem skręcenia im karków. Ororo pyta, dlaczego to robi. Piotr z wściekłością stwierdza, że Xavier wyprał mu mózg, zmuszając do zdrady ojczyzny. Jest pewien, że rodzice i siostra nim gardzą, ale teraz będzie mógł zadośćuczynić za swoje błędy. Scott przypomina mu, że wszystko co tu usłyszał to manipulacje Arcade'a. Storm rozpaczliwie mówi, że przed przystąpieniem do zespołu nie miała przyjaciół. X-Men nie są tylko zespołem, ale rodziną. Z płaczem wyznaje mu, że kocha go jak brata. Do Petera w końcu dociera, że dał się oszukać. Przytula przyjaciół, pytając czy mu wybaczą. Robot udający pułkownika KGB podsycił jego własne wątpliwości i namówił do tej szaleńczej akcji. Obserwujący wszystko Arcade naciska guzik. Płaty podłogi wokół piątki mutantów łączą się w kulę, więżącą ich w środku. Coś puszcza ją w ruch i X-Men przelatują przez cały labirynt tuneli, i w końcu wypływają z Tunelu Miłości w opuszczonym lunaparku w Bronxie. Gdy mozolnie wychodzą z kuli, na niebie rozbłyskają cztery fajerwerki. Po chwili na spadochronach spadają zapakowani w pudełka Nightcrawler, Coleen, Betsy i Amanda, wszyscy w dobrym stanie. Do paczki Kurta przyczepiony jest list, w którym Arcade gratuluje im zwycięstwa i oczekuje na następne spotkanie. Wolverine ma ochotę odszukać maniaka, ale Cyclops odradza mu to. Zabójczy Świat może być tutaj ale równie dobrze setki mil stąd. Zostali wypuszczeni, więc nawet nie mogą mu zarzucić zbrodni, więc lepiej, żeby odeszli. Logan uważa to za poddanie się. Scott przyznaje mu rację, ale stwierdza, że niekiedy trzeba się zadowolić tym, że przeżyli. Wszyscy zmierzają ku wyjściu z miasteczka.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #124

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.