Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #343

Uncanny X-Men #343

Uncanny X-Men #343

"Where No X-Man Has Gone Before!"

Postacie
Cytat

Phalanx: "The Reign of Shi'ar is over!"

Streszczenie

Na pokładzie krążownika Beast badając Deathbird stwierdza, iż gdyby była człowiekiem zmarła by dawno wskutek wyczerpania. Bishopowi, wyraźnie zafascynowanemu siostrą Lilandry, wyjaśnia iż Deathbird to dawny wróg X-Men i jedna z największych wojowniczek galaktyki. Aerie odzyskuje przytomność, pytając co mutanci robią na stacji i jaki los spotkał jej mieszkańców. Bishop stwierdza, iż zostali zgładzeni około tygodnia temu i podjerzanym jest iż jedynie ona przeżyła. Neramani policzkuje go, wykrzykując iż nie pozwoli mu oskarżać się o zdradę. Pojawiający się Gambit wraz z Josephem stwierdza, iż Bishopowi brak dobrych manier. Sam pragnie jak najszybciej poznać odpowiedź na zadane przez Bishopa pytanie. Bish słucha wykrętnych odpowiedzi udzielanych przez Gambita, który wraz z Josephem nie chce odpowiedzieć czemu się spóźnił. Gdy oznajmia, iż zacznie przesłuchanie Deathbird, ta wyrywa Bishopowi z kabury pistolet i zaczyna strzelać do Lebau i Josepha. Obaj trafieni zmieniają się w człony Falangi, które wykańcza Bishop. Neramani stwierdza, iż jak zwykle X-Men daliby się podejść. Bishop oznajmia, iż Falanga jest mu znana, bowiem nie dawno omal nie doprowadziła do zagłady ludzkości na Ziemi. Najwyraźniej w jej macki wpadli Gambit, Joseph i Rogue.


Człony ładują schwytanych na pokład swego statku, zastanawiając się co te niebezpieczne istoty z Sol III robią tak daleko od swej macierzystej planety. Pomimo iż kolektyw zdaje sobie sprawę z ich możliwości, staną się kolejną pożywką dla Falangi, której udało się w ciągu kilku cykli opanować Shi'ar. Wkrótce stanie przed nią cała galaktyka.


Na człony spada Rogue zadając im ciosy na lewo i prawo. Obrona Falangi zostaje przełamana, lecz człony oznajmiają iż są świadome jej absorbujących zdolności. Słysząc to Rogue zmienia taktykę i zaczyna rozrywać je na strzępy, wyrywając Falandze macki i odnóża. Człony są zupełnie inne od tych z którymi walczyły x-drużyny [Phalanx Covenant Crossover], bowiem były jedynie przednią strażą prawdziwego kolektywu. Dopiero teraz Rogue stawia czoła wojownikom Falangi, którzy dopadają ją zaczynając transmodować jej ciało za pomocą wirusa. Pomimo swej odporności Rogue zaczyna ulegać, szepcząc iż kocha Gambita. Temu udało się właśnie uwolnić i przychodzi jej z pomocą. Ładuje Falangę swą energią wytwarzając eksplozję. Joseph stwierdza, iż udało się jedynie dlatego, że człony oddzieliły się od kolektywu. Rogue szepce iż przez chwilę byłą Falangą i widziała co uczyniła ona Chandilarowi i Imperium, oraz zasymilowanym cywilizacjom. Taki sam los czeka Ziemię, jeśli nie powstrzymają Falangi.


Baza OZT na Ziemi, gzie na nadlatujący samolot transportowy czeka już Harper, były kontakt Graydona Creeda. Pojawia się Bastion, wraz ze swym więźniem. Jest nim schwytana Jubilation [Generation X #25], która jak stwierdza Bastion jest winna, bowiem niebiosa nigdy nie uczyniłyby jej mutantką gdyby było inaczej.


Krążownik podąża w stronę Chandilaru, kryjąc się za księżycem tronowej planety Shi'ar. X-Men wsiadają do lądownika, którym zamierzają przemieścić się na księżyc ukrycie w kosmicznym złomie, zaś Deathbird protestuje przeciwko temu, iż wślizgują się niczym tchórze do jej stolicy. Bishop i Gambit polecają się jej zamknąć, tymczasem krążownik zostaje namierzony przez statek Falangi. Człony biorą go na cel, stwierdzając iż nawet jeśli jest tam ktoś żywy, jego zabicie uwieńczy ich triumf. Celny strzał niszczy statek, a kolektyw tym samym pozbył się ostatnich istot białkowo-węglowych nad Chandilarem. Pałac należy do niego.


Kapsuła X-Men prowadzona przez Josepha spada na księżyc, a w stacji górniczej uruchamia się procedura dokowania. Wewnątrz stacji Deathbird prowadzi grupę do teleportera i w chwilę później X-Men przenoszą się na Chandilar. W samo serce kolektywu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #343

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.