Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #342

Uncanny X-Men #342

Uncanny X-Men #342

"Into The Void"

Postacie
Cytat

Trish Tilby do Hanka: "Don't worry blue, I had faith in you"

Streszczenie

X-Men wraz z Trish Tilby znaleźli się na pokładzie krążownika Shi'ar teleportowani tam przez Gladiatora z Times Square. O ile udaje się stwierdzić Beastowi statek pozbawiony jest kontroli i pędzi przez nadprzestrzeń. Hank usiłuje opanować systemy statku, bowiem grawitacja wciska X-Men w fotele. Jego kolejne próby początkowo jednak zawodzą, bowiem Rogue zostaje ciśnięta na ścianę. Wreszcie Hankowi udaje się przestawić język komputera z Aerie na angielski. Wydaje komputerowi polecenie przeciążenia systemów, pomimo iż maszyna tego odradza. Rogue wskazuje jednak Hankowi, iż statek zaczyna się rozpadać na kawałki. Beast nie mając innego wyjścia wymusza wykonanie polecenia. Z nagłym wstrząsem krążownik wychodzi z nadprzestrzeni wprost w pole asteroidów. Jak pokazuje X-Men Hank znajduje się ono wprost na drodze do zaprogramowanego celu, którym jest punkt skokowy prowadzący do Imperium. Jeśli go ominą, zagubią się w przestrzeni lecąc w nieznane, jeśli zaś nie zmienią kursu uderzą w asteroidy. Problemem jest fakt, iż nie mają nad krążownikiem żadnej kontroli. Joseph poleca Hankowi nie zmieniać kursu. Zamierza przy pomocy pola magnetycznego odpychać i niszczyć asteroidy na ich kursie. Nie ma jednak żadnej pewności, iż mu się to uda, bowiem nic takiego nie robił nigdy wcześniej. Pierwsza próba jest udana, a za nią przychodzą kolejne. Rogue spogląda z niedowierzaniem, jak Magneto, który kilka miesięcy wcześniej zabiłby bez wahania X-Men teraz ratuje im życie. Hank przypomina mu, iż powienien być ostrożny, bowiem nie zna granic swej mocy. Josephowi udaje się jednak przeprowadzić krążownik przez pas asteroidów. Przed statkiem znajduje się brama skokowa, a jak oznajmia Hank mogą teraz zawrócić lot na Ziemię, bądź skierować lot ku Shi'ar. Rogue przypomina słowa Gladiatora, iż jeśli nie ocalą Shi'ar upadnie cała galaktyka. X-Men decydują się wybrac drogę w nieznane.


Na Ziemi Cannonball gęsto tłumaczy się pozostałym X-Men. Jak wyjaśnia, Gladiator stwierdził iż jedynie X-Men mogą ocalić Shi'ar, bowiem Gwardia Imperialna dostała od Lilandry zakaz powrotu na Chandilar. Jak stwierdza Logan mając przyjaciół takich jak Shi'ar, X-Men nie potrzebują żadnych wrogów.


Kilka milionów lat świetlnych dalej Rogue usiłuje poznać cel podóży krążownika, lecz jak informuje ją komputer wiadomości te są utajnione. Joseph dziękuje Gambitowi za udzielone poparcie, gdy zaproponował nawigowanie w pasie asteroidów, zaś Hank przeprasza Trish że wciągnął ją w to wszystko. Trish przebiera się w mundur nawigatora Shi'ar mówiąc, że nie ma za co przepraszać, bowiem dzięki niemu ma okazję przeżyć niepowtarzalną przygodę. Całuje go, a krążownik podąża tam, gdzie nie dotarł żaden mutant.


Na Ziemi Scott oznajmia, iż w żaden sposób nie może skontaktować się z Chandilarem. Wygląda na to, jakby całe Imperium znikło, a na pewno ustała w nim cała komunikacja radiowa. Logan proponuje aby ruszali za resztą X-Men, lecz Storm przypomina iż w chwili obecnej, po Onslaughcie i zabójstwie Creeda, w dnaich gdy ludzie płoną żądzą odwetu na mutantach powinni pozostać na Ziemi. Decyzja należy jednak do niego, jako dowódcy X-Men.


X-Men przebrali się już w mundury Shi'ar, a górniczy stój Rogue emituje pole ochronne pozwalające jej dotykać innyc, co przydaje się jej w rozmowie z Bishopem. Ten wyznaje jej, iż wszystko w co wierzył legło w gruzach, a on nie może tego zaakceptować. Całe życie postępował zgodnie z marzeniem Xaviera, lecz okazało się iż to on był osobą, która zdradziła X-Men. Bish nie wie co ma czynić. Rozmowę przerywa nagły wstrząs, gdy krążownik wychodzi z nadprzestrzeni. Statek dociera do największej stacji kosmicznej Imperium. Komputer twierdzi jednak, iż na jej pokładzie, gdzie normalnie znajdują się miliony istnień nie ma ani jednej żywej osoby.


Wewnątrz stacji X-Men odkrywają iż gdzieś zniknęło źródło zasilania. Joseph stwierdza, iż stacja zbudowana jest z polymeru, bowiem jego moc nie działa. Idą wgłąb stacji, meldując się pozostającej na statku Trish, nie wiedząc iż są obserwowani. Bishop zostaje poinformowany przez Trish, iż w pobliżu niego znajduje się jakaś forma życia i w chwilę później w stosie ciał znajduje Deathbird. Ta rozkazuje mu udzielić jej pomocy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #342

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.