Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #5

Supreme Power #5

Supreme Power #5

"Crank Up The Volume"

Postacie
Cytat

Stanley Stewart: "You've got five minutes. Make 'em count. Well, six. First I gotta clean this place up."
Abigail Stewart: "Got that right."

Streszczenie

Mark otrzymuje prywatny apartament w mieście jako podziękowanie za zasługi dla kraju. On sam wolałby mieszkać dalej w swoim domu, ale jego przełożeni uznają, że po śmierci jego rodziców powinien się przenieść. Hyperion jest zapewniony, że dom zostanie w takim samym stanie, w jakim go opuścił, ale w rzeczywistości zostaje skrupulatnie wyczyszczony w celu zatarcia wszystkich śladów. Mark zwierza się, że chciałby prowadzić normalne życie, mieć zwykłą pracę, a gdyby nosił okulary, nikt by go nie poznał. Pracownicy rządu nie uważają tego za dobry pomysł. Twierdzą, że Hyperion jest bohaterem, a jego pracą jest wykonywanie zadań powierzonych mu przez rząd i ratowanie ludzi. Chłopak nie jest szczęśliwy z tego powodu.

 

Karetka przewozi kaprala Joe Ledgera, który przebywa w śpiączce od czasu kiedy użył kryształu z kapsuły ratunkowej Marka. Dr Steadman ma nadzieję, że zabierając kryształ z powrotem do wehikułu, nastąpi jakaś reakcja. Jeden z sanitariuszy, Nick, dziwi się, że nikt po prostu nie zdjął kryształu z ręki Ledgera, ale drugi mówi mu, że każdy, kto próbował, zginął. Nick w to nie wierzy i dotyka przedmiotu, po czym następuje błysk światła i z mężczyzny zostaje tylko kupa popiołu.

 

Generał Casey mówi Steadmanowi, że bardzo ucieszyłoby go, gdyby Ledger się obudził. Miałby wtedy do dyspozycji dwóch super-żołnierzy, a na dodatek ten drugi na pewno wykonywałby rozkazy i wzbudzałby większe zaufanie niż kosmita. Ponadto gdyby kiedyś Hyperion obrócił się przeciwko swym pracodawcom, ktoś musiałby go powstrzymać. Doktor wspomina o Blurze z Atlanty, ale generał nie wierzy w jego istnienie. Twierdzi, że jeżeli wojsko z całym swoim sprzętem go nie znalazło, to nikt inny też by nie był w stanie.

 

A tymczasem, do domu Abigail Stewart przybywają Bill Gareth i Tom Henderson, którzy zajmują się użyczaniem wizerunków sławnych ludzi. Chcą porozmawiać z synem Abigail, Stanley’em. Wiedzą, że to on jest Blurem z Atlanty, ponieważ zrobili mu zdjęcia za pomocą specjalnych kamer, które rozstawili w okolicy. Abigail słucha ze spokojem, a po chwili do domu wpada Stanley, zaalarmowany gwizdem czajnika, otacza gości i daje im pięć minut na wyjaśnienie celu ich wizyty. Okazuje się, że Gareth i Henderson chcą, żeby Stanley brał udział w promowaniu różnych produktów, co przyniosłoby mu ogromne korzyści finansowe już na początku, a dalej byłoby tylko lepiej. Stanley chciał zostać bohaterem, a skoro może jeszcze na tym zarobić, bardzo mu to odpowiada.

 

Gdzie indziej, doktor Steadman próbuje ocucić Joe Ledgera, w międzyczasie odkrywając, że kryształ jest mieszanką substancji organicznych i nieorganicznych. Za pomocą impulsów elektrycznych Steadman chce pobudzić kryształ do życia, a wraz z nim kaprala. Przeprowadzając zabieg w pobliżu kapsuły chce zwiększyć szanse jego powodzenia. Dla bezpieczeństwa Ledger jest oddzielony od statku ołowianą osłoną. W ciągu następnych godzin doktor zwiększa moc ładunku, ale bez skutku. Wreszcie generał Casey decyduje usunąć osłonę i następuje reakcja. Ledger budzi się w błysku światła i wylatuje przez dach kompleksu.

 

Jakiś czas później Casey mówi prezydentowi przez telefon, że poszukiwania kaprala wciąż trwają. Generał wierzy, że Ledger sam wróci i wtedy jedyni dwaj superludzie na świecie będą pracować dla rządu Stanów Zjednoczonych. Prezydent mówi, żeby generał włączył wiadomości, gdzie Stanley Stewart po raz pierwszy występuje publicznie. Widzi to też Hyperion i cieszy się, że Stanley nareszcie się ujawnił.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.