Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #204

Uncanny X-Men #204

Uncanny X-Men #204

"What Happened to Nightcrawler?"

Postacie
Cytat

Kurt: "I'm Nightcrawler, superhero extraordinaire, and your name...?
Judith: "Get away from me!"

Streszczenie

Kurt w strugach ulewnego deszczu siedzi na balkonie Amandy Sefton, swojej dziewczyny. Ta informuje go, iż jego przyjaciele dzwonili z San Francisco, bowiem martwiła ich nieobecność elfa. Okazuje się, iż Kurt popadł w depresję spowodowaną faktem, że Beyonder z nieznanych przyczyn nie przeniósł go do Kalifornii. Nightcrawler ma teraz wyrzuty sumienia, bowiem nie podążył na pomoc X-Men, gdyż sparaliżowała go myśl iż ma się zmierzyć z istotą o mocy równej Bogu. Być może to jest przyczyną, dla kórej Beyonder nim wzgardził. Wreszcie Kurt wyznaje Amandzie, iż nie ma już pojęcia co jest rzeczywiste, a co narzucone przez Beyondera, oraz że nie wie, czy naprawdę kocha Amandę, czy też zaczarowała go aby tak myślał. Po takim oświadczeniu dziewczynie nie pozostaje nic innego jak opuścić mieszkanie trzaskając drzwiami.


Kurt z rozpaczy wyje przeraźliwie siedząc na poręczy, co sprawia, iż uprawiająca jogging młoda dziewczyna bierze go za wilka. Chwilę później mutant dostrzega eksplozję w Cenrtral Parku i postanawia to sprawdzić. Na miejscu natyka się na ciężarówkę pomocnika Arcade'a i podąża za nią do tajnej bazy złoczyńcy.


Dziewczyna, która wzięła wycie za głos wilka budzi się w Murderworldzie i ze zdziwieniem dowiaduje się, iż Arcade porwał ją, gdyż ktoś mu za to zapłacił. Jak zwykle aby przeżyć, należy opuścić zabójczy labirynt. W chwilę później porwana zostaje wybita w charakterze bili do wielkiego flippera. Po rozbiciu kuli trafia do dżungli patrolowanej przez żołnierzy z psami; następnie przemieszcza się na wielką równinę gdzie tylko cudem wychodzi cało spod kopyt kawalerii. Po spadnięciu z urwiska do rzeki w ostatniej chwili zostaje wyteleportowana ze szczęk wielkiego rekina. Początkowo bierze Nightcrawlera za jednego ze złoczyńców, po krótkiej rozmowie decyduje mu się jednak zaufać. Razem wskakują do gokarta, aby uciec nim przed pościgiem. Kiedy udaje im się pozbyć ostrzeliwujących natrętów, pojawiają się dwupłatowce. Kurt teleportuje się na skrzydło jednego z nich, a po pozbyciu się pilota przy pomocy pętli wyeliminowuje drugi samolot i odlatuje w nieznane.


Dziewczyna dociera do dalekowschodniego miasta, gdzie spotyka projekcję Arcade'a. Ta proponuje jej, aby resztę życia spędziła jako hologram w Murderworldzie, nie mając już żadnych trosk i zobowiązań. Kiedy oferta zostaje odrzucona, Arcade i tak ma zamiar zabić dziewczynę, lecz ratuje ją Nightcrawler, który pokonuje złoczyńców. Wściekły Arcade w sterowni szykuje nową pułapkę, jednak atakują go X-Men. Chwilę później okazuje się iż to tylko roboty, stworzone niegdyś przez złoczyńcę, które Kurt przeprogramował. Ta chwila zamieszania umożliwiła ucieczkę ofiarom Arcade'a. Nighcrawler odprowadza dziewczynę do domu, gdzie ze zdumieniem widzą dwóch klęczących ludzi, którzy witają w ten sposób Judith Rassendyl, królową Rurytanii.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #204

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.