Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #277

Uncanny X-Men #277

Uncanny X-Men #277

"Free Charley"

Postacie
Cytat

Lila Cheney: "Professor Xavier!?! But Wolverine killed you, we saw your body!"
Xavier: "What is the X-Men's favorite phrase in such a circumstance? Ah yes... I got better"

Streszczenie

Na celownikach Starjammers widnieją nadlatujący z powierzchni planety Storm i Banshee, lecz w chwili gdy na rozkaz Corsaira ma zostać otwarty ogień, w pulpit sterowniczy trafiają naładowane energią karty Gambita. Salwa statku mija cel o milimetry. W odpowiedzi Storm wykorzystując, iż pojazd zagłębił się już w atmosferze wzbudza huragan. Forge, który jako jedyny z obecnych X-Men nie potrafi latać ma kłopoty, lecz po utracie swego pojazdu udaje mu się dzięki harpunowi zaczepić statku Starjammers i dostać na pokład. Na mostku trwa tymczasem zacięta walka z Gambitem. Czujniki wskazują, iż dokonano abordażu, zatem Starjammers udają się odeprzeć atak X-Men, podczas gdy Hepzibah oznajmia, iż poradzi sobie z Gambitem. Ruszając w jego stronę przemienia się w zwalistego Skrulla. Niedaleko Forge usiłuje zrozumieć zasadę działania statku, chcąc narobić jak najwięcej zamieszania, gdy zaskakuje go Ch'od. Nie pomaga salwa z karabinu, bowiem niepowstrzymany stwór zamierza odgryźć głowę Indianina. Wówczas ścianę niszczy krzyk Banshee'go, który powala przy okazji Ch'oda. Na Seana skacze Raza, wykorzystując ampułkę z tajemniczą substancją, sprawia iż podnosi się wokół kurz, który dusi go w gardle uniemożliwiając użycie mocy. Raza zamierza obciąć mu głowę, lecz uderza weń ciśnięty przez Storm Corsair. Summers zrywa się na nogi i strzela do Ororo, okazuje się jednak iż nowy strój X-Men jest także w stanie opochłaniać energię kinetyczną. Storm szarpiąc się z nim zdaje sobie sprawę iż nie walczy z prawdziwym majorem Summersem. Na to przemienia się on w Skrulla oznjamiając, iż swe odkrycia trójka X-Men zabierze do grobu.


Lila i Deathbird docierają do celu podróży, gdzie ściągnął ją tajemniczy głos w jej głowie. Ze zdumieniem spoglądają na istoty podłączone do dziwnego urządzenia, gdy ku ich zdumieniu pojawia się zmarchwystały Xavier w towarzystwie Gladiatora, Psylocke, Lilandry, Logana i Jubilee. Ostatnich dwoje rzuca się na Deathbird, zamierzając ją zabić bowiem jest już nieużyteczna dla ich planów. Gladiator rusza na Lilę, ta jednak spogląda na prawdziwego Xaviera i pojmuje jego plan. Teleportuje się z miejsca walki. Logan i Jubilee zamiast walczyć z Deathbird wszczynają kłótnię między sobą, lecz Xavier-Skrull orientuje się iż to oryginalny Warlord usiłował wykorzystać skopiowane cechy dwójki X-Men dzięki swej telepatii. Wówczas w błysku teleportacji pojawia się sprowadzony przez Lilę statek Starjammers, który taranuje konstrukcję. Otwierają się drzwi, i oczom zebranych ukazują się X-Men stojący nad ciałami Skrulli, którzy natychmiast ruszają do ataku. Gladiator tym razem nie zamierza pozwolić aby Gambit mu się wymknął dzięki swej zwinności, otrzymuje jednak uderzenie całą naładowaną talią kart cajuna. Forge otrzymuje cios psycho-nożem do Psylocke, lecz nim jego umysł ulega usmażeniu udaje mu się strzałem pchnąć ją i Jubilee na urządzenie kopiujące. Wzorzec kopii Betsy zostaje uszkodzony i Skrull powraca do pierwotnego wyglądu. Tymczasem Logan walczy ze Storm i szybko sprowadza ją do parteru, zamierzając przebić pazurami. Jednak to on zostaje potraktowany w ten sposób przez Gambita, ktory powtarza te same słowa, które wypowiedział w Szkole, gdy go pokonał. Mimo wszystko Wolverine nie zostaje zabity i rzuca się na Gambita, lecz zostaje rozerwany na strzępy przez soniczyny krzyk Seana. Do walki staje jednak Xavier, który dzięki sile umysłów skopiowanych Oracle, Psylocke i Profesora powala atakujących na ziemię. Opiera mu się jedynie Storm, zatem Warlord nakazuje mentalnie Lilandrze uciąć jej głowę. Swą siostrę uderza jednak Deathbird. W chwili gdy Skrull zamierza usmażyć umysły X-Men, jego moce przestają działać. Dzięki temu, że zaabsorbowany walką, Xavierowi udało się uwolnić i teraz atakuje Skrulla zarówno mentalnie jak i pięściami. Z chwilą jego śmierci następuje kompletna dezintegracja wszystkich Skrulli. Nie wiadomo kim byli, ani skąd pochodzili, lecz wykorzystali konflikt między siostrami aby przejąć Imperium. Prawdziwy Xavier wyjaśnia, iż po schwytaniu aby nie wzbudzać podejrzeń wpłynął mentalnie na Deathbird, aby posłała Lilę po X-Men. Neramani niespodziewanie całuje Chrlesa i odlatuje, wykrzykując iż zwraca tron Lilandrze.


Dopiero teraz prawdziwy Charles może spojrzeć na swych X-Men. Sean czując iż nie może już czekać, bowiem jeszcze przed atakiem Genoshan mogło być za późno, prosi Profesora o pomoc, bowiem z Moirą stało się coś złego. Ororo mówi Xavierowi, iż od chwili jego odejścia świat się zmienił, nie ma już szkoły, a odpowiedzi znajdzie najszybciej w jej umyśle. Odkrywając iż błękitną planetę praktycznie w całości opanował już Król Cieni, Xavier decyduje się powrócić na Ziemię, aby stawić mu czoła. Po krótkim pożegnaniu Lila teleportuje go wraz z X-Men na spotkanie z Faroukiem.


Ten opanował tymczasem umysł Colossusa, bowiem w Salem Piotr napada na Stevie Hunter, żądając dostępu do kompleksu pod ruinami szkoły.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #277

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.