Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #295

Uncanny X-Men #295

Uncanny X-Men #295

"Familiar Refrain"

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "Why have you done this to me?"
Stryfe: "How ironic. I was just about to ask you the same question"

Streszczenie

Apocalypse wspina się po skałach, walcząc z bólem i słabością powodowanymi przedwczesnym przebudzeniem. Kieruje się w stronę jednej ze swych kryjówek poszukując swych Jeźdźców celem wyjaśnienia czemu porwali Cyclopsa i Marvel Girl. W środku oczekują jednak nań już X-Men stojący nad ciałami schwytanych Jeźdźców. Beast żąda odpowiedzi gdzie znajdują się Scott i Jean.


W rezydencji Jubilee wyżywa się na schwytanych X-Force, którzy zostali uwięzieni w sali ćwiczeń. Wyzwiska kończy Guido, który wyrzuca Jubilation na zewnątrz, pouczając ją jak ma się zachowywać. Cannonball rozmyśla nad tym co do tej pory uczynił jako dowódca X-Force, bowiem wydaje mu się iż jedyne co zrobił to przywiódł swych ludzi do porażki. Z pomieszczenia kontrolnego uwięzionych obserwują Polaris i Havok, a Lornie niesprawiedliwy wydaje się los jaki spotkał X-Force, którego członkowie są tak młodzi. Alex przypomina jej iż sami nie byli wiele starsi, gdy związali się z X-Men, zaś X-Force uwięziono dlatego iż ich przywódca dokonał zamachu na Xaviera. Nim te słowa zdążą przebrzmieć Val wzywa obecnych w rezydencji na odprawę. Wezwanie to słyszy znajdująca się w ambulatorium Psylocke stojąca nad Xavierem z wysuniętym psychonożem. Stwierdza, iż nie pozwoli mu przemienić się w roślinę i w razie konieczności nie zawaha się użyć swej mocy aby skrócić cierpienia mentora X-Men.


Iceman żąda odpowiedzi od Apocalypse, mówiąc iż Sinister wskazał go, jako sprawcę wszystkich wydarzeń. Apocalypse wyraźnie wścieka się słysząc o Sinisterze i oznajmiając, że nigdy nie lubił być pionkiem manipulacji innych rusza do ataku. Beast dostrzega jego słabą formę, lecz En Sabah Nur ciska nim w Storm, którzy wypadają za okno, kruszy lodowe kajdany Bobby'ego i rusza w stronę Quicksilvera.


W nieznanym miejscu Jean opiera się metalowym mackom, które chwytają ją nieczułe na jej telekinezę. Wyślizguje się im upadając u stóp Stryfe'a, najwyraźniej czekającego aby błagała go o litość. Zapytuje czy nie czuje się jak dziecko, któremu odebrano miłość rodziców i ciepło. Gdy Jean usiłuje dowiedzieć się czemu to czyni, odpowiada tym samym pytaniem.


W rezydencji Val informuje zebranych, że z informacji pozostawionej z nieznanych powodów przez Sinistera wynika iż za porwanie Scotta i Jean oraz zamach na Xaviera odpowiada MLF i jej przywódca Stryfe. Najwyraźniej MLF zmieniła profil działałności, niekoniecznie z powodu rękawicy zdobytej od ich wodza przez X-Factor [X-Factor #77] jak sugeruje Guido. Jubilee czyni uwagę, iż być może to Cable spaceruje w żelaznym kuble na głowie. Val nie komentuje, zapytuje gdzie znajdują się Bishop i Wolverine, bowiem pragnie przejść do dalszej części odprawy. Gambit i Rogue zapewniają iż wkrótce dotrą.


Bish i Logan najechali właśnie siedzibę Departamentu K i Weapon Prime niszcząc co tylko wejdzie im w drogę, bowiem Wolvie zamierza dobrac się do plików dotyczących Cable'a i znaleźć jakieś odpowiedzi oraz jego obecne miejsce pobytu. Mówi Bishopowi, że nie zabrał go wcale dlatego że mu ufa, lecz ponieważ jako jedyny po za nim członek X-Men ma już kartotekę kryminalną, podczas gdy reszta ma czyste konto. Bish prosi go jedynie, aby powiedział Ororo iż nikogo nie zabił podczas tej misji. Logan obiecuje mu to i obaj zagłębiają się w bazie.


Apocalypse uderza Quicksilvera, lecz Colossus przywala go do ziemi, wraz z Archangelem który przystawia mu do głowy swe skrzydła grożąc jej obcięciem. Apocalypse rozbłyskuje promieniami energii niezrozumiałej nawet dla siebie technologii obcych. Spogląda na leżących X-Men zastanawiając się czy nie skorzystać z okazji i ich nie zabić. Postanawia jednak oszczędzić, bowiem zabicie nieprzytomnych jest sprzeczne z jego zasadami. Kieruje się w stronę teleportera, bowiem słowa X-Men dały mu do myślenia. Postanawia odkryć kto stoi za spiskiem.


W rezydencji Cannonball staje przed Havokiem i Gambitem, stwierdzając iż nie będzie rozmawiał na temat Cable'a dopóki jego ludzie nie zostaną uwolnieni. Remy zwraca mu uwagę, iż współpraca może poprawić położenie X-Force, po za tym interesuje ich MLF. Sam informuje ich o polowaniu urządzonym przez X-Force i Cable'a na Stryfe'a, bowiem ci dwaj się nienawidzą. Dodaje iż jeśli będzie miał dostęp do komputerów X-Factor być może uda mu się namierzyć kryjówkę MLF, bowiem X-Force rozpracowywało ich od miesięcy. W zamian pragnie ułaskawienia dla X-Force. Gambit radzi mu zejść na ziemię, a Havok przypomina iż nie proszą go o nic więcej, niż poprosiłby go Xavier.


W Kanadzie do Departamentu K teleportuje się Cable i przebija ścianę trafiając wprost na Bishopa i Wolverine'a.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #295

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.