Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #235

Uncanny X-Men #235

Uncanny X-Men #235

"Welcome to the Genosha"

Postacie
Cytat

Napis na billboardzie: "Welcome to the Genosha... a green and pleasant land... of hope and oportunity where the watchword is FREEDOM!"

Streszczenie

Na wyspie leżącej na Oceanie Indyjskim trwa pościg. Uciekinierem jest młody mutant, trzymajacy w ramionach niemowlę, ścigającymi zaś genoshańscy magistraci. Mutant wbiega na lotnisko, gdzie udaje mu się ukryć dziecko na pokładzie samolotu australijskich linii lotniczych. Żegna się czule z dzieckiem, wiedząc że już zapewne nigdy go nie zobaczy, a następnie rzuca do ucieczki, aby odciągnąć pościg. Nadlatują magistraci, którzy nakazują mutantowi zatrzymać się, a gdy ten nie słucha, otwierają do niego ogień. Chłopak daje pokaz swych zdolności i z nadludzką siłą ciska opancerzonym transporterem o ziemię, powodując jego wybuch. Wreszcie dosięgają go pociski z minigunów oprawców. Chłopak upada, a magistratów zdumiewa jak wiele amunicji musieli zużyć aby go zabić. Patrząc na agonię rozmawiają o genoinżynierze, który określił mutacyjne geny chłopaka. Są dumni z tego co zrobili, bowiem właśnie do tego ich wyszkolono. Ich zadaniem jest utrzymywać porządek w Genoshy i eliminować wszelkie zagrożenia, zwłaszcza ze strony mutantów.


Dwa dni później australijskie gazety donoszą o znalezieniu w samolocie niemowlaka. Artykuł czytają agenci Genoshy, przybyli tutaj po dziewczynę zwaną Jenny Ransome. Jeden z nich, Pipeline, zastanawia się czemu jej ojciec złamał prawo. Po wykryciu u córki genów mutacyjnych zataił wyniki i umożliwił jej ucieczkę z kraju. Wysłannicy nie wiedzą co jest gorsze: urodzenie dziecka przez mutanta bez zezwolenia, jak w wypadku odnalezionego niemowlaka, czy ucieczka jakiej dokonała Jenny, uniemożliwiająca służenie krajowi. Po schwytaniu dziewczyny zamierzają zająć się niemowlakiem. Oczekują na nią na lotnisku, wiedzą bowiem iż od czasu ucieczki z Genoshy pracuje jako pielęgniarka we Flying Doctors. Ziemi dotyka samolot tej organizacji, pilotowany przez Madelyne Pryor, która charytatywnie pomaga lekarzom. Kiedy obie kobiety wysiadają, agenci rzucają się na Jenny. Madelyne sypie jednemu z nich piaskiem w oczy i ucieka do samolotu. Wówczas maszynę chwyta jeden z Genoshan, jak się okazuje supersilny mutant zwany Punchout, który ciska aeoroplanem na płytę lotniska. Samolot wybucha, lecz Madelyne uchodzi z życiem. Agenci zabierają ją do schwytanej Jenny, wykrzykującej iż teraz jest obywatelką Australii. Genosha nie uznaje jednak innego obywatelstwa niż własne. Pipeline otwiera połączenie telefoniczne z wyspą, przez które dzięki własnym zdolnościom teleportuje obie kobiety do Genoshy. Zastanawia go jednak Madelyne, bowiem jego skanery nie mogą stwierdzić czy jest człowiekiem czy mutantem.


W jakiś czas później na miejsce przybywa Rogue. Kontaktuje się z nią telepatycznie Psylocke, a wieść o rozbitym wraku przekazuje pozostałym X-Men. Gateway przesyła na lotnisko Wolverine'a i Storm. Przybyli usiłują ustalić co się wydarzyło, pamiętając o fakcie, iż Madelyne leciała z pielęgniarką Jenny Ransome. Pozostali X-Men pozostają na nasłuchu, zaś Alexa zastanawia jego dziwna troska o Madelyne. Dzięki komputerom Reavers lokalizuje na radarze samolot oddalający się z miejsca zdarzenia w stronę Sydney.


Tam też spotykają się wszyscy X-Men. Choć namierzony samolot już wylądował, Logan podąża za jego załogą po zapachu ich śladów. Trop wiedzie do szpitala, gdzie wkradają się Wolvie i Rogue. Nie chcą prowokować walki, lecz gdy docierają do zakazanej strefy, drogę zastępuje im Punchout. Otrzymuje cios od Logana, a Rogue wchłania jego moce i wspomnienia. Dociera do niej, iż Genoshanie przybyli do szpitala po odnalezione w samolocie dziecko i przekazuje tę informację Loganowi. Wolverine wpada do pomieszczenia, w którym znajdują się agenci porywający dziecko. Nie przejmując się strzałami z broni palnej atakuje. Siedzący przy komputerze Pipeline zaczyna ściągać posiłki. Pierwszy teleportowany magistrat nakazuje Rosomakowi się poddać, a gdy do pokoju wpada Rogue strzela do mutantów z broni obezwładniającej. Genoshan zadziwia fakt, iż podobnie jak Madelyne dwójka napastników jest kompletenie niewidoczna dla ich skanerów. Ponieważ mutanci w wyniku strzału wypadli przez okno, przybywa więcej magistratów aby ich ująć.


Niedaleko Psylocke informuje resztę zespołu o utracie kontaktu z Rogue i Loganem. Po chwili X-Men wpadają na uzbrojonych po zęby magistratów. Longshot, Colossus i oślepiająca Genoshan rozbłyskiem światła Dazzler atakują. Korzystając z okazji Storm, Havok i Psylocke kierują się w stronę szpitala. Oni także napotykają przeciwników, a Ororo zastanawia się kim są tropieni przez nich porywacze. Magistraci nie mogąc pokonać Colossusa zaczynają rzucać weń granatami, lecz Longshot odrzuca je dzięki swemu szczęściu, a następnie ostrzami zatyka lufy broni Genoshan. Magistraci otwierają ogień z całej swej broni, a X-Men również idą na całego.


Pipeline i jego zespół opuszczają właśnie szpital słysząc dźwięk syren policyjnych. Nachylają się nad nieprzytomnymi Rogue i Wolverinem. Nie mogąc zrozumieć zagadki ich mocy, pozostającej niewidoczną dla wszystkich urządzeń, teleportują oboje do Genoshy, mając nadzieję że genoinżynier coś wyjaśni.


Kiedy na miejsce zdarzenia przybywa policja, zastaje jedynie obwiązanych metalowymi szynami magistratów. Policjanci spoglądają na zaprojektowany przez Madelyne znak X wpisany w gwiazdę, zastanawiając się co właściwie się wydarzyło. Pewne jest jedynie, że ci którzy dostali za swoje, musieli na to zasłużyć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #235

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.