Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #206

Uncanny X-Men #206

Uncanny X-Men #206

"Freedom is a Four Letter Word!"

Postacie
Cytat

Spiral o Rachel: "So much courage. So much power. So little skill"

Streszczenie

X-Men są nadal w San Francisco, pozostając w gościnie u prywatnej detektyw - Jessici Drew. W jednym z zaułków Storm pokonuje w walce wręcz gang, który właśnie napadł przechodzącą kobietę. Wraz z policją przyjeżdża porucznik Bree Morell, która nie przejmując się opowieściami o mutantach dziękuje Ororo za to co zrobiła. Po powrocie do domu Ororo widzi zrobioną na bóstwo Kitty, która wychodzi właśnie z Davidem Ishimą na koncert Lili Cheney. Rogue czyta na głos kartkę, którą grupa otrzymała od Scotta, oglądając jego zdjęcie z Madelyne i synem zrobione przed domem na Alasce. Rachel traci panowanie nad sobą, myśląc o tym, iż wciąż nie powiedziała Cyclopsowi, iż jest jego córką pochodzącą z alternatywnej linii czasowej. Telekinetycznie tłucze naczynia i niszczy meble, dopóki Rogue jej nie uspokaja. Oswiadcza Phoenix, że nadeszła pora aby wyznała wreszcie Scottowi prawdę, skoro zaakceptowała już śmierć jej X-Men w starciu z Beyonderem [Uncanny X-Men #203]. Tymczasem na pokładzie samolotu rejsowego z Londynu do Los Angeles, Amanda Sefton myśli o Kurcie, który stracił wiarę w Boga, siebie i ich związek. Inna stewardessa pociesza ją, ale Amanda wymiguje się stwierdzeniem, iż płacze z powodu krojonej cebuli.


W San Francisco jest już po koncercie Lili Cheney i Kitty z Davidem powracają do domu. Niespodziewanie grunt zmienia się w wielką falę ziemi, która płynąc w stronę budynku ciska weń samochód. Zaalarmowani X-Men wybiegają na zewnątrz, aby wpaść wprost w sieć Spider Woman, kórej moce wzmocniła Spiral. Rozpoczyna się kolejne starcie z Freedom Force, którzy przybyli aresztować grupę, z niewiadomych przyczyn jednak bez Mystique i Destiny. Wściekły Colossus rozrywa pułapkę, a Rachel po raz kolejny traci kontrolę nad sobą, gdy przypominają się jej "dni przeszłej przyszłości". Nie zamierzając dopuścić, aby X-Men zostali schwytani przez rząd, rusza do walki, a jej brak uwagi wykorzystuje Spiral, która ją powala. Kobieta jest najwyraźniej zafascynowana mocą Rachel, lecz na razie ze względu na członkostwo w Freedom Force musi powstrzymać swoje plany. Pyro rozpętuje ogniste piekło i drwi z pozbawionej mocy Storm, aby go powstrzymała. Ta wykorzystuje fakt, iż żar sprawił, że nad polem walki zebrała się chmura pary wodnej, z kórej zaczęło siąpić i zaczyna blefować. Ku swemu zdziewieniu unosi się w powietrze, gdyż okazuje się, iż udająca nieprzytomną Rachel postanowiła jej pomóc telekinezą. Freedom Force tracą pewność siebie i stwierdzją, iż nie powinni tu przybywac bez Mystique.


Tymczasem lecąca na pomoc Rogue dostaje od Bloba, a Spiral orientuje się w podstępie i tym razem naprawdę pozbawia Phoenix przytomności. Spadajacą Storm ratuje Shadowcat i fazuje w głąb ziemi, aby powstrzymać pęd upadku. Colossus niszczy hydrant i atakuje Pyro strumieniem wody, lecz na drodze staje mu Blob, a Avalanche przywala go ziemią. Peter wydobywa się spod niej z łatwością, wyrzucając przy okazji Bloba wprost do Rogue, kóra ciska nim do pobliskiej rzeki. Teraz mutantka rzuca się na Spiral, lecz jej moc okazuje się zbyt potężna do wchłonięcia. Rogue zmienia się w sześcioręką istotę owładnięta przez Spiral, która teraz powala Colossusa. Shadowcat zostaje przez nią chwilowa przefazowana z ciała stałego w nicość i z powrotem, co również wyłącza ją z walki. Los X-Men wydaje się być przesądzony, jednak w tym momencie przybywa Bree Morell z policją. Okazuje się, że Freedom Force działali bez stosownego nakazu, który obiecują mieć ze sobą następnym razem. Odchodzą jak niepyszni, a policjantka radzi Storm, aby dla swojego dobra X-Men opuścili San Francisco. Kiedy wszyscy jakiś czas później żegnają Jessicę, Rachel ogląda zdjęcie Scotta z rodziną i postanawia szybko ich odwiedzić.


W Nowym Jorku Nighcrawler odzyskał już wiarę w siebie i na lotnisku żegna się z Judith, tymczasem na ostry dyżur w jednym ze szpitali trafia ciężko postrzelona kobieta, którą jest Madelyne!

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #206

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.