Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #281

Uncanny X-Men #281

Postacie
Cytat

Emma Frost: "I had no idea 'poor Jean' had become so vulnerable"

Streszczenie

W Austalii, w dawnej bazie X-Men, która na nowo jest siedzibą Reavers cyborgi wyraźnie się nudzą. Cole ma wrażenie że coś dużego się do nich zbliża, lecz pozostali stwierdzają iż na pewno się pomylił. Gnuśnieją wspominając jak pokonali X-Men. Nagle pomieszczenie się rozpada i pojawiają się potężne Sentinele, których celem są właśnie Reavers, atakując obecnych.


W nowym Jorku złota formacja X-Men przybyła właśnie do Hellfire Club, odpowiadając na zaproszenie White Queen [ciąg dalszy z X-Men #5]. Jean musi stawić czoła wspomnieniom o przemianie w Dark Phoenix która miała tu miejsce, podczas gdy Iceman i Colossus wszczynają awanturę z członkami Hellions za sprawą Empatha. Jean, Ororo i Warren udają się na spotkanie z Emmą Frost, gdy drzwi do jej gabinetu rozpadają się. Wypada z nich White Queen z jeńcem, którym jest młoda dziewczyna. Jak stwierdza Emma ktoś chce ją zabić i dlatego poprosiła o pomoc X-Men.


Gdzieś w Nowym Jorku Shinobi Shaw, który nie tak dawno wykończył swego ojca Sebastiana i przejął jego majątek podejmuje u siebie zielonowłosego dandysa Fitzroya. Aktualnie Shinobi przoduje w rywalizacji wśród tajemniczych Upstarts, bowiem wyeliminował ojca. Nie robią na nim wrażenia przekazywany obraz masakry Reavers dokonywanej przez Sentinele, ani też próby zabicia Emmy Frost, za co odpowiedzialny jest Fitzroy. Aktualnie pierścień pierwszego pośród Upstarts należy się Shinobiemu. Fitzroy oznajmia iż nie przyszedł prosić tu Shinobiego aby wpuścił go do gry, a po to aby oświadczyć iż nim dzień się skończy to on będzie zwycięzcą. Wściekły Shinobi nakazuje mu wyjść, zastanawiając się kim tak naprawdę jest jego gość i mając nadzieję iż wrogość okazywana White Queen okaże się jego piętą achillesową.


W Hellfire Club Colossus i Iceman śpiesząc słysząc telepatyczne wezwanie Jean. Widzą iż White Queen usiłuje zabić swego jeńca, na co nie pozwala jej Marvel Girl. Storm chcąc przeszodzić walce rzuca się na Emmę, żądając wyjasnień. Wówczas atakuje ją Bevatron, a X-Men uznają iż rozejm został złamany. Po chwili stają na wprost Hellions gotowi do walki. Wszystkich powala jednak psychiczny impuls Jean, która ma dość walki, bowiem usiłuje ustalić co się wydarzyło. White Queen oznajmia iż od jakiegoś czasu wewnętrzny krąg Hellfire atakowany jest przez nieznanego przeciwnika, którego celem jest zniszczenie jego członków. Dzisiejszy zamach to kolejna z prób, a Emma prosi o pomoc swych wrogów, bowiem wie iż tylko oni nie są podejrzanymi. Jeśli Hellfire upadnie, jej zdaniem nastepnym celem staną się X-Men. Storm żąda po raz kolejnych wyjaśnień, a Frost ma nadzieję uzyskac je od jeńca. Pojawia się jednak Fitzroy odziany w dziwną zbroję, który zabija strzegącego jeńca Jetsreama.


W Australii Pierce ucieka przed Sentinelami, dla których jest głównym celem. Deathstryke ze zdumieniem przekonuje się iż roboty natychmiast odtwarzają się pomimo zniszczeń, są więc generacją której jeszcze nie spotkała. W ostatniej chwili przed śmiercią ratuje ją Cylla, podczas gdy roboty ignorując kobiety podążają za Pierce'm. Ten dociera do Gatewaya, żadając aby wysłał go do tego, który nasłał na niego roboty. Skacze w portal, a za nim kilka Sentineli. Pozostałe odlatują, aby zgodnie z rozkazami powrócić do miejsca startu.


W Nowym Jorku Fitzroy zabija kolejnego członka Hellions, nim wreszcie mutanci go atakują. W swej zbroi jest jednak odporny nawet na atak psychiczny, lecz w chwili gdy teleportuje się usiłując dopaść White Queen Storm chwyta go wichrem. Marvel Girl blokuje telekinetycznie obwody zbroi, a Fitzroya łapie Colossus. Wtedy otwiera się nagle portal Gatewaya i wypada z niego Pierce. Spogląda na Emmę pewny, że to ona posłała nań Sentinele, które wypadają właśnie z portalu. Atakują go i Emmę, która pada na ziemię, a Empath wykrzykuje iż jest martwa, bowiem nie wyczuwa już jej emocji. Sentinele atakują resztę Hellions i X-Men na rozkaz Fitzroya, który wyswobodził się z rąk Colossusa. Mutanci zaczynają stawiać im czoła, lecz roboty z łatwością zabijają Hellions i odpierają ataki X-Men, bowiem zaprogramowano im procedury obronne przewidziane w starciu z tymi mutantami. Marvel Girl pada trafiona i słabnąc stwierdza że ma tylko jedną szansę. Widząc to Fitzroy teleportuje siebie wraz z robotami w nieznane.


Wkrótce do zrujnowanego Hellfire Club dociera senator Robert Kelly. Oświadcza X-Men iż tym razem nie upiecze im się atak na to miejsce tak jak miało to miejsce poprzednio. Jednak cichnie widząc jak Colossus trzyma zwłoki martwej Marvel Girl.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #281

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.