Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #253

Uncanny X-Men #253

Uncanny X-Men #253

"Storm Warnings"

Postacie
Cytat

Forge: "Who are you?"
Shadow King: "A ghost. A demon. A nightmare"

Streszczenie

Nadeszła burza, a wraz z nią powódź. Wyczerpani ludzie układają worki z piaskiem wzdłuż brzegów Missipi w Cairo, w Illinois. Nagle na jednym z wałów pojawia się sylwetka, spadająca w dół w błysku pioruna. To dziewczynka, która szybko zostaje przeniesiona do karetki. Patrzący na nią Agent FBI Jacob Reisz instynktownie czuje, że coś jest nie tak. Odczuwa coraz większy ból w piersi. Deszcz ustaje i niespodziewanie zza chmur wychodzi słońce. Dziewczynka zostaje przywieziona do szpitala. Ma 13 lat, jest nieprzytomna, bez śladu widocznych obrażeń i wygląda jak... Ororo Munroe.


W Australii Reavers usuwają zniszczenia spowodowane przez wodę podczas walki z Wolverinem. Cieszą się, że to nie oni zostali uszkodzeni podczas wylewu. Bonebreakera i Prettyboya naprawia w tym czasie Pierce. Nie toleruje żartów na temat ucieczki Logana, co daje boleśnie odczuć Prettyboyowi. Kontaktuje się z nim Deathstrike patrolująca okolicę. Stwierdza, iż nie wpadła na trop Logana, na co Pierce każe szukać go dalej, bowiem Wolverine uciekać może tylko lądem. Deathstrike rozłącza się i spogląda przez karabin snajperski na oddalających się Jubilee i Logana. Odchodzi, zdecydowała bowiem że samuraja nie może spotkać tak niehonorowa smierć.


W szpitalu w Nowym Orleanie lekarze stają oko w oko z prawdziwą zagadką. Dziewczynka niewidoczna jest dla żadnego urządzenia, a kamery nie rejestrują jej obrazu. Najwyraźniej jest mutantką, pytanie jednak co z tym faktem uczynić? Kiedy rozważają tę kwestię, dziewczynka otwiera jedno oko.


Na wyspie Muir Magneto oznajmił właśnie Moirze, że rezygnuje z prowadzenia New Mutants. Co gorsza nie ma pojęcia, gdzie są jego studenci. Moira wyrzuca mu, że jest to jego winą, bowiem od jakiegoś czasu interesowały go jedynie wewnętrzne rozgrywki w łonie Hellfire Club. Przypomina o zaufaniu, jakim obdarzył go Xavier. Eric jednakże podjął już decyzję - zamierza zerwać z dotychczasowym życiem. Gdy Moira sugeruje, że założy kolejne Bractwo Mutantów, wściekły unosi ją swą mocą nad ziemię. Pojawia się Callisto gotowa użyć noża, lecz Magneto odtrąca ją z łatwością. Oznajmia, iż nadchodzi wojna, bowiem na tym świecie żyje coraz więcej takich ludzi jak Genoshanie, gotowych uczynić z mutantów niewolników. Teraz gdy nie ma X-Men, a X-Factor i New Mutants zniknęli, wszystko się zmieni. Magneto opuszcza wyspę nie ściskając na pożegnanie dłoni Bansheego, nie może bowiem obiecać iż następnym razem nie spotkają się jako wrogowie. Moira poleca Callisto udać się do Nowego Jorku. Teraz, gdy opustoszał podziemny kompleks pod ruinami szkoły Xaviera, należy go zabezpieczyć do czasu powrotu gospodarzy. Należy go zamknąć aby nie dostał się w niepowołane ręce. Należy również przygotować wyspę do obrony, bowiem teraz, gdy nie ma już żadnej X-grupy, pozostaje ona niechroniona.


W Australii Prettyboy pojawia się w nowym, całkowicie mechanicznym ciele. Stara się nie zwracać uwagi na kpiny pozotalych Reavers, lecz poprzysięga iż Pierce zapłaci mu za tę zniewagę. Niedaleko Deatstrike kończy kąpiel w jeziorze i zastanawia się wraz z Piercem dokąd mógł uciec Wolverine. Ich zdaniem Madripoor i Japonia odpadają, w takim razie gdzie go szukać?


Przez radiostację na wyspie Muir dociera wezwanie pomocy od Lorny Dane. Znajduje się ona na frachtowcu Alhambra, którego załoga się zbuntowała. Polaris nie może stamtąd uciec, bowiem wciąż nie posiada swej mocy. Załoga z nieznanego powodu oszalała. Wszyscy walczą niczym zwierzęta właśnie o nią. W burzy statek pęka w połowie i zaczyna tonąć. W ostatniej chwili nadlatuje Sean ratując Lornę.


Na wybrzeżu Wielkiej Brytanii, w latarnii morskiej będącej siedzibą Excalibur, Amanda Sefton poszukuje Kurta Wagnera. Spotyka tam jedynie brygadier Alysande Stuart z WHO, która po chwilowym nieporozumieniu wyjaśnia jej że Excalibur zniknęli.


W wysokich górach Forge doznaje wizji. Znajduje się przed saloonem, przy wejściu którego siedzi Aborygen, spoglądajacy nań uwaznie. W środku czeka gruby egipcjanin, Amahl Farouk, zaś w klatce za nim wisi przemieniona w dziecko Storm. Farouk zaczyna siłować się z Forgem na rękę, mówiąc że może się z nim zmierzyć w walce o tę zdobycz. Wskazuje na leżącego bezwładnie obok niego Reisza, mówiąc że on już próbował i przegrał. Farouk zdradza Forge'owi, że w tym domu zawsze on wygrywa, pożerając ludzkie umysły. Indianin z przerażeniem widzi, że jego ręka zaczyna zlewać się z ciałem Farouka. Uderza go więc sztuczną dłonią i następuje eksplozja. Forge podnosi się z podłogi w rzeczywistym świecie, patrząc na zniszczoną protezę, która przerwała psychokontakt. Wie już, że Storm żyje i znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.


W Cairo jedna z lekarek dzwoni do Reisza, ktory leży na krześle po przebytym najwyraźniej zawale serca. Niespodziewanie podnosi się, a jego oczy lśnią na czerwono. Dziękuje lekarce za wiadomość, że znaleziona wczoraj przez nieggo dziewczynka jest mutantką. Wktrótce przybedzie osobiście do szpitala.


W Australii Pierce wydaje Reavers rozkazy. Jego zdaniem Wolverine może zmierzać tylko w jedno miejsce: do centrum badawczego na wyspie Muir, ostatnim co pozostało z marzenia Xaviera. Reavers mają za zadnie zrównać wyspę z ziemią i zabić wszystkich których tam znajdą, a w szczególności Moirę i Seana.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #253

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.