Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #384

Uncanny X-Men #384

Uncanny X-Men #384

"Crimson Pirates"

Postacie
Cytat

Beast: "You can't kill our prisoner major!"
Debra Levin: "Watch me"

Streszczenie

Moskiewska rezydencja ministra obrony Koniewa. Mówi właśnie do widzenia swej rodzinie, zamierzając udać się na Kreml, gdy jego ochroniarze zostają zaatakowani. Grupa która go otacza zowie się Crimson Pirates. Bloody Bess oraz Killian panują nad sytuacją, oznajmiając mu iż mają dla niego ofertę, której nie może odrzucić.


W siedzibie KGB X-Men przez szybę spoglądają na Gambita i Debrę Levin usiłujących przesłuchać Tullamora Voga. Od chwili schwytania nie wypowiedział on ani jednego słowa, a Beast dzięki dokonanym skano może stwierdzić iż najwyraźniej oczekuje on na ratunek, bowiem pochodzi z innego wymiaru. Levin przykłada do jego głowy pistolet i strzela, a Voge podskakuje przerażony, choć strzał okazał się ślepakiem. Gambit informuje go, iż następna kula może okazać się prawdziwa, jeśli nie zacznie mówić gdzie Łapacze, których proceder odkryli nie wskażą im dokąd zabrali schwytanych ludzi. Jean otrzymuje telepatyczne wezwanie i przenosi się na plan astralny. Okazuje, się iż czeka tam na nią korzystający z Cerebro Wolverine. Logan ma kłopoty, jako iż robi to po raz pierwszy. Informuje Phoenix, iż potrzebują ich pomocy w Salem, albowiem grupa zwana Goth porwała Colossusa, Archagela i Thunderbirda wraz ze wszystkimi mieszkańcami miasta i znikneła. X-Men muszą coś zrobić, nim ktokolwiek zorientuje się iż zniknęło całe miasto. Logan spogląda za plecy Jean, mówiąc jej iż ma towarzystwo. Ta wyjaśnia, iż to Tullamore Voge, do którego umysłu usiłowała wejść tuż przed nawiązaniem z nią kontaktu. Voge ma strażników, oczekiwał więc na próbę ingerencji w jego umysł. Gdy Jean atakuje Voge, Logan zostaje powalony na ziemię. Phoenix wyrzuca go z umysłu Voge'a, a wówczas czyjś głos pyta kto ocali teraz ją.


W Instytucie Forge i Sage usiłują opanować pożar, który wybuchł gdy przed chwilą eksplodował przeładowany Cerebro. Przytomność odzyskuje Logan, który odruchowo zadaje cios pazurami, a Rogue w ostatniej chwili ratuje przed trafieniem Tessę. Logan wyjaśnia, iż został powalony a Jean wyrzuciła go z planu astralnego nim wróg zdążył go zaatakować. W Moskwie X-Men mają duże kłopoty. Cable widząc padającą Jean wchodzi do jej mózgu i staje na wprost przed Onslaughtem. Widzi jak jego twarz zmienia się, stając obliczem Jean, a potem kolejnym, który pyta czy nigdy nie miał wrażenia iż patrzy w lustro. Jednocześnie do dawnej siedziby KGB wkracza Koniew w towarzystwie Crimson Pirates. Ci natychmiast rozbiegają się po budynku zamierzając wypełnić swą misję i uratować Tullamore Voge'a. Broadside niszczy potężne drzwi prowadzące w głąb kompleksu. Cable stoi tam jak zahipnotyzowany spoglądając w lustro. Po powrocie z planu astralnego stał się człowiekiem, jego ramię nie jest już metalowe, a on nie wyczuwa w swej krwi śladu technowirusa. Storm i Gambit ruszają do walki. Killian, Bloody Bess oraz Broadside stawiają czoła potężnemu wichrowi. Broadside zostaje trafiony naładowaną kartą, lecz zaczyna strzelać do Gambita. Po chwili Remy wciąga go do pomieszczenia, w którym walczy z nim przy pomocy naładowanego kija i kart. Powala go na ziemię, gdy przez ścianę przebija się Killian. Również on pada pod ciosami naładowanego kija Gambita, podczas gdy Bloody Bess udaje się uwolnić z okowów mrozu. Gambita niespodziewanie przebija psimitar Cable'a, a stając nad nim Nathan oznajmia iż dzięki użyciu tej broni Remy nie będzie pamiętał kto go pokonał, ani też jak słabi są X-Men. Debra i Washin muszą się wycofać gdy atakuje eskorta napastników - Sea Dogs pokrywając wszystko ogniem. Beast wraz z nimi i nieprzytomną Phoenix wyskakuje z budynku do rzeki. Uwolniony Voge spogląda za nimi, żałując iż nie może mieć ich ciał jako trofeum. Beast wraz uratowanymi wychodzi na brzeg stwierdzając iż to dopiero początek.


[X-Men #103 << >> X-Men #104]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #384

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.