Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #356

Uncanny X-Men #356

Uncanny X-Men #356

"Reunion"

Postacie
Cytat

Archangel do Melissy: "Warren Worthington"
Iceman: "Semitaken, but always looking, and I'm Bobby Drake, younger, cooler, hipper...
Archangel: "Louder"

Streszczenie

Poprzez śniegi Alaski podąża taksówka wioząca Hanka, Warrena i Bobby'ego. Iceman cieszy się, iż spotkają się w składzie jak za dawnych dni, na co Warren kwaśno zwraca mu uwagę iż za dawnych dni był on zbyt młody na cokolwiek. Hank pyta, czy podły nastrój Warrena wynika z doświadczeń w Crimson Dawn, czy też jego tarć z członkami X-Men jakie miały miejsce ostatni. Taksówka przejeżdża pod starym indiańskim totemem, gdy w szybę uderza kruk. Samochód wpada w poślizg i potrąca łosia idącego poboczem. Pomimo iż zwierzę nie zostaje zabite, jest to zły omen. X-Men przypominają sobie, iż przybyli tu z powodu nagrania na sekretarkę w rezydencji, jakie pozostawił Scott. Pojawia się szeryf, którym okazuje się Chris, znajomy Scotta i Jean z samolotu [Uncanny X-Men #352]. Dobija łosia jednym strzałem, stwierdzając iż to jedyne rozwiązanie. Jego zwłoki zamierza przekazać miejscowemu plemieniu. Iceman ma wrażenie, iż z pobliskiego lasu obserwował ich ktoś, komu nie spodobało się zabicie zwierzęcia. X-Men podążają dalej samochodem szeryfa, nie zauważając iż na niebie ich śladem lecą kruki.


Przed rezydencją Logan oczekuje wraz z Lykosem na SHIELD, bowiem G.W.Bridge ma teleportować Saurona do siebie, gdyż Wolverine nie zamierza po spotkaniu z Alpha Flight po raz drugi jechać do Nowego Jorku. Pyta się Rogue czy chce z nim o czymś porozmawiać, ta zaprzecza i odlatuje w stronę NY. Chwilę później w błysku światła znika Sauron, zabrany do więzienia przez SHIELD.


Hank, Warren i Bobby docierają do domu Summersów, a Iceman i Archangel flirtują po drodze z siostrą Stacy. Gdy X-Men zostają sami, Jean pyta czemu sprawili im taką niespodziankę i przyjechali. Zdziwiony Beast mówi, iż Scott chyba jej powiedział, zaś Cyclops szybko wtrąca się mówiąc iż chciał wreszcie spędzić nieco czasu w towarzystwie piątki pierwszych X-Men i sprawić tym samym niespodziankę Jean. Cała piątka zaczyna rozmawiać, podczas gdy dom obserwowany jest przez kruki. Jean pyta Warrena o Betsy, a ten stwierdza iż oddalili się od siebie, podczas gdy Jean i Scott wydają się sobie bliźsi. Iceman wygląda przez okno, podczas gdy na piętrze Scott zwierza się Hankowi ze swych obaw. Beast protestuje, mówiąc iż w Jean nie mogła odrodzić się Phoenix, lecz Cyclops zwraca mu uwagę, iż po tym jak Xavier stał się Onslaughtem niemożliwe stało się możliwe. Odżyła nawet Madelyne Pryor, ściągnięta z powrotem na ten świat przez Nate'a Greya. Piątka zbiera się przy kominku, by powspominać dawne czasy. Rozmowa schodzi jednak na nowych X-Men. Omówione zostaje zniknięcie Josepha [X-Men #73] i obawy związane z przebudzeniem w nim Magneto. Beast czyta artykuł o świętym miejscu Inuitów, podczas gdy pozostali zastanawiają się gdzie jest Xavier. Jean mówi, iż nie udało się go zlokalizować jej na tym świecie, a w każdym razie jego telepatycznego umysłu. Kominek nagle zatyka się, a gdy X-Men wychodzą na zewnątrz i Archangel wzlatuje na dach, okazuje się iż w kominie leży martwy kruk. Stojącego na dachu Warrena widzi Stacy.


Rogue śledzi naukowca, który pobrał od niej próbkę DNA. Okazuje się iż jest on związany z korporacją o nazwie mUtopia. Przyciśnięty do muru, twierdzi iż nie jest to przykrywka rządu, lecz firma grupy naukowców którzy chcą stworzyć świat idealny dla wszystkich ras.


W Anchorage ma miejsce protest Inuitów, którzy walczą o miejsce dla swego prastarego totemu. X-Men wybierają inną drogę, a Icemanowi znowu wydaje się że widzi odzianą w dziwny sposób osobę, którą dostrzegł rankiem. Piątka mutantów dociera bez przeszkód do restauracji, gdzie zamierza zjeść kolację. Nad budynkiem krążą kruki.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #356

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.