Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #344

Uncanny X-Men #344

Uncanny X-Men #344

"Casualties Of War"

Postacie
Cytat

Rogue: "Is there any reason we can't spare Bishop and Deathbird?"
Beast: "Oh, sure. Seven against a universe... five against a universe. What possible difference can it make?"

Streszczenie

Chandilar, rodowy świat Shi'ar, stolica Imperium. W sali tronowej pośród stosu trupów leży Lilandra Neramani, otoczona przez człony Falangi, które zamierzają ją zasymilować jako ostatnią z jej ludu. Lilandra wciąż stawia im opór. Wszytko obserwują ukryci nieopodal X-Men, Trish Tilby oraz Deathbird. Zastanawiają się czemu Falanga nie zasymilowała jeszcze Lilandry, co nie byłoby dla niej trudne, gdyby tylko użyła pełnych sił. Deathbird stwierdza, iż Lilandra nie poddałaby się bez walki, lecz skoro oddała się w ręce członów, na pewno miała jakiś powód. Musiały byc nim dzieci, całe następne pokolenie Shi'ar. Jest to jedyne wytłumaczenie tej sytuacji. Cokolwiek planuje Beast, może poczekać, bowiem zwycięstwo nad Falangą, jeśli nie pozostanie żaden z Aerie nie będzie się liczyć. Bishop i Deathbird ruszają na ratunek młodemu pokoleniu Aerie, podczas gdy reszta pozostaje w zniszczonym pałacu.


Ziemia. Baza OZT w Nowym Meksyku. Henry Gyrich zastanawia się czy podjął słuszną decyzję, w obliczu nadchodzących wydarzeń. Senator Robert Kelly pyta go czy ma wątpliwości. Pomimo, iż z powodu mutantów stracił swą żonę [Uncanny X-Men #247], on zastanawia się czy siły które zostają właśnie puszczone w ruch da się jakoś powstrzymać. Technologia której zamierza się użyć przeciwko obywatelom USA, może oznaczać zagładę społeczeństwa jakie znają. Gyrich spoglądając na przygotowania ostatniej fazy operacji, stwierdza cierpko iż po ujawnieniu faktu, iż wirus spuścizny przenosi się na ludzi, Onslaughcie i zabójstwie Graydona Creeda przez mutantów, Bastion z łatwością znalazł poparcie dla swych planów na Kapitolu i w Senacie. Rozpoczyna się Operacja Zero Tolerancji.


Matecznik Shi'ar, zainfekowany przez Falangę, gdzie mają wykluć się Aerie, teraz zmieniony w kolebkę Falangi, gdzie narodzą się nowe człony. Bishop i Deathbird przedostają się do środka gotowi do walki. Deathbird stwierdza, iż dostrzega w Bishopie prawdziwego wojownika, tan zaś krótko opowiada jej o XSE. Nagle Neramani pada, zaś Bish widzi iż nie wyleczyła się do końca z ran odniesionych na stacji kosmicznej gdzie ją odnaleźli. Ten stwierdza, iż to co czyni jest szaleństwem, zamierzając poświęcić swe życie w walce dla idei. Deathbird pyta go czy na jej miejscu mógłby uciec.


W sali tronowej Joseph spoglądający na maskarę, zaczyna mieć przebłyski wspomnień z Oświęcimia. Gambit spoglądając na niego radzi mu zignorować emocje, bowiem jeszcze przez jakiś czas muszą pozostać cicho. Joseph odwraca się otaczony polem magnetycznym, zaś jego twarz przybiera znany doskonale wyraz furii Magneto. Beast ustawia skaner poszukując odpowiedniej częstotliwości, która jak oznajmia zniszczy technoorganiczny kolektyw Falangi oddzielając od siebie wszystkie człony po kolei. Nagle atakuje Joseph, nie mogąc stłumić już swej furii, oznajmiając iż homo superior są czymś więcej niż kolejnymi niższymi rasami do asymilacji. X-Men słuchają z niepokojem tych słów, rzucając się wraz z nim w bój, bowiem nie mają już innego wyjścia. Lilandra zaskoczona stwierdza, iż spodziewała się przybycia Charlesa Xaviera, a nie Magneto, lecz Gambit mówi aby nie narzekała na ratunek i wyzwala ją z rąk Falangi. X-Men atakują, lecz kolektyw znalazł częstotliwość, która ochrania go przed polem magnetycznym Josepha i mocą mutantów. Atakują bezsilnych X-Men a Beast poleca wycofać się.


W kolebce Deathbird i Bishop zostają przyciśnięci do muru, lecz Falanga zdązyła się już zaadaptować do ich mocy. Nagle skaner Mc Coya znajduje właściwą częstotliwość i kolektyw się rozpada.


W sali tronowej ocalali wznoszą okrzyki radości, lecz Gambit spoglądając na trupy stwierdza iż nie czuje się jak zwycięzca.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #344

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.