Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #387

Uncanny X-Men #387

Uncanny X-Men #387

"Cry Justice, Cry Vengeance!"

Postacie
Cytat

Phoenix: "We're the good guys. That is the hope"

Streszczenie

Dawno temu w kosmosie istniał świat zwany D'Bari. Jego mieszkańcy żyli nastawieni pokojowo, pozostając w strefie wpływów Shi'ar. Aż do dnia gdy przybyła Dark Phoenix, która zniszczyła cały świat wysysając energię z pobliskiej gwiazdy [Uncanny X-Men #135].


W Nowym Orleanie Jean wraz z Hankiem udają się na spotkanie ze Storm, gdy widzą dom ,przed którym znajduje samolot z oznaczeniami Wakandy. Everet Ross, oznajmiający ,że jest regentem Wakandy domaga się wejścia do domu. Znajdująca się przy drzwiach Dora Mijale nie chce wpuścić także Jean, lecz pojawia się Storm. Oznajmia, że musi udać się na spotkanie z Black Pantherem, a jak wyjaśnia zdumionej Jean, nie tylko Gambit ma tajemniczą przeszłość. Ororo nie chce pomocy przyjaciół, mówiąc ,że jej związki z Tchallą są sprawą bardzo osobistą. Jean i Hank spoglądają za startującym do Wakandy samolotem, a Hank jest pod wrażeniem jego kontrukcji technicznej. Przez chwilę rozmawiają oboje o aktualnych wydarzeniach, a szczególnie trwającej kampanii prezydenckiej Kelly'ego. Zastanawiają się co dalej X-Men przyniesie los. Udają się do kliniki, gdzie po ocaleniu Arkadii dochodzą do siebie Rogue i Cable. Załoga samolotu dziękuje im za ratunek, mówiąc iż w ich dywizjonie zmienił się sposób postrzegania mutantów. Oferują swą pomoc jeśli X-Men będą jej kiedyś potrzebować. Jean rozmawia z Rogue i Nathanem, którzy widzieli ducha Cyclopsa. Zaczyna się zastanawiać, czy nie mógł on jednak przeżyć zlania w jedno z En Sabah Nurem, skoro do dziś nie odnaleźli ciała [Twelve crossover]. Lee rozmawia z nią o Scotcie, a Jean żałuje że nie ma z nimi Xaviera.


W odległym kosmosie Starjammer dociera do swej pozycji. Gladiatorowi nie podoba się, że statek piratów stał się teraz okrętem flagowym Lilandry Neramani, a ponadto wietrzy pułapkę. Pojawia się holograficzny przekaz Xaviera. Lilandra oznajmia Xavierowi, że wiele ryzykowała, ten zaś wyrzuca jej, że nie sprzeciwiła się zmianie Ziemi w intergalaktyczne więzienie, ani także polowaniu na jego studentów z Cadre K niczym na kryminalistów. Kłótnię przerywa Corsair. Oboje przepraszają się nawzajem, mówiąc czego od siebie oczekują. Lilandra pragnie aby Xavier odnalazł jak najszybciej zaginioną Deathbird, która znajduje się gdzieś w sektorze, zaś spełnienie tego co chce Xavier będzie trudniejsze. Ziemia została objęta kwarantanną, bowiem wszyscy obawiają się świata, który pokonał Galactusa i z którego pochodzi Dark Phoenix. Lilandra informuje, że wykonała pewne ruchy by odmienić sytuację posyłając na Ziemię Cerise by skontaktowała się z X-Men. Rozmowę kończy holograficzny pocałunek obojga, a Xavier zastanawia się w jaki sposób ma ocalić swych uczniów, Skrulli i Ziemię jednocześnie.


Klinika zostaje zaatakowana przez osobników odzianych w technozbroje. Dowódca napastników poleca eliminować wszystkich mających sygnaturę mutanta. Beast rozpoznaje zbroje mandroidów, a X-Men zaczynają ewakuować pacjentów kliniki. Cable podnosi obiekcje, że powinni walczyć, lecz Jean zwraca mu uwagę ,że potrzebują miejsca do walki i w pierwszej kolejności muszą ewakuować cywilów aby uniknąć strat. Gdy wraz z Nathanem wybiega na zewnątrz, okazuje się, że to ona jest celem napastników. Tymczasem Rogue i Gambit niszczą zbroje napastników, a Rogue absorbuje wspomnienia jednego z nich. Informuje Remy'ego i Hanka, że był on przywódcą grupy, mającej stanowić jedynie dywersję i związać walką X-Men. Celem napastników jest Jean. Ta zostaje właśnie szczelnie owinięta żywym płaszczem przez obcego imieniem Webwing, zaś Cable zostaje trafiony elektrobatem Hussar. Neutron zadaje mu silny cios wyrzucając go daleko poza miejsce starcia. Phoenix dzięki swej mocy uwalnia się z pułapki. Zastanawia się czemu obcy tak boi się Phoenix, gdy staje przed istotą odzianą w technozbroję zwącą się Star Hammerem. Na widok ognistego Feniksa, oznajmia iż Jean dosięgnie wreszcie sprawiedliwość. Tymczasem Cable powraca i telekinezą powala C'lll i B'nee. Hussar łapie go swym batem rzucając na Neutrona. Wówczas przybywa reszta X-Men, rozpoznając w napastnikach dawnych członków Imperialnej Gwardii Shi'ar, z którymi Beast walczył na księżycu w dniu śmierci Phoenix [Uncanny X-Men #137]. Jean przebija się przez osłony telepatyczne Star Hammera, widząc w jego umyśle zagładę D'bari przez Dark Phoenix. Jak się okazuje wewnątrz zbroi jest ostatni z tej rasy, który spopiela ją swym karabinem, mówiąc że wreszcie pomścił swych najbliższych. X-Men stają przed Phoenix, która wmówiła telepatycznie napastnikowi iż udało mu się ją zabić. Rozmawia z X-Men o swej odpowiedzialności jako nosicielce Phoenix za zagładę D'bari. X-Men patrząc na obcych wiedzą, że to czego dowiedzieli się od Avengers jest prawdą. Ziemia staje się galaktycznym więzieniem. Jean informuje Nathana o swej decyzji. Nie zamierza dłużej żyć nadzieją, która wzrosła po tym co zobaczył on i Rogue. Postanawia wyruszyć na poszukiwanie Cyclopsa, bądź jego ciała.


[Uwaga: Komiks jest częścią wielkiego crossover które objęło większość komiksów Marvela - Maximum Security. Ziemia została objęta kwarantanną i zmieniona w więzienie dla obcych.]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #387

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.