Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #386

Uncanny X-Men #386

Uncanny X-Men #386

"For Those In Peril"

Postacie
Cytat

Rogue: "You talkin' us as in X-Men or as in stinkin' muties?"
Cable: "Most people wouldn't see a difference"

Streszczenie

W Nowym Orleanie X-Men odpoczywają po ostatnich wydarzeniach. Rogue i Phoenix tańczą w knajpie, dołącza do nich Gambit. Rogue usiłuje zaciągnąć do tańca Cable'a, ten jednak odmawia stwierdzając iż nie ma czasu na zabawę. Są mutantami i nie powinni o tym zapominać. Rogue usiłuje go przekonać, aby choć przez chwilę się odprężyć, zamiast myśleć o tym ,że gdyby zaczeli tu używać swej mocy wywołaliby panikę. Cable wychodzi na zewnątrz, a Rogue powraca do Gambita, który wyraźnie jest zazdrosny rozmową z Cablem oraz faktem ,że chciał ją poderwać jakiś chłopak. Jean wychodzi do Nathana stojącego na pomoście nad zatoką, mówiąc iż ojciec byłby z niego dumny. Ona wciąż tęskni za nim każdego dnia. Cable pyta czy nie niepokoi jej fakt, że nie udało się im odnaleźć ciała Cyclopsa, zaś Jean stwierdza że zrobili wszystko co było możliwe, włącznie z użyciem Cerebro. Nagle odbiera czyjeś myśli i biegnie do Storm, która rozmawia z Beastem nieopodal o kierującym się w ich stronę huraganie. Ororo wyjaśnia mu właśnie, że nie jest w stanie go powstrzymać, bowiem wpłynęłaby na klimat na całym świecie. Phoenix informuje ją, iż odebrała właśnie myśli kogoś uwięzionego wewnątrz huraganu. Gdy ukazuje twarz tej osoby Storm, ta natychmiast rozpoznaje Lee Forrester, z którą dawno temu Scott związał się po śmierci Jean [jakieś 250 numerów wcześniej - Kumos]. Pojawia się reszta X-Men zawiadomiona o kłopotach, a Storm poleca Nathanowi podłączyć się do systemów Straży Przybrzeżnej. Jak wynika z danych, kuter Arkadia utknął wewnątrz huraganu, a ekipy ratunkowe nie są w stanie do niego dotrzeć. Storm wzbija się w powietrze, a za nią podąża Rogue ,która niosąc Cable'a oznajmia, że ponieważ kiedyś spotkał Lee, będzie w stanie namierzyć ją telepatycznie. Na brzegu pozostają Gambit, Beast i Phoenix, a Jean pyta Remy'ego czemu ma kłopot z okazywaniem swych uczuć publicznie. Ten unika odpowiedzi, mówiąc ,że to jego sprawa.


X-Men podążają z odsieczą poprzez potworny huragan, a Cable przesyła wiadomość Lee, że nadchodzi ratunek, aby postarała się wytrzymać jeszcze trochę. Niestety, nad mutantami piorun trafia właśnie samolot radiologiczny, którego części spadają poniżej ogłuszając Storm. Rogue rzuca się jej na pomoc, zaś Cable kieruje się ku Arkadii. Rogue wyciąga Ororo z wody i wraz z nią ląduje na kutrze, zastanawiając się czy Cable zdoła powstrzymać teraz dzięki swej sile huragan. Na pokładzie Rogue kładzie Storm na łóżko, widząc zdjęcie Lee i Scotta zastanawiając się co ich łączyło. Tymczasem Lee naciska Cable'a czemu ruszył jej na pomoc i skończył twierdzić, że nie jest członkiem X-Men. Nathan wyjaśnia, iż kilka miesięcy temu wydarzyło się coś co zmieniło jego życie, a Lee stwierdza że teraz bardzo przypomina swego ojca. Gdy pęka szyna sterówki Nathan używa swej telekinezy aby zatkać dziurę, jednocześnie zrywa się jego psycho-łącze z Phoenix. Jean uspokaja Remy'ego, mówiąc iż Rogue żyje. Na miotanej falami Arkadii pęka maszt, a Rogue ustawia złamany maszt, po czym ratuje przed zmyciem z pokładu jednego z członków załogi. Rozlega się wezwanie pomocy od samolotu, który traci wysokość. Nathan po krótkiej rozmowie z Lee łączy się telepatycznie z pilotami, prosząc aby lecieli w stronę Arkadii, którą im wskaże. Informuje Rogue, że bardzo potrzebują Storm, ta jednak jest wciąż nieprzytomna. Rogue startuje w stronę samolotu, podczas gdy Cable tworzy telekinetyczny tunel, prowadzący od drzwi na pokład Arkadii. Rogue utrzymuje samolot w miejscu, a załoga czując iż się rozpada wskakuje w tunel. Lądują na pokładzie, w chwili gdy samolot wybucha. Rogue zanurza się w wodzie pod Arkadią, usiłując ją unieść aby przebiła się przez nadchodzące wielkie fale. Cable staje na dziobie i rozdziela falę swą telekinezą. W sterówce półprzytomna Storm usiłuje uspokoić wiatr. Rogue zostaje porwana przez fale, niespodziewanie wydaje się jej że widzi Cyclopsa. Gdy dociera do niego z wody wyciąga ją Cable.


Arkadia opuszcza burzę. Cable wyjaśnia Rogue, że ma chyba anioła ochronnego, który skierował go do niej, zaś Rogue orientuje się iż on także ujrzał Cyclopsa, choć nie chce o tym mówić. Zastanawia się czy fakt, że ujrzeli Cyclopsa może oznaczać że on żyje. X-Men opuszczają Arkadię i lecą w stronę brzegu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #386

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.