Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #362

Uncanny X-Men #362

Uncanny X-Men #362

"The Hunt for Xavier" - part 1: "Meltdown"

Postacie
Cytat

Marrow: "Xavier teach you to back orders like a warden too, Storm?"
Rogue: "Just hope yours are as dependable the day you're leadin' the X-Men Marrow"

Streszczenie

Pola w Nebrasce płoną. Wśród kukurydzy biega umierający na wirusa spuścizny Pyro, otoczony przez oddziały S.H.I.E.L.D.. Nie słucha wezwań z lotniskowca, wykrzykując że S.H.I.E.L.D. jak wszystko pozostałe znajduje się pod jego kontrolą. Xaviera. W pobliskiej stodole Nick Fury tłumaczy X-Men, iż wiele ryzykuje rozmawiając z nimi, zaś nie odbudował jeszcze swej pozycji po powrocie. Pyro od 24-godzin podpala pola w Nebrasce, co zostało uznane za kolejny atak terrorystyczny w tym tygodniu, gdyż kilka dni wcześniej X-Men zniszczyli rakietę Benassi. Fury zmierza go powstrzymać, nim rozniesie on wirus spuścizny i spali cały stan, woli jednak aby zrobili to X-Men bowiem nie zrozumiałe jest to co Pyro powtarza o Xavierze. Pojawia się Nighcrawler, mówiąc iż Pyro stworzył wokół siebie mur ognia, jakby się czegś bał. Wszyscy zastanawiają się co ma z tym wspólnego Xavier, a Fury oznajmia iż X-Men mają 30 minut, potem władze każą mu podjąć jakieś działania. Marrow nie pojmuje nabożnego stosunku X-Men do Profesora X, który zniknął.


Gdzieś. Xavier spogląda na świat jego marzeń, a jego przyjaciel Magneto mówi mu iż pomimo pokoju między ludźmi a mutantami jest ich dwóch. Xavier nie rozumiejąc spogląda na swój pomnik za plecami, gdy nagle ktoś go budzi. Mówi iż muszą ruszać dalej, albo będą martwi. Tymczasem do Salem Center, gdzie Cec pracuje w przychodni dociera paczka ze Szkocji. Adresowana jest przez Moirę Mc Taggert i skierowana do Instytutu.


Ogień dotarł już do miasta. Storm wydaje X-Men polecenia, zamierzając schwytać Pyro i zminimalizować straty. Wie, że Pyro ewoluuje pod wpływem wirusa od czasu jego spotkania z Cec [Uncanny X-Men #351], lecz nie pojmuje co mogło go tak wystraszyć. Wolverine, Colossus i Gambit oskrzydlają Pyro, a Lebau towarzyszy obecność tajemniczej kobiety niewidocznej dla pozostałych, która złośliwie komentuje jego słowa. Piotr mówi Loganowi, iż cieszy się ze swego powrotu do X-Men. Tymczasem w miasteczku pozostali X-Men pomagają w ucieczce przed pożarem mieszkańcom, którzy jak zwykle rozmaicie reagują na widok mutantów. Marrow pragnie zrozumieć fenomen Xaviera, który wydaje się dla X-Men bożyszczem, lecz nawet Storm nie jest jej w stanie wytłumaczyć na czym polega wielkość Profesora X. Marrow kwestionuje jej słowa przypominając, iż stał się on Onslaughtem. Na przedpolach trójka X-Men orientuje się, iż Pyro najwyraźniej z czymś walczy, prawdopodobnie z własną chorobą. Deszcz Ororo nie jest w stanie ugasić jego płomieni. Na widok X-Men Pyro wykrzykuje, aby Xavier pozostawił go w spokoju, aby trzymać go z dala, gdyż pragnie on jego śmierci. Płomienie przybierają kształ złowrogiej istoty, która atakuje Colossusa. Ognista kobieta rzuca się na Gambita, zaś nawet Logan nie jest w stanie przebić się przez atak Pyro, który zyskał nową moc dzięki swej chorobie. Storm studzi burzą atak Pyro, a Kurt teleportuje się w ślad za uciekającym. Usiłuje przekonać Pyro, aby się uspokoił, bowiem Xavier jest z nimi, lecz ten mu nie wierzy. Ucieka wykrzykując, iż X-Men nie mają pojęcia co idzie jego śladem i z czym przyjdzie im się zmierzyć. Rogue używa na nim gaśnicy, lecz Pyro wciąż biegnie, wykrzykując iż musi dotrzeć do Xaviera, nim to coś nie będące Xavierem go dopadnie. Marrow podpytuje kolejnych X-Men o Profesora, elcz wciąż nie jest w stanie zrozumieć na czym polega jego fenomen. Ucieczkę Pyro powstrzymuje Logan. Wówczas za jego plecami zaczyna coś się formować, mechanicznym głosem mówiąc iż nastąpi skatalogowanie, na widok czego Pyro uderza pełną mocą. Błaga Logana aby zabrał go do Xaviera, albowiem istota go dopadła. Eksploduje wypaliwszy swą moc. S.H.I.E.L.D. zabiera go na pokład, a Storm ma poczucie że zawiedli, bowiem Pyro wypalił swą moc a im nie udało się go powstrzymać. Zastanawia się co znaczyły słowa Pyro, iż posłał go Xavier.


W Instytucie Cec złości się, iż nikt nie uprzedził jej o paczce przysłanej ze Szkocji. Jest to przenośne Cerebro, które przekazała szkole Moira, gdyż na wyspie Muir nie było używane. Kitty uruchamia je zaczynając od poszukiwań zaginionego - Charlesa Xaviera. Niespodziewanie dla wszystkich komputer namierza dwie lokalizacje - w Tadżykistanie i San Francisco. Kitty twierdzi, że to nie błąd, na świecie istnieją dwie sygnatury Xaviera. Wówczas Cerebro eksploduje i zpada ciemność. Po przywróceniu zasilania Kitty oznajmia, iż to nie był wypadek. Ktoś zniszczył je przeładowując mocą spoza terenu szkoły. Zaniepokojona Storm oznajmia, iż od czasu incydentu z rakietą Benassi tajemniczy wróg udający Xaviera jest o krok przed nimi. Dzieli X-Men na dwa zespoły, które udadzą się w obie lokalizacje i odnajdą Xaviera, nim dopadnie go tajemnicze zagrożenie przed którym uciekał Pyro.


San Francisco, Tadżykistan. Następuje lądowanie istoty której celem jest skatalogowanie namierzonej biosygnatury Xaviera. CEREBRO.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #362

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.