Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #382

Uncanny X-Men #382

Uncanny X-Men #382

"Lost Souls"

Postacie
Cytat

Requiem: "I am Requiem"
Beast: "I can see why"

Streszczenie

Cable trzyma nieprzytomną Jean, która weszła do umysłu umierającego napastnika.Nathan informuje, iż jeszcze w jego czasach krążyły opowieści o złodziejach dusz, zwanych Shockwave Riders, którzy ich zaatakowali. Nawet Apocalypse obawiał się ich. Gambit przypomina, iż X-Men pokonali Apocalypse i proponuje, aby przeniósł ich telepatycznie do umysłu Jean, aby mogli jej pomóc. Cable pozostanie na straży ich ciał, bowiem Shockwave Riders mogą powrócić, zwłaszcza że zadali sobie wiele trudu przesyłając karty X-Men i wciągając ich w zasadzkę.


Jean w umyśle Neo ląduje przed wzgórzem, na którym stoi dom. Wyczuwa moc płynącą z tego miejsca, lecz nie podoba się jej spustoszenie na które patrzy. Atakuje ją Neo, nazywając morderczynią, a Phoenix orientuje się iż jest osłonięty przed jej telepatią. Zaczynają walczyć wręcz, a zadawane ciosy Jean odbijają się na jej wyglądzie w świecie zewnętrznym. Jak stwierdza Cable, Phoenix może umrzeć od ran zadanych w umyśle. Ze zdziwieniem spostrzega, iż Jean się uśmiecha. W umyśle Neo spogląda on jak Jean otacza ognisty płomień, a po chwili atakuje go moc Feniksa. Przeciwnik upada, a wówczas pojawiają się przeniesieni dzięki telepatii Cable'a do jego umysłu Storm, Beast i Gambit. Wygląda na to, iż odsiecz była niepotrzebna, choć Cable obawiał się że w umyśle Neo czeka na nich kolejna pułapka. Nagle przed X-Men pojawia się grupa osób nazywających się zagubionymi duszami, która oznajmia iż przybyszy czeka koniec. W świecie rzeczywistym Cable się gwałtownie, gdy Shockwave Riders ponownie atakują. Tym razem nie zamierza dać zakłócić swej telekinezy i pierwszy z napastników obrywa psimitarem. Zostaje złapany elektrobatem, który poprzednio poraził Beasta, lecz ściąga za jego pomocą atakującego do siebie zadając mu cios. Gdy zastanawia się czego wróg chce od Jean, daje się zaskoczyć napastnikowi który zakrada się z tyłu. Tymczasem X-Men stają na wprost zagubionych dusz. Storm błyskawicą powstrzymuje kobietę imieniem Lament, zaś jak się okazuje Dirge odporny jest na karty Gambita. Potężny Requiem atakuje Beasta. W tymczasie Jean orientuje się, że być może klucz do zwycięstwa leży w pamięci ich jeńca, którym jest Neo, podobnie jak reszta zagubionych dusz. Neo wykrzykuje, iż nikt kto zmierzył się z zagubionymi duszami nie wygrał. Lament odbija błyskawicę Storm, Gambit zostaje zmuszony do odwrotu przez Dirge, zaś Beast pada pod ciosem Requiema. Jean atakuje przeciwniczkę imieniem Desolation mocą Phoenix, bowiem telepatia okazuje się nieskuteczna. Niespodziewanie Desolation rozrasta się, pochłaniając Jean swą ciemną substancją, zaś pozostali uderzają na X-Men swą mocą. Gambit niespodziewanie orientuje się, iż znalazł się w chwili swej największej zdrady, gdy do tunelów Morloków wprowadził Marauders. Storm widzi przed sobą twarze tych którzych kochała, i tych którzy jej ich odebrali. Beast walczy z ludźmi, których zawsze bronił, a którzy teraz zwrócili się przeciw niemu i chcą go zabić. Przed Phoenix stoi Apocalypse, który zabrał jej męża.


Cable zostaje otoczony przez przeciwników, którzy blokują jego psychołącze z resztą X-Men. Wówczas zaczyna walczyć przy użyciu psimitara, zakłócając połączenia nerwowe wrogów. Wspomina przy tym słowa Jean, usiłującej odwieść go od nadmiernej przemocy, stwierdzając iż nie ma na to najmniejszej szansy. W umyśle Neo Gambit podnosi się, stwierdzając iż nie podda się rozpaczy. Nie pozwoli aby jego dusza się zagubiła. Podobnie musieli zwyciężyć swe pojedynki pozostali X-Men, bowiem gdy Desolation staje przed Neo, okazuje się że stała się już Jean, która w przeciwieństwie do zagubionych dusz nie szuka zemsty, lecz sprawiedliwości. Neo prycha, mówiąc iż nie może tak mówić, skoro ma na swych rękach krew Neo. X-Men nie mają pojęcia o czym mówi, a Jean wyjaśnia iż Neo wierzy w to co mówi. Mocą Phoenix wyciąga go ze stanu katatonii i wraz z nim i X-Men powraca do rzeczywistego świata. Phoenix oddaje jeńca w ręce Shockwave Riders, mówiąc iż X-Men nie szukają z nimi zwady. Przeciwnicy stwierdzają, iż to nie oni rozpoczęli tę wojnę, lecz ją zakończą a X-Men zapłacą za to że Neo utracili 6 miesięcy temu swą moc.


Później. Grupa omawia swoje zachowanie i podejście Cable'a. Przypominają mu, iż choć dołączył do nich chcąc zastąpić zmarłego ojca, nie powinien zapominać iż X-Men nie zabijają. Rozmowa kończy się wspólnym uściśnięciem dłoni.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #382

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.