Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #399

Uncanny X-Men #399

Uncanny X-Men #399

"For Unlawful Carnal Knowledge"

Postacie
Cytat

Iceman: "Anything to you, besides the snakeskin?"
Stacy X: "You better belive it"
Iceman: "Can I expect some mutant tongue action here?"

Streszczenie

W siedzibie Worthington Industries trwa walne zebranie wszystkich dyrektorów. Właściciel firmy, Warren Worthington ma kilka zasadniczych pytań dotyczących ostatnich inwestycji jego przedsiębiorstwa. Odkrył on, że po jego ujawnieniu się jako mutanta jego pełnomocnicy założyli kilka filii, w działalności których uczestniczą homo superior. Szczególne wątpliwości wzbudza przedsięwzięcie o nazwie "X-Ranch", znajdujące się w Nevadzie. Ponieważ żaden z podwładnych nie chce udzielić Warrenowi satysfakcjonujących wyjaśnień co do natury działalności "rancza", ten postanawia sprawdzić to osobiście.


W Nevadzie luksusowa limuzyna parkuje obok innych podobnych samochodów. Jej pasażer wysiada i wchodzi do samotnego pałacyku, zbudowanego w oryginalnym stylu. Wita go piękna kobieta, przedstawiająca się jako Madam Drache i prowadzi do ciemnego pokoju. Tam oczekuje na mężczyznę dama o iście rubensowskich kształtach [dla niekumatych - gruba - Christoff], która obiecuje spełnić jego wszystkie, nawet najgłębiej ukryte fantazje. Jest tylko jedna zasada - żadnego dotykania.


Kilka godzin później do X-Ranch przybywa kolejny klient. To Iceman, podający się za hollywoodzkiego potentata, pana Friese. Mija się w drzwiach z poprzednim gościem, który wygląda na kompletnie oszołomionego, ale usatysfakcjonowanego. Madam Drache opowiada panu Friese o klientach tego miejsca; to przeważnie spragnieni nowych doświadczeń, zepsuci bogacze. Samo X-Ranch jest po prostu domem publicznym, w którym pracują mutantki, zaspokajające gości przy pomocy swoich mocy. Bobby dostaje okazję przekonania się, na czym to polega, kiedy zostaje wprowadzony do jednego z pokoi. Tam oczekuje na niego dziewczyna o imieniu Stacy, zupełnie normalna, oprócz tego, że jej skóra jest pokryta gadzią łuską. Kiedy Iceman pyta ją o inne cechy mutanta, dziewczyna dotyka go. Rozkosz, która przenika Bobby'ego, jest wprost nieopisana. Wszystko to dzięki zdolności Stacy do wydzielania feromonów. Dotykając kogoś może wywołać u niego dowolną reakcję. U Drake'a powoduje ekstazę tak bezgraniczną, że ten pada bezwładnie na ziemię. W tym momencie przez okno wlatuje Archangel. Chce tylko porozmawiać, ale dziewczyna jest zaskoczona i atakuje go. Choć Stacy wykazuje znajomość sztuk walki, Warren szybko ją obezwładnia. Nagle odbiera wiadomość od Nightcrawlera - jacyś ludzie teleportują się do rancza!


W holu pojawia się kilku mężczyzn w sutannach i z karabinami. To członkowie Kościoła Człowieczeństwa [podobnie jak Mr Clean, z Uncanny X-Men #395-398 - Christoff], walczący z genetycznym paskudztwem, za jakich uważają mutantów. Madam Drache broni się, ziejąc ogniem, ale zostaje zastrzelona, podobnie jak gruba kobieta, która wybiegła sprawdzić, co się dzieje. "Kapłani" rozbiegają się po całym ranczu likwidując wszystkie mutantki, nagle jednak napotykają opór. To Stacy, Archangel i Iceman, którzy szybko pokazują swoim przeciwnikom klasę. Dzięki wzajemnej asekuracji bez większych problemów radzą sobie z fanatykami. Pobici członkowie Kościoła teleportują się w nieznane miejsce, przedtem jednak podpalają budynek. Trójka mutantów chroni się w Blackbirdzie, w którym czekają już Nightcrawler i Chamber. Niestety, oprócz nich nikt nie przeżył. Dziewczyna, każąca na siebie mówić Stacy X, odlatuje ku nowemu życiu, zostawiając za sobą zgliszcza i martwe ciała przyjaciół. Ma tylko nadzieję, że nowi towarzysze pomogą jej zemścić się na tych, którzy zniszczyli wszystko, co było jej bliskie.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #399

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.