Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #102

Uncanny X-Men #102

Uncanny X-Men #102

"Who Will Stop The Juggernaut?"

Postacie
Streszczenie

W podziemiach Twierdzy Cassidy X-Men zaczynają pojedynek z Juggernautem, który bez trudu walczy jednocześnie z Colossusem, Wolverinem i Nightcrawlerem. Banshee atakuje swojego kuzyna Black Toma, jednak obaj są w sytuacji patowej, z powodu wzajemnej niewrażliwości na swoje mutacyjne moce. Storm nadal leży na ziemi, ogarnięta nagłym atakiem przerażenia. Colossus chce jej pomóc, ale Wolverine brutalnie odciąga go w kierunku atakującego Juggernauta i rzuca Peterem w olbrzyma niczym żywym pociskiem. Rosjanin jest wściekły na Logana i wszczyna z nim kłótnię, nie zwracając uwagi na Caina, który rzuca go na ścianę. Pazury Wolverine'a nie są żadnym zagrożeniem dla Niepowstrzymanego a Nightcrawler jest w stanie tylko unikać ciosów i liczyć na jakiś fortel, który pozwoli mu pokonać potężnego wroga. Juggernaut podchodzi do niezdolnej do walki Ororo i ma zamiar ją zabić, ale Kurt odciąga jego uwagę i rozpoczyna z olbrzymem grę w ciuciubabkę. Tymczasem Storm przeżywa prawdziwy koszmar, przytłoczona atakiem klaustrofobii. Dziewczyna przypomina sobie jak jej rodzice zginęli pod gruzami domu w Kairze podczas konfliktu arabsko-izraelskiego. Ororo cudem ocalała, ale wspomnienie mozolnego wygrzebywania się z gruzów i martwych ciał rodziców obudziło w niej lęk przed zamkniętymi przestrzeniami, którego do dziś nie potrafi zwalczyć. Wspomina dalej, jak samotnie błąkała się po ulicach miasta, aż przygarnął ją genialny złodziej Ahmed El-Gibar i jak stała się jego najzdolniejszą uczennicą. Gdy osiągnęła wiek dwunastu lat, odczuła podświadomą potrzebę wędrówki na południe. Po przebyciu samotnie dwóch tysięcy mil dotarła do łąk Serengeti, skąd pochodzili jej przodkowie. Tu zamanifestowały jej moce i została boginią, czczoną przez murzyńskie szczepy, ze względu na umiejętność sprowadzania deszczu. Tutaj też odnalazł ją profesor Xavier i zwerbował do X-Men.

 

W momencie, gdy Ororo wspomina Charlesa, ten, ciągle przebywając w nowojorskim szpitalu, odbiera telepatyczny sygnał i zdaje sobie sprawę, że jego uczniowie właśnie walczą z Cainem Marko, jego znienawidzonym bratem. Profesor wywołuje Scotta, któremu Jean właśnie przedstawia swoją przyjaciółkę Misty Knight i każe mu natychmiast wyruszyć na pomoc drużynie. Ku jego zdumieniu Cyclops odmawia. Twierdzi, że jego miejsce jest przy Jean a i tak nie jest w stanie przybyć do Szkocji wystarczająco szybko aby zmienić wynik walki. Xavier jest oburzony egoizmem swojego ucznia, ale ich kłótnię przerywa kolejna wizja postaci w kombinezonie kosmicznym, którą profesor dostrzega w lustrze. Obca osoba próbuje z nim nawiązać kontakt, ale nie udaje jej się to. Charles pada na ziemię, ogłuszony. Pomaga mu Moira Mc Taggert, która stwierdza, że nie traci on rozumu, ale jest nawiedzany przez transmisje jakiejś tajemniczej istoty. Scott pyta Moirę, kim tak naprawdę ona jest, bo przestał wierzyć, że została wynajęta tylko do funkcji gosposi.


W Twierdzy Cassidy X-Men kontynuują beznadziejny pojedynek z Juggernautem. Cain przygotowuje się do wykończenia Logana kiedy Nightcrawler zrzuca mu żyrandol na głowę, zajmując go tym na chwilę. Niestety, odwraca się przy tym tyłem do Black Toma, który wykorzystuje okazję i poraża go energią ze swojej laski. Kurt pada nieprzytomny. Nagle, niepostrzeżenie otwierają się za nim małe drzwiczki w murze i kilka niskich postaci wciąga go do ukrytego korytarza. Tymczasem Black Tom daje Bansheemu do zrozumienia, że został razem z Juggernautem do zabicia X-Men przez kogoś wynajęty, po czym pokonuje go w walce wręcz. Colossus, jako ostatni zdolny do walki, rzuca się na Juggernauta i popycha go na kamienną ścianę, która wali się przysypując ich obu. Cain bez trudu podnosi się i chwyta nieprzytomnego Petera. To wyzwala w końcu Storm z niemocy. Bogini atakuje olbrzyma błyskawicą, jednak ten odbija pocisk w jej kierunku, powalając ją. W ten sposób Black Tom i Juggernaut mają wszystkich X-Men w swojej mocy. Wszystkich z wyjątkiem Xaviera. Aby dopaść Profesora X planują torturować jego uczniów tak długo, aż ten, przywołany mentalnym alarmem, przybędzie na pomoc, wpadając w ich ręce.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #102

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.